"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
-259200
CANDIDATES
Reese, Tremaine "Teddy"
Williams, Nia
Waugh, Spencer A.
Wecht, Cyril H.
Russell-Ofchus, Sonya
Carter, Ali
Costanzo, Alberto
Giesick, Paul Lawrence
Holyk, Isaac A.
Nazarino, Scott
Tilton, David
Webster, Orion S.
Cirio Presidente,
Silva, Mary
Hermanson, Devin
Binda, Joshua
Stickle, Edwin
Saulie-Rohman, John
Hester, Andy
Wynn, Mark
Torino Domani - Lista Monviso,
Green, Mary Lee
Garcia, Benny
Baechler, Mary
Knowles, Barry
Dean, Charles
Thomas, Penny E.
Muchlinski, "Birdie" Jane
Tye, Angela
Bank, Bernadine
Welde, Matthew
Conroy, Carmela
Holaday, Rene
Bingle, Jonathan
Flynn, Rick Valentine
Bennett-Wolcott, Bobbi
Environmentalist and Supportive Piedmont,
Ralston, J. Graham
Clark, Janis
Alexander, Dan
Piemonte Popolare,
Hallock, Liz
Siddiqi, Imraan
Goers, Carmen
National Coalition for Romania,
Chaudhry, Melissa
Martin, Paul
Ishii, David
Pentenero Presidente,
Engle, Kurtis A.
Toliver, Desiree C.
Sheth, Nirav
Hewett, Don
Daniel, James C.
Hanson, Cassondra Magdalene
Curry, Jeff
Hoover, Jennifer
Stackhouse, Andre
Kearney, EL'ona
Anthony, Ricardo "Ricky"
Inman, Chaytan
DePaula, Michael
Mjelde, Brad
Lawson, Leon Aaron
Dare, Frank
Combs, William
Makayev, Alan
Brown, A. L.
Marshall-Williams, Rosetta
Clark, Jim
Andalusian People's Initiative,
Griffin, David
Matthews, Dan
Harman, Patrick D.
Townsend, Damon
Whitaker, Dale
Hawkins, Matt
Lebovitz, Allen
DePoe, Patrick
Anderson, Jeralee
Olson, David
Rainer, David L.
Cook, Glenn
Verzal, Tim
Chung, Chris D.
Boyd, Bill
Waters, Sidney
Ruiz Gonzalez, Erasmo
McCune, Jim
Malcolm, Rashe S.
Scott, Paige
Kelly, Mike
Merkel, Al
Haley, Pam
Magendanz, Chad
Johnson, Stephanie
Sandberg, Denny
St. Clair, Janet
Hasegawa, Bob
Mayhew, James
Isaacson, Kari
Jacobs, Jason
Link, Melissa
Keethler, Marla
Day, Andi
Dorsey, Tommy
Iyall, Bob
Spratlin, Brant
Lemay, J.P.
Byrd, Lance
Eberhart, Michael
Gaulden, Jr., William C.
Russell, James
Durroux, Jean
Poumadère, Pierre
Byé, Maurice
Delmas, Fernand
Ponsolle, Jean
Joule, Constant
Cheri, Robert
McDonald, Tim
Snow, John W.
Roques, Fernand
Sarao, Jaskaran Singh
Baby, François
Worthington, Lucia
Dhomps, François
Miquel, Jean
Faure, Gilbert
Franco, Guy
Salette, Pierre
Martraix, Henri
François, Rémy
François, Arielle
Llorca, Jacques
Nayrac, Claude
Maury, Serge
Cazaux, Jean-Claude
Fournié, Pierre
Bonrepaux, Augustin
Tireau, Jean-Pierre
Laille, Jean
Callioni, Gabriel
Garaud, Henri-René
Cassan, Lyliane
Mesplie, Georges
Matricon, Françoise
Soulet, Didier
Canal, Henri
de Tappie, Henri
Darnaud, Jean
Torrecillas, Jean-Luc
Garaud, Gisèle
Gerbaudi, Serge
Graulle, Jean-Jacques
Metge, André
Voegeli, Bernard
Carol, Jacques
Cassan, Michèle
Larivière, Roland
Dreyer, Edwige
Fèvre, Dominique
Sans, Andrée
Chaumont, Raymond
Estève, Marc
Lacroze-Marty, Daniel
Caplin, Raymond
Cook, Yanah G.
Holloman, Michael
Snaza, John D.
Massat, Frédérique
Pont, Patrick
Seel, Denis
Saracino, Marc
Fernandez, Jean-Luc
Zammit, Josette
Serrano, José
Grizon, Sylvie
Cuviller, Thierry
Bucaille, Véronique
Larive, Michel
Pockell, Kristopher
Beeler, Kitten Wildes
Bara, Céline
Azema, Jérôme
Wood, Ed "Woody"
Taurine, Bénédicte
Esteban, Martine
Lefort, Laurence
Donzé, Éric
Samarcq, Marie-Noëlle
Cortès, Florence
Navarro, José
Astier, Jean-François
Schmidt, Michael A.
Cassan, Robin
Lapeyre, Gisèle
Tribout, Anne-Sophie
Garnier, Jean-Marc
Froger, Martine
Jossinet, François
Lomret, Yannick
Hunt, Victoria
Fabart, Renaud
Ritchie, Jason
Salvat, Jean-Pierre
Hargrove, Mark
Couly, Claire
Claraco, Robert
McCray II, Steven
Graham, Jenny
Ing-Moody, Soo
Levine, Christa "Teagan"
Engell, David "Andrew"
McCoy, Ronald L.
Bell, Pat
Abell, Hunter
Miller, Patrick
Kohlmeier, Pam
Arends, Arianna
Wray, Gary
Mastroserio, Denise
Greywolf, Justin
Koellen, Heather
Burnett, Brian
Bumpus, Jennifer
Scott, Daniel
Beckles, Arlene
Mendoza, Gloria
Kallinen, Andy
Dimas, Chelsea
Perez, Eddie
Kennedy, Ana Ruiz
Foster, Chase
Bright, Rich
Gunshefski, Linda
Woodard, Craig R.
Stuebe, David
Letinich, Deken
Johnson, Philip L.
Carlson, Terry
Apana, Melvin K.
Moon, Jason
Morrison, John W.
Mitchell, Kristina
Jackson, Samuel M.
Locke, Syd
Windsor, F.M.
Parshley, Lisa
Smith, Adam
Newhouse, Dan
Malone, James F.
Lindsey, L.J.
Doggett, Lloyd
Hunt, Wesley
Robertson, Kurt
Pinola, Frank L.
Attrill, Tiffany
Black, Ella B.
Lucas, Frank D.
Miles, Jamie
Felix, Brynn
Wenstrup, Brad
Gibbons, John L.
Jordan, James "Jim"
Streifel, JR
Meng, Grace
Nadler, Jerrold L.
Bernbaum, Adam
Pickens, Eric
Tyler, Nate
Roberson, Matt
Espaillat, Adriano
Morelle, Joseph D.
Roberts, Terry
Kennedy, Timothy M.
Grant, Hickory
Waters, Charles A.
Shannon, L.B.
Norcross, Donald
Hoverton, William C.
Sherman, Elizabeth
Lawrence, Bill
Pallone, Jr., Frank
Horsford, Steven
Smith, Adrian
Morris, Edward J.
Smith, Jason
Thomas, Benjamin
Willis, Shellie
Graves, Jr., Samuel B. "Sam"
Bergman, Jack
Kildee, Daniel T. "Dan"
McGovern, James P.
Mitchell, Tiffiny
McPherson, Lori
Neal, Richard E.
Smith, Josh
Harter, Rachel
Keating, William R.
Paulson, Ken
Harris, Andrew P. "Andy"
Kelly, Devin Rydel
Herr, Mark A.
Haywood, Benjamin J.
Miller, Richard
Morgan, Melanie
Dawson, George W.
Hamilton, Melissa
Morris, Quentin
Sutterfield, Sara
Thomas, Bill
O'Flaherty, Michael
Gunn, Brian L.
Rezac, Lisa
Nowak, Manfred
Ermentrout, Heber
Grumbine, T.S.
Theis, Lori
Wabenga, Dunia
Esmond, Casey
Otis, John S.
Richter, George
Cloud, Kimberly M.
Onisko, Eric
Beacom, James S.
Brown, M.E.
Steelsmith, Amos
Thompson, William R.
Moulton, Seth
McCally, Matt
Fitzgerald, Annie
Nickel, Bryce
Claywell, Marnie
Borynack, Zephaniah
Huey, Jackie
Elsesser, Peter A.
Huntington, C.W.
Taylor, Samuel
Tadlock, Emily
Kephart, Harmon M.
Randolph, Pamela
Lippmann, Stan
Pelletti, Raymond
Melman, Janet
Baliles, Skip
Young, Robert K.
Schwurtz, John H.
Beard, Phillip
Lloyd-Agnew, Stephanie
Ward, Kurt
Carusello, Daniel
Scott, Shaun
Sim, Sam
Demyan, Melissa
Cote, Adam
Strimling, Ethan
Kinney, Ahndylyn
Barron, Simone
Pingree, Chellie
Trinh, Lynn
Graham, Brett
Barber, Russell
Cicilline, David
Langevin, James R.
Rose, Uriah Milton
Meidani, Rexhep
Manjarrez, Debra
Blair, David
(Giovanni Maria Mastai-Ferretti), Pius IX
Sump, Robert F.
(Bartolommeo Alberto Cappellari), Gregory XVI
(Giovanni Angelo Braschi), Pius VI
(Prospero Lorenzo Lambertini), Benedict XIV
(Innocent X) Battista Pamphili, Giovanni
(Saint Pius V) Ghislieri, Antonio Michele
(Paul III) Farnese, Alessandro
(Julius II) della Rovere, Giuliano
Thompson, William Hale "Big Bill"
Bates, Daisy
Wiktorski, Jr., Chester R.
Belousov, Andrei
Chekunkov, Aleksey
Tsivilev, Sergei Evgenievich
Degtyarev, Mikhail
Starovoyt, Roman
Luth, Oksana
Fett, Samantha
Taylor, Rory
Eagler, Peter C.
Varley, Karen
Wong, Lawrence
Kim Yong, Gan
Swee Keat, Heng
Lee Hsien Loong,
Eng Hen, Ng
Balakrishnan, Vivian
Shanmugam, K.
Hong Tat, Chee
Fu, Grace
Chun Sing, Chan
Ye Kung, Ong
Lee, Desmond
Osman, Maliki
Tong, Edwin
See Leng, Tan
Sponza, Carol
Kundi, Faisal Karim
Mandokhail,
Khan, Sardar Saleem Haider
Murrell, Robert "Bob"
Hostettler, Matt
Deans, Diane
Thomas, Owen John
ab Owen, Rhys
Breed, Colin
Gray, James A.
Stober, Jeremiah A.
Harman, John G.
Plummer, J. Lee
Drugmand, E.J.
Barnett, James E.
Woods, Samuel D.
Yusuf, Tariq
Rinck, Alexis Mercedes
Sanchez, Saunatina
Patu, Saul
Harris, Frank G.
Coray, Elisha A.
Porter, James J.
McConnel, James A.
Mathues, William L.
Smith, John A.
Patton, Henry D.
Gilchrist, David E.
Smith, Richard H.
Mfume, Kweisi
Ruppersberger, C. A. "Dutch"
Khanna, Rohit "Ro"
Cain, Dennis "Nate"
Bobb, Christina
Robinson, Mindy
Neil, Aaron
Bosn, Carolyn
McIntire, Bill
Schutte, Stephen S.
Seder, Sam
Perlo, Victor
Rivas, Yariel
Morrisey, Patrick
Homeland Movement for All,
Homeland for All,
Democratic Option,
Generation Servers,
Alliance for Democracy,
Liberal Reformist Party ,
Davis, Devin
People First,
Dominican Humanist Party,
Broad Front ,
McLeon, John
Espaillat, Roque
Crum, Carlos
Campbell, Dedra
Datcher, Kelvin
Woodson, Frank
Cuozzo, Nick
Ganta, Rocky
Ledford, Germer
Giardina, Gary F.
Speziale, Jerry
Storch, Rachel
Adamo, Thomas
Saracino, Marla
Mujtaba, Assad
Cytowicz, William
DeVore, Rodney
Durr, Jr., Edward R. "Ed"
Fetterman, John K.
Democratic Hope Party,
Levy, Scott
Democratic – Neutral – Authentic,
Wilson, Ronday
Artis, Alexander
Davis, Liam F.
Koehler, Joseph Raymond
Carter, India
Bruner-Settles, Margo
Briscoe, Marvin M.
Christian, Robyn A.
Johnson, Steven T.
Rose, Tori
Higgins, Clay
Allen, Jeffrey David
Allen, Christian B.
Gray, Paris
Jones, Joyous D.
Eaddy, Sonia G.
Johnson, Matthew K.
July, Venroy
Blanchard, Zac
Gladden III, Walker
Glover, Antonio "Tony"
Stringham, Timothy Michael
Niemann, Ann
Valenzuela, Daniel
Lavoie, Tabatha Cuellar
Cieniawski, Julie
Galvin, Thomas
Stewart, Mark
Sellers, Jack W.
Sheridan, Jerry
Milstead, Frank
Crawford, Mike
Skinner, Russ
Kamp, Tyler A.
Lichtsinn, William Jay
Boggs, Shelli
Kelley, Nickie
Watson, Steve
Metcalfe, Laura
Wooten, Tamika N.
Hiatt, Donald W.
Freeman, Greg
Brammer-Smith, Brenda
Wengryn, Sam
Hicks, Sonya
Motley, Burtine W.
Miller, Dean T.
Stone, Janice A.
Milyaev, Dmitry
Eliseev, Sergey
Besprozvannykh, Alexey
Nikitin, Alexander
Demeshin, Dmitry
Kemp, Hunter
Smirnov, Alexey
Voropanov, Sergey
Clark, Seth
Hanson, Harley
Mangham, Randal
Biro, Robin "Rob"
Seredyuk, Ilya
Hamilton, Iris
Turner, Verdaillia
Murray, III, Osborn
Kahaian, Noelle
Armstead, Ed
Miller, Kenneth D.
Radulović, Saša
Manojlović, Savo
Tutić, Muhamed