"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
-259200
MAP LOCATIONS
ME State Senate 29
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 30
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 31
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 32
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 33
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 34
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
ME State Senate 35
ME State Senate Districts 2004-2014
Dec 4, 2004-Dec 5, 2014
RBH
Centrale
Togo Regions
-
IndyGeorgia
Kara
Togo Regions
-
IndyGeorgia
Maritime
Togo Regions
-
IndyGeorgia
Plateaux
Togo Regions
-
IndyGeorgia
Savanes
Togo Regions
-
IndyGeorgia
AK Senate R
AK State Senate Districts 1993-2003
Jan 11, 1993-Jan 3, 2003
RBH
AK Senate S
AK State Senate Districts 1993-2003
Jan 11, 1993-Jan 3, 2003
RBH
AK Senate T
AK State Senate Districts 1993-2003
Jan 11, 1993-Jan 3, 2003
RBH
CANDIDATES
Schaefer, Todd
McGovern, Jay
Stockton III, James David
Christensen, Trent E.
Terry, Rachel
Adams, Jennifer
Fernandez, Tatiana
Pastrana, Allek
Johnson, Mike
Kennedy, Sandy
McDow, Daniel
Carter, Marcus
Chalifoux, Jr., Thomas E.
White, V. "Issa"
Le, Tuan
Harden Hall, Barbie
Dunlap, Hank
Bilirakis, Gus
D'Arrigo, Tony
Dahan, Liz
Weinkrantz, Mark
Bousbar, Sabrina
Fox, Whitney
Snyder, Nathaniel T.
Bradley, Christopher
Joarder, Ehsan
Rochford, Robert "Rocky"
Peters, John
Kemp, Patricia "Pat"
Miller, Trent
Speir, Eddie
Montavon, Matthew
Braunston, Peter A.
Lerner, Kari
Cherfilus-McCormick, Sheila
Gutmann, Andrew
Barve, Gautum "Gary"
Cerezo Swaffar, Darlene
Weinroth, Robert S.
Thelusca, Joe
Gonzalez, Patricia
Goldfarb, Eddie
Perelman, Jennifer "Jen"
Wasserman Schultz, Debbie
Eddy, Chris
Leib, Bryan E.
Young, Rubin
Atkins, Joey
Evans, Richard
Fratto, Johnny
Lara, Royland
Báez-Geller, Lucia
Tarraf, Hadi
Christian, Bobby
Souchock, Carol
Cady, Jeremy
Richert, Joe
Craiger, Tim
Downer, Allen
Giles, Cedric
Markey, Edward J.
Murray, Peter L.
Hughes, Donna Louise
Mylar, Frank Demcy
Scott, Steven D.
Wilson, Christopher D.
Waning, Harry E.
Larrivee, Anne M.
Day, Carol P.
Durfee, Tanya
Clockedile, Dana L.
Healy, Bridget
Fleming, Richard S.
Ruhlin Jr., James R.
Cannon, Tina
Hatch, Ricky
Miller, Paul
Draper, Derek L.
Hastings, Peter G.
Doak, Harlan E.
Perkins, John W.
Marshall, M. Ann
Armstrong, Elsie J.
Barbosa, Jennifer
Armstrong, Richard W.
Judge, James
Mozden Jr., W. Sanley
Moulton, Virginia P.
Kirk, Jr., Paul G.
Bowie, Jeffrey W.
Blumenthal, Richard
Williams, James Douglas
Armstrong, Robert B.
Young, Elizabeth K.
Moreau, Daniel L.
Willette, James C.
Dovinsky, John M.
Clark, Margaret Pruitt
Smith, Alvin L.
Connery, Crispin H.
Brewer Jr., Arnold
Druce, John D.
Tirrell, Christiana A.
Burley, Helen Cranston
Mayo, Joseph W.
Leight, Dennis M.
Shorey, Judith Orne
Lee, Robert H.
Russell, Steven Clyde
Williams, John R.
Brown, Russell F.
Dostie, Joseph G.
Morrill, Pamela A.
Perry, Catherine L.
Weston, W. Henry
Levesque, Emilien A.
Stratton, Kenneth G.
Blake, Harold A.
Langley, Raymond
Staples, Richard J.
Conley Jr., Edward J.
Bergeron, Mark D.
Okonski, Alan Paul
Knox, Stephen P.
Golob, Louis A.
Merrill, Kathryn D.
Lawson-Looney, Joan
Stevenson, Madeline D.
Pearson, Palmer B.
Tivnan, Bernard B.
Richards, John H.
Seifert, George C.
Bronson Jr., Richard B.
Soulas, Robert
Pederson, Everett O.
Murchie, Courtney C.
Stafford, Margery
Carroll, John H.
Constantine, Virginia
Carter, June Knight
Noble, Sandra
Guerin, Paul C.
Walden, Kendall C.
White, Linwood
Ross, Donald P.
Hichborn, Clyde A.
Cahill, Thomas A.
Salib, Marlene A.
Soderstrom, Frederick A.
Clarke, Finley K.
Graham, Nason S.
Beane, Elizabeth A.
Lougee, Dana M.
Mahany, Carolyne T.
Levesque, Maurice J.
Hooke, Ralph M.
Holden, Glen A.
Crane, Carl N.
Beydoun, Nasser
Rogers, Michael J. "Mike"
Valencia, Guillermo
Valencia, Guillermo León
Walters, Barbara
Swazey, Dana S.
Drake, Audbur J.
Lowell, Vaughn A.
Swazey, E. Michael
Brady, Christy
Wren, John
Gebhardt, Kathy
Rodriguez, Marisol
Angeles, Ellen
Wright, Sherri M.
Larsen, Saundra
Holtzmann, Krista
Nahle García, Norma Rocío
Navarro, Yazmin
Pate, Robert
Simonson, Mike
Lewis, Justyn
Clarke, Benjamin
Addy, Claudia
Smith, Rose Marie
Draper, Saira
Terry, II, Darryl J.
Long, III, Ralph
Branum, Tori
Deck, Trey
Pence, Angela
For a Green Belgrade,
Poulter, Daniel
Charalambous, Bambos
Žujović, Dejan
Wilson, Munira
McIntyre, Brandon
Hook, Lousi C.
Stewart, Ben
Đurić, Petar
Pantić, Željko
Manojlović, Savo
Move-Change,
Dušan, Teodosijević
I Choose to Fight!,
Hall, Susan
Garbett, Zoë
Blackie, Rob
Rinard, Eric
Logan, Robert B.
Sposato, Kristine
Brown, Axel
Arvidson, Tim
Brady, Jennifer
Slack, Stacey A.
Bangerter, Layne
Carter, Donald V.
Johnson, Corinne
Lapointe, Jo Anne D.
Himes, Jim
Hayes, Jahana
Murphy, Chris
DK-MSZP-Dialogue,
Cuva, Adriana
McWilliams, Phoebe
Carnes, Robyn
Van Lone, Tom
Walsh, Jamie
Cabell, Michael
Williams Khama, Ruth
One Kearsley,
Horwich and Blackrod First Independents,
Andrews, Arthur W.
Cheney, Philip D.
Rutherford, John
Liccione, John
Buchanan, Vern
Webster, Daniel
Posey, Bill
Franklin, Scott
Donalds, Byron
Ehr, Phil
Giménez, Carlos
Simpson Sr., Wilton E.
DeSantis, Ron
Patronis, Jimmy Theo
Hichens, Walter W.
Glaze, Mark H.
Walton, Jason J.
Phippen, Carolyn
Babits, Joe
Sotomayor, Sonia
Adams, Grantley Herbert
Franco, Franky
Hearton, John
Healy, Phillip
LaPierre, Michael
Stewart, David C.
Miller, James E.
Bartlett Sr., Carl G.
Wentworth, Jason D.
Morrison, Earland H.
Garnier, David
Dennett, Barbara A.
Waterman, Merton C.
Petersen, Richard L.
Roy, Raoul V.
Morse, Kendall
Rand, Theodore T.
Hewes, Richard N.
Altringer, Jill
Start, Bob
Beckwith, Steven
McGuirk, Kevin A.
Boyden, John H.
Snow Jr., Roger V.
Hagemann, Kim
Hoyt, Gay
Cutler, Peter E.
Banks Jr., Ronald L.
Pfeiffer, Sophia D.
Saunders, Bruce J.
Kutasi Jr., Leslie
Van Waes, Robert
Aravena Egaña, Luis
Georges Cid, Ricardo
Millones Chirino, Manuel
Oyanedel Issa, Marco
MacDonald, Malcolm C.
Fraser, Sue A.
Valle Acevedo, Aldo
Quinn, Michael B.
Dublin, Peter B.
Lagos Gutiérrez, Claudio
Graham, James S.
Calderón Hernández, Lester
Orellana Uribe, Paula
Vargas Pizarro, Orlando
Quintana Barbato, Roberto
Meruvia, Juan Francisco
Ghiglino Pizarro, Fernando
Castillo Julio, Javier
Maturana Soto, Marco Antonio
Fernandez Mardones, Oscar
Marin Abuin, Jose
Becerra Espinoza, Julio
Riveros Urzúa, Guillermo
Videla Ponce, José
Kahrs, Jeff
Macie, Mara H.
Grow, John
Haridopolos, Mike
McCloy, John
Radcliffe First,
Perry, Neelam Taneja
Alleanza Riformista,
Democracy and Freedom,
Meisheid, Brandy
Donahue, Molly
Adeimy, Deborah
Gulick, Kris G.
Trimble, Matt
Nelson, Mark
Laye, Chris
Morse, Gordon
Libera-PS-PSD Coalition,
Gibbs, Thomas
Powers, Basil L.
Bailey, Ronald C.
Greenleaf, Robert E.
Cummings Sr., George W.
Bribriesco, Maria
Bloemker, Jeff
Hill, Todd
Nelson, Thomas C.
Wiles, Rick
Rawson, Rita L.
Frediani, Francesca
Witkop, Thomas
Trask, Everett A.
Slack, Donna M.
Fincher, Gary
Snyder, Joan R.
Linne, Victoria T.
Rauscher, U. Kurt
Billings, Daniel I.
Bird, Rod "JR"
Anderson, Kristofer
Wright, Glenn J.
McPhee, Ainsley
Barnes, George W.
Brown, Willard A.
Middleton Independents Party,
Thurston, Arthur N.
Meisle, Nanci M.
Nash, Lawrence F.
Kelly, Richard J.
Fallick-Wang, Katrina
Philbrick Sr., Michael A.
Jacobs, M. Wayne
Campbell, Stanley
Rush, Brian P.
Pray, Waldo E.
Tibbetts Jr., Oral D.
Finemore, Vernal
Murphy, Betsy A.
Brooks, Mark D.
Goodridge, Tracy R.
Dean, Norman A.
Coombs, Kenneth
Lander, Duane Richard
Stirling, Carol Kealiher
Whitney, Roger A.
LaCava Jr., Alfred N.
Walsh, Patrick J.
Hill, Jennifer
Hill, John F.
Hills, Stetson P.
Duffy Jr., Francis B.
Sack, Kerry
Southard, Harris
Baldacci, Rosemary
Morrison, Hugh A.
Maloy, Celeste
Gross, Raymond D.
Le Tac, Joël
Gilruth, Jenny
Moreau, Louis
Jouy, André
Ribeaud, Guy
Brier, Louis
Foss, Elliott L.
Prévot, Marcel
Arrighi, Odile
Salisbury, Deale B.
Nadd, Jean
Walker, Ellen W.
Péronnet, Roger
Seince, Pierre
Proniewski, Philippe
Bocquet, René
Duplessis, Susan Dubay
Townsend, Erik Tex
Dodge, Ruth K.
Thomas, Scott A.
Mayer, Daniel
Shedo, Paul B.
Parys, Pierre
Boër, Lucien
Rand, Lee F.
Thibodeau, David W.
Petit-Moreau, Denise
Joffet, Geneviève
Romeder, Bernard
Queste, Michel
Gaser, Dominique
Cabanas, François
Marchadier, Marcel
Noël, Alain
Vilars, Louis
Veissid, Jacques
Chotia, Daniel Youssouf
Verwaerde, Yves
Boeuf, Joël
Amoros, Gabriel
Guéné, Yves
Cimerman, Charles
Brifaut, Pierre
Gilmore Jr., John S.
Soubiran, André
Gévaudan, Gaston
Bailey, Harry W.
Bowers, Rodney V.
Wood, M. Theresa
Levet-Gautrat, Maximilienne
Ginty, John J.
Bandimere, Sam
Martin, Dale
Guilbon, Noëlle
Porter, Emmett C.
Vermeersch, Jeannette
Alfred Jr., Frederick
Fuzier, Claude
Tichet, Charles
Robyn, Jean
Rochenoir, Victor
Lucey, Patrick F.
Malhomme, Jacques
Oury, Raymond
Anderson, Donald L.
Tardie, Catherine
Abshier, Natalie
Maurize, Bernard
Maupin, Georges
Detton, Jean-Marie
d'Ornano, Ivan
Fournier-Sicre, Jean
Préa, Jean-Jacques
Espinoza, Pedro
Petit, Michel
Pozza, Henri
Delatte, Jacqueline
Tate, Robert
Forbes, Kate
Bernasconi, Jean
Barbot, Anne-Marie
Arnal, Marcelin
Minnig, Max
Brown, Mark Oliver
Leclercq, Arnaud
Divialle, Emmanuel
Bedot, Daniel
Knightly, Merrie C.
Lebrun, Claude
Pineo Sr., Dale G.
Van Autryve, Roger
Pluvinage, Guy
Simonpoli, Jean-Dominique
Marlier, Patrick
Gansoinat, Christine
Échevin, Pol
Lisnik, John
Ruais, Pierre
Billebaut, Henri
Troigros, Paul
Pondaven, Tanguy
Gauchet, André
Decherchi, Jean
Ribéra, Marcel
Fiszbin, Henri
Adams, Brian
Perrin, Marcel
Bontemps, Georges
Mattéi, Pierre
Michel, Robert
Brunie, Bernard
Andrieux, Gérard
Lesenfant, Gilberte
Beaucaine, Pierre-Jean
Dubiez, Pierre-Émile
Nouyou, Raymond
Dufour, Pierre
Guillerm, Christiane
Trotignon, Claude
Albaret, René
Pinloche, François
Lessinger, Christine
Gobry, Alix
Guérin, Claude
Laraize, Gérard
Cascarano, Jean-Laurent
Barsacq, Jean-Pierre
Druesne, André
Swinney, John
Diard, Jean
Guyonnet, Jean-Claude
Portmann, Colette
Gastebois, Françoise
Pioro, Gabriel
Sibaud, André
Marchi, Pierre
Boviatsis, Alexandre
Belanger, Duane J.
Grésa, Jacques
Bourriquet, Georges
Fosset, André
Gayrard, André
Laurat, Charles
Drevet, Claude
Ilbert, Jean
Deveau, Daniel
Bellec, Paul
Rives-Henrÿs, André
Castellane, Norbert
Guillibert, Bernard
Triquera, Michel
Chesnel, Alain
Doublet, Jean
Pauty, Pierre
Chisserey, Claude
Casso, Abdon Robert
Billon, Alain
Bolan, Arnaud
Tannarelli, Franck
Rubel, Ariane
Le, Jean-Pierre
Ruby, Bruno
Atdjian, Dominique
Pesquet, Jacques
Baudy, Pierre
Chouraqui, Nicole
Moureau, Michelle
Stirbois, Marie-France
Anderson, Malachi
Volle, Michel
Townsend, George A.
Pinoteau, Roger
Marzin, Madeleine
Cognat, Henri
St. Onge, Vivian
Paviot, Marcel
Monin, Philippe
Aubry, Raymond
Saintout, Marc
Troisier, Solange
Vergnaud, Claire
Carter, Roland
Rosenthal, Jacques
Aventin, Jacqueline
Goldberg, Léon
Gardelle, Michel
Donnelly, James O.
Dedieu, René
Dalbera, Daniel
Leclair, Pierre
Morata, Jean-Pierre
Ferly, Adrien
Pailly, [FNU]
Follet, Roger
Baudson, [FNU]
Daniel, Lucien
Panigel, René
Brochet, Pierre
Bodart, Jacques
Réveillon, Roselyne
Folliot, Georges
Malifaud, Françoise
Waksmann, Charles
Paris, Gérard
Abadie, Jean
Crohem, Arlette
Loyer, Angéla
Vermot, Philippe
Roy, Sophie-Laurence
Astier, Pierre
Gozard, André
Philippon, Guy
Guyot, Raymond
Marcenet, Albert
Rolland, Jacques
Vaillant, Lucien
Gouffé, Marthe
Azoulay, Prosper
Chauve, Robert
Rol-Tanguy, Henri
Caron, René
Villa, Lucien
Beauchamp, Georges
Lacombe, Jean
Bautier, Justin
Mousel, Michel
Roudy, Yvette
Barrault, Michel
Gaucher, Robert
Saada, Claude
Goldet, Hélène
Balcon, [FNU]
Beuzelin, Claude
Gourbeyre, Claude
Fernandez, Denise
Morvan, Roger
Lefrançois, Danièle
Lefort, Gérard
Béraud, Monique
Marquis, Gilbert
Roda, Joseph
Laurent, Jean-Luc
Douzil, Simone
Planchou, Jean-Paul
Elbel, Michel
Laffargue, Jean-Claude
Girier, Christine
Delair, Christian
Lebreton, Max
Grimaldi, Olivier
Raynaud, Jacques
Guastavino, Pierre-Marie
Le Gallo, Alphonse
Boisseau, Roger
Balança, Hubert
Bethmond, Roger
Franchi, Albert
Aumaréchal, Jacques
Gérard, Michel
Germain, Georges
Barbet, Raymond
Toutain, Jean
Suffert, Georges
Foucard, Georges
Chobeaux, Alfred-Édouard
Gardes, Robert
Dardel, Georges
Nennig, Jean-Baptiste
Remicourt, Paul
Coste-Floret, Alfred
Barrachin, Edmond
Gardes, Robert
Pezé, Edmond
Roche, Gabriel
Naudet, Pierre
Grisoni, André-Charles
Deprez, Charles
Allié, Louis
Villiers, Raymond
Lassiaille, André
Devaud, Marcelle
Bouchu, Antoine
Le Savouroux, Bernard
Stibbe, Pierre
Degornet, Roger
Potier, Robert
Lebon, Roger
Méras, Léo
Bideau, René
Maurice-Bokanowski, Michel
Dervaux, Renée
Huet, Jean
Gatefait, André
Roux, Robert
Huntzinger, Auguste
Denis, Claude
Martin, Jean-Louis
Tricon, Émile
Guérin, Rose
Bouron, Fernand
Levillain, Georges
Deutschmann, Charles
Hirsch, André
Dujardin, Jean
Lavenir, Hervé
Vennetier, Louis
Hussey Jr., Robert R.
Fajon, Étienne
Privet, Jean-Charles
Parenty, Robert
Rousseau, Robert
Pourcel, Jean
Zentz, André
Grenier, Fernand
Destrée, Jean
Seguin, Michel
Bourgeois, Victor
Eliez, Paul
Moreira-Besse, Antonin
Tunzini, Jacques
Tardy, Robert J.
Bonnemaison, Gilbert
Gould, Richard A.
Rochet, Waldeck
Gantois, Christian
Daugeron, Roger
Méda, Clément
Maubon, Marcel
Richard, Louis
Poisson, Lucien
Fontaine, Jean
Farnsworth, Susan
Nilès, Maurice
Dufrénoy, Marceau
Duchet, Pierre
Lécrivain-Servoz, Albert
Heeschen, Conrad
Bertholet, Eugène
Dufrénoy, Lucien
Reed, Gary W.
Houdremont, Jean
Calméjane, Robert
Coutrot, Maurice
Dumas, Joseph
Hernu, Charles
Boulay, Charles
Fasseur, Henri
Debarge, Marcel
Lolive, Jean
Jaquet, Gérard
Rebatet, Georges
Coche, Serge
Lacombe, Henri
Bellot, Maurice
Duclos, Jacques
Profichet, Jean-Pierre
Frenay, Henri
Anthelme, Yves
Lézié, Marcel
Odru, Louis
Stoesel, Édouard
Couturaud, René
Romanov (Alexander II), Alexander Nikolaevich of
Moholland, Fred W.
Tupper, Helen M.
Keane, Robert E.
Reed, William F.
Mohammed, Murtala
Banisadr, Abolhassan
Bahonar, Mohammad Javad
Pol Pot,
Biya, Paul
Diori, Hamani
Araneda Gómez, Ana
Aedo Jeldres, Eric
Concha Hidalgo, Tania
Sandoval Ojeda, Francisco Javier
Neira Milchio, Pedro
Flores Órdenes, Gastón
Þórisdóttir, Helga
Mahone, Sr., Carlton
Howard, Justin "Jutt"
Vivanco Manríquez, Luis Fernando
Painel Seguel, Vicente
Rubeska Balboa, René
Vargas Zurita, César
Huilcamán Paillama, Aucán
Levi Aninao, Luis
Soto Vega, Luz
Peña Marín, Paola
Sabat Acleh, Elías
Sepúlveda, Iván
FC Nantes,
Bordachar Sotomayor, George
Montpellier HSC,
Stade Brestois 29,
Rojas, Gabriel
Clermont Foot,
Valdebenito Mansilla, Juan
Améstica Gaete, Manuel
AS Monaco FC,
Conrad, Bob
Remington, Mandi
Kunkel, Brad
AS Saint-Étienne,
Stade de Reims,
Nîmes Olympique,
DeHaan, Barbara
DiManna, Michael F.
Neal, Mickey
Johnson, Johnnie
Witter, Kyle
Showalter, Karen
Mašić, Nihad "NIHO"
Neff, Nathan
Brandt, Justin
Enshayan, Kamyar
Valenzuela Van Treek , Esteban
Kurtenbach, Ritchie
Laylin, Linda
Schwartz, Chris
Gallardo, Franklin
Rincón González, Ricardo
Angers SCO,
FC Girondins de Bordeaux,
Quilodrán Ramos, Fresia
Martínez Valencia, Ricardo
Edwards Silva, Rojo
Maltés Biskupovic, Pablo
Amiens SC,
Parot Donoso, Catalina
Dijon FCO,
Joignant Pacheco, Nathalie
Stade Malherbe Caen,
En Avant Guingamp,
Morales Norambuena, Enzo
Fistonic Glasinovic, Jorge
Venezian Urzúa, Francesco
Fernández Quezada, Carolina
Pardo Sainz, Luis
DiRenzo, Frederick G.
Viñambres Adasme, Mauricio
Brothman, Samuel
Mills, Jr., Arthur R.
Mills, Jr., Arthur R.
Clark, Kenneth
Muñoz González, Jorge
Arqueros, Carlo
Martin, Hilda C.
Prieto Correa, Juan Eduardo
Giacaman, Sergio
ES Troyes AC,
Oyarce, Rosa
AJ Auxerre,
Saffirio, René
AC Ajaccio,
RC Lens,
Santelices, Macarena
JOB APPROVAL POLLS
D
Joe Biden
SSRS
4/18/2024 - 4/23/2024
40.00% +
60.00% -
0.00% ?