"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
Wednesday, May 29, 12:27 AM
-259200
MAP LOCATIONS
Clacton
England - East of England - Parliamentary Constituencies
May 6, 2010-Jul 4, 2024
IndyGeorgia
Chelmsford
England - East of England - Parliamentary Constituencies
May 6, 2010-Jul 4, 2024
IndyGeorgia
CANDIDATES
Jochum, Pam
Kraayenbrink, Tim
Schultz, Jason
Sinclair, Amy
Loew, Nicole
Celsi, Claire
Lasche Brown, Julie
Petersen, Janet
Pike, Mike
Liston, Margaret
Wolfe, Mike
Warme, Kara
Paschen, Cynthia Oppedal
Lorence, Richard
Campbell, Doug
Steckman, Sharon Sue
Klimesh, Michael T.
Zumbach, Dan
Townsend, Thomas
Molo, Nicholas
Giddens, Eric
McCullagh, James
Schmitt, Steve
Taylor, Todd
Staed, Art
McClintock, Charlie
Dickey, Adrian Jeremy
Driscoll, Dawn
Chabal, Ed
Reichman, Jeffrey
Griffin, Nannette
Keczelli, Jorge
Cordero, Julio
Allison, Gail
True, Jeremy
Hermanson, Christian
Loccisano, María Cecilia
Bloomingdale, Jane
Scarsi, Andres
Busso, Leonardo
Rosenfeld, John
Brown-Powers, Timi
Bergan, Michael R.
Osmundson, Anne
Moro, Roberto
Gearhart, Jason
Wolfe, Douglas
Lundgren, Shannon
Oriolo, Gabriel
McKean, Andy
Johnson, Craig
Ingels, Chad
Sánchez, Francisco
Meier, Randy
Mommsen, Norlin
James, Lindsay
Isenhart, Charles
Smith, Jennifer
Warnke, Rod
Kressig, Bob
Ehlert, Tracy
Verrier, Martin
Scioli, Daniel
Catalán, Lisandro
Rodríguez , Javier Milano
Gallo, Juan Manuel
Rolandi, José
Haure, Alberto
Antelo, Jorge Jesús
Wichtendahl, Aime
Thompson, John
Denton IV, Jeremiah A. "Jake"
Denton, III, Jeremiah A.
McNally, Kent
Gerhold, Thomas
Meredith, Ashley
Nielsen, Amy
Jacoby, David "Dave"
Shipley, Jeff
Villarruel, Victoria
Cisneros, Mike
Graber, Martin L.
Gorsh, Jay
Hungarian Solidarity Movement,
Grier, Adam
Lawler, Judd
Banowsky, Anna
Davis, Al
Jones, Tracy J.
Woodard, Milton P.
Hobbs, Herschel
Poulter, Jeff
Moody, Mandy
Balewa, Abubakar Tafawa
Rodriguez, Josue
al-Azma, Bashir
al-Kudsi, Nazim
Yemm, Steve
Chen Cheng,
Bourguiba, Habib
Beres, Jim
Mussolini, Benito
Smith, Sarah
Rand, Connor
Bailey, Calvin
Jistota a Budoucnost,
Hersi, Samia
Dharamsey, Abby
Iqbal, Heather
Kumar, Sonia
Gould, Georgia
United Left of KSČM, ČSSD and ČSNS,
Petera, Miloš
Petera, Miloš
Cirkva Chocholová, Lucie
Čihák , Miloslav
Havelka, Jindřich
Skopeček, Jan
Simons, Josh
Mayors of the South Bohemian Region,
South Bohemian Public,
South Bohemian Public,
Democratic Green Party - For Animal Rights,
Ballinger, Alex
George Jr., Orlando J.
Yandrisevits, Frank W.
Petrus, Benny C.
Di Pinto, Joseph G.
Krysiak, Carolyn J.
Kubíček, Roman
Groch, Pavel
Soumar, Josef
Polanský, Tomáš
Klíma, Pavel
Martanová, Jaroslava
Cerny, Stanislav
Farhan, Kamal
Šašek, Jan
Špoták, Rudolf
Klečka, Jiří
Šimánek, Václav
Cizek, Pavel
For Our Region,
SNK1 and KDU-ČSL,
Armstrong, Diana
Wilson, Gareth
Heart for Karlovy Vary,
Vaněček, Jiří
Monsportová, Markéta
Svoboda, Tomáš
Pokorná, Jitka
Kulhánek, Petr
Maleček , Martin
Boyer, Connie
Noyes, Edward
Estey, Elizabeth
Phomvisay, Addie
Kness, Terri
Ham, Judy
Kuharuk, Ruslan
Kuharuk, Ruslan
Twohill, Tom
Rowe, Matthew
Oliver, Curtis
Gandy, Paul
Fregger, Brad
Flournoy, Doug
SPD+Trikolora,
Koalice KDU-ČSL a Z21,
Holiš, Radim
Holiš, Radim
Čunek, Jiří
Goláň, Tomáš
Ančincová, Hana
Sehnalová, Olga
Sehnalová, Olga
Chmela, Tomáš
Pantálek, Jan
Blaxill, Timothy
Chowdhury, Rumi
Aubame, Jean-Hilaire
M'ba, Léon
M'ba-Abessole, Paul
Mébiame, Léon
Joura, Adam
Schrek, Vítězslav
Běhounek, Jiří
Hajnová, Hana
Vrzal, Miloslav
Janoušek, Pavel
Logan, Mark
MZH and Moravians,
Solarová, Ivana
Leitnerová, Jana
Vokřál, Petr
Štefan, Břetislav
Mirza, Maahwish
Stephenson, Blake
Grolich, Jan
Lukl, František
Firth, Anna
Timothy, Nick
Rout, Richard
Troutwine, Virgil
Mokonyane Matsobane, Gerald
Moodley, Thanasagren Rubbanathan
Strachoň, Ivan
Klusová, Zuzana
Kaňa, Radek
Vondrák, Ivo
Coalition for the Pardubice Region,
Mulder, Jaco
Kunene, Kenny
Salomon, Charlotte
3PK,
Salfický, Dušan
Valtr, Ladislav
Šotola, Pavel
Lebduška, Daniel
Matoušková, Michaela
Netolický, Martin
Urbanek, Vladimir
Horák, Dalibor
Šmída, Martin
Galuszková, Dana
Slavotínek, Ivo
Suchánek, Josef
Dearden, Kate
Allies for the Olomouc Region,
Atkinson, Lewis
Asser, James
Tatler, Shama
Carns, Alistair
Costigan, Deirdre
Dey, Chris
Ferguson, Mark
Jameson, Sally
Turner, Laurence
Ward, Chris
Karzai, Qayum
South African Youth Power Party,
Kumaran, Uma
Singh Josan, Gurinder
Grubbs, Salleigh
Emery, Craig David
Rowley, Natalie
Millar, Eóin
Guy, Michelle
Hamilton, Iris
Wright, Deidra
Harris, Megan
Redding, James K.
Cheek, Marshall
Dale, Iain
Tardif, Antoine
Hudon, Isabelle
Cusson, Alexandre
Charest, Antoine Dionne
Brochu, Sophie
Tétrault, Nicolas
Milliard, Charles
Cormier, Guy
Eastwood, Clint
Savisaar, Edgar
Harris, Patricia R.
Whitman, Walt
Shilling, Jason
Morrow, Spring
Hendrick, Gannon
Fedorishchev, Vyacheslav
Schoof, Dick
Walsingham, Blair
Brownfield, Robin
Wynn, Douglas Anthony
Arif, Aamir
Sherman, Lea
Manchin, Joe
Middleton, Michelle Lyn
Duffy, Sean C.
Adamo, Michael
Brimhall, Steve
Engberg, Stephen
White, Kent
Griffith, Bob
Crull, Matthew
Batty, Jeff
McWilliams, Terry
Glaha, Kevin
Doerkson, Lorne
Vacanas, Christos
Mentzis, Panagiotis
Dimitriadis, Konstantinos
Cibi, Bongani Wellington
Mogano, Tshepo Johannes
New Face of Serbia,
Green,
Strength Coalition,
Citizens' Group - Dr. Dragan Milić,
Do Not Damage Niš ,
United for a Free Novi Sad,
Slovak Democratic League,
Istina-Ivana Vujasin,
GARI,
Heroes - Miša Bačulov,
Ellis, Hannah
Coates, Alexander
Demery, Lucy
Jopp, Lincoln
James, Stephen
I Love Novi Sad,
Gillinson, Sarah
Peters, Sam
Saunders, Dennis
Kyrke-Smith, Laura
Autonomy Movement,
City for Citizens,
Robinson, Anna
Jones, Clive
Beckett, Margaret
Lee, Perry
Tucker, Otho
Mapp, Kristine Marchelle
Chaney, James Kevin
Cheek, Robbie
Hill, Marcus L.
Harris, Mike
Morgan, Steven L.
Walden, Rebecca J.
Enget, June Y.
Lanier, Kelly S.
Engelhard, Marie
Atkins, Elizabeth
Smith, Julian "Puddy"
Abbott, Amy
Ragsdale, George T.
Hanson, Orlin M. "Bill"
Eyring, Henry B.
Hilken, Gene
Jonasson, Warren
Sand, Harvey
Langley, Byron
Wang, James P.
Streibel, Bryce
Miller, Bert F.
Tallackson, Harvey D.
Leshem, Itai
Nagar, Azi
Thompson, Lynn "Jim"
Golan, Yair
Gilmour, Bob
DeMers, Judy L.
Kinnoin, Meyer
Ferris, Sharifa
Fritz, Isak
RECYCLE, PLEASE
Lemm, Duane
Nelson, Gary J.
Loberg, Laura Wick
Kelsh, Jerome G. "Jerry"
Schimke, Dennis J.
Herman, Kathleen
Naaden, Lawrence L. "Pete"
Oremland, Sally
Heinrich, Bonnie L. Miller
Whitfield-Calloway, Angela
Dwelle, Kenneth
Blake, Paul
Maher, Helen
Nelson, Catherine
Hughes, Dáire
Mallaghan, Cathal
Duffy, Sandra
Young, Helena
Farrell, Padraic
Roofe, Eddie
Mushik, Corliss
Urlacher, Herb
Johnson, William D.
Kuntz, Roy
Ekblad, Alan
Kosler, Sonja
Scherber, Catherine "Kit"
Peterson, Curtis N.
Tennefos, Jens J.
Johnson, Rick D.
Hansen, Larry L.
Yockim, Jim
Westerso, David
Bór-Komorowski, Tadeusz