"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
Wednesday, May 01, 6:38 AM
-259200
CALLED RACE RESULTS
Presidential Medal of Freedom Recipient - 5/3/2024
1 of 1 precincts (100%)
Clarence B. Jones 1 (5.26%)
John F. Kerry 1 (5.26%)
Teresa Romero 1 (5.26%)
Michelle Yeoh 1 (5.26%)
Jim Thorpe 1 (5.26%)
Judy Shepard 1 (5.26%)
Jane Rigby 1 (5.26%)
Ellen Ochoa 1 (5.26%)
Opal Lee 1 (5.26%)
Katie Ledecky 1 (5.26%)
Michael R. "Mike" Bloomberg 1 (5.26%)
Greg Boyle 1 (5.26%)
Nancy Pelosi 1 (5.26%)
Frank Lautenberg 1 (5.26%)
Al Gore 1 (5.26%)
Medgar Evers 1 (5.26%)
Phil Donahue 1 (5.26%)
Elizabeth H. Dole 1 (5.26%)
James E. "Jim" Clyburn 1 (5.26%)
CANDIDATES
Voss, Lea A.
Blount, Flory
Lund, Brian
Danker, Paula
Samal, Manmohan
Pattanayak, Sarat
Citizen Action Party-Sikkim,
Tamang, Prem Singh
Rai, Ganesh Kumar
Sheets, Kimberly
Chettri, Gopal
Thapa, Dilli Ram
People's Party of Arunachal,
Tuki, Nabam
Wangham, Thangwang
Saaya, Likha
Naidu, N. Chandrababu
Sharmila, Y. S.
Reddy, Y.S. Jagan Mohan
Calvarese, Trisha
Swift, Tom
Borrelli, Philip
Reeves, Kathy
Mahler, Robert
Williams, Dave
Strong, James W.
Mayo, Joseph W.
Tiffany, Shawn
Thompson, Vernon L.
Gayle, Katherine "Kat"
Kingsbury, Donald W.
Livingston, Jeff K.
Riggs, Elizabeth
Fowlie Jr., Clayton L.
Garlington, William R. "Bill"
Koester, Jan
Pierson, Michael
Boddie, Peter
Cox, Ed
Hunt, Evan S.
Patty, Jeffrey
Lecourt, Robert
Julian, Gaston
Richaud, Joseph
Lamber, Édouard
Joisson, Roger
Cazelles, Ernest
Ailhaud, Émile
Barniaudy, Armand
Didier, Émile
Le Calloc'h, Bernard
Morel, Étienne
Grandmont, Jean
Benedetti, Marc
Arrighi de Casanova, Émile
Lesbros, Marcel
Kiepe, Tony
Bernard-Reymond, Pierre
Grimaud, Pierre
Chamboulive, Georges
Chelha, Mustapha
Bonacossa, Jacques
Ferrero, Jean-Jacques
Roux, Pierre
Vieillard, Roger
Serres, René
Plasseraud, Jacques
Ratte, Jean
Bellini, Angèle
Rolland, Gérard
Chevallier, Daniel
Pernot, Henri
Marcoux, Alain
Martinez, Henriette
Chappa, Jean-Claude
Lelièvre-Maaziz, Martine
Roux, Christine
Royer, Henri
Daudon, Jacques
Masse, Daniel
Blache, Jean-Pierre
Đurić, Marko
Gašić, Bratislav
Mali, Siniša
Phillips, Jacqueline "Jacque"
Vesić, Goran
Miller, Jeff
Leatherbury, Jennifer
Pitchforth, Heidi
Đedović Handanović, Dubravka
Rutinel, Tonty "Manny"
Martinez, Michael
Sullivan, Craig
Žarić Kovačević, Jelena
Knoll, Lee J.
Dačić, Ivica
Begović, Jelena
Moore, Danny D.
Lončar, Zlatibor
McKenna, Rob
Burcham, Matt
Starović, Nemanja
Martinović, Aleksandar
Memić, Husein
Nilemo, Alyssa
Cox, Chad
Swearingen, Kim
Mascarenas, Christina Rae
Glišić, Darko
Krkobabić, Milan
Mattei, Michel
Vercueil, Florence
Marsauche, Patrick
Arnaud, Claude
Chelli, Lina
Leo, Corinne
Bulthuis, Elizabeth
Arnaud, Jean-Michel
Geiger, Jean-Louis
Faure, Patrick
Ferrante, Steve
Leroy, Gérard
Devant, Nathalie
Boulfroy, Michel
Thomas, Élisabeth
Martin, Sophie
Zurfluh, Chantal
Minéo, Christine
Janczak, Anne-Marie
Gimenez, Anita
Vulin, Aleksandar
Berger, Karine
Eyraud, Jean-Claude
Tarbouriech, Marie
Faure, Colette
Krief, Brigitte
Leforestier, Aurore
Dupré, Denis
Monier, Élodie
Blanc, Guy
Derbez, Bernard
Pajot, Thierry
Fay, Danielle
Ristić, Dejan
Hadji, Guy
Rosay, Fabrice
Boyer, Pascale
Deroin, Patrick
Flandin, Éléonore
Passeron, Jean-Marc
Villard, Pierre
Coyret, Jean-Pierre
Buchlin-Schwendemann, Marcelle
Bourg, Brigitte
Cvetkovic, Slobodan
Sarlin, Eric
Para, Kévin
Hours, Patricia
Gamerre, Christine
Herbaut, Camille
Scaramozzino, Roland
Buisson, Véronique
Pratali, Fabienne
Recotillet, Lise
Bénard, François-Marie
Garraud, Robert
Dominici, Étienne
Taix, André
Jegou, Lucien
Dijoud, Paul
Chapuis, Jean
Hurth, Jean-Michel
Silvestre, Jean-Louis
Papet, Marcel
de Caumont, Robert
Chabas, Georges
Chrétien, Francis
Carico, Joe
Wursteisen, Claude
Semple, Andrea
Ollier, Patrick
Faure-Brac, Bernard
Pracherstorfer, Dominique
Teodorovici, Eugen
Hutchinson, Randy
Bickers-Garcia, Vanessa
Boussouar, Belkacem
Gasdon, Hervé
Marin, Michel
Dimatteo, Alain
Moy, Luis A.
Musson, Alain
Predoiu, Silviu
Giraud, Joël
Guardabascio, Antoine
Pierre, Jean-Luc
Marcelli, Jacques
Tanniou, Gérald
Johnson, Dusty A.
Dusserre, Jean-Yves
Samat, Nicole
Labande, François
Pierre, Marie-Christine
Bouteille, Jean-Pierre
Joshua, Marie-Alberte
Urdiales, Brian
Gribout, Isabelle
Begue, Georges
Poissonnier, Jean-Claude
Carenzo, Sylviane
Vigilante, Isabelle
Leffre, Jean-Philippe
Russeil, Marc
Bayrou, Alain
Gușă, Cozmin
Leroy, Pierre
Pellion, Michel-Louis
Schuller, Christian
Chaboy, Vincent
Garcia, André
Bobin, Claude
Gollion, Jacques
Sauge, Gérard
Briand, Sophie
Guigli, Catherine
Daerden, Francine
Faidy, Sandrine
Perrin-Czekalski, Monique
de Chateaubriand, François-René
Ben-Haïm, Michel
Bouchet, Claire
Murgia, Arnaud
Tassaux, Christophe
Leguem, Laurence
Eymeoud, Chantal
Antoine, Agnès
Demmel, Florian
Espinosa, Yann
Albrand, Louis
Amorim, Rodrigo
Hagenbuch, Brent
Taylor, Anthony C.
Yarbrough, Jace
Heath, Michael S.
Townsend, Louise
Knox, Stanley E.
Shafik, Minouche
Gargan, Jack
Théophile, Me Bongoro Bebzouné
Shores, James E.
Folsom, Farnham
Taylor, Michael
Curtis, Kenneth A.
Christen, Donald
Harvey, Peter B.
Goodwin, Alfeia DeVaughn
Young, Neil
Dale, Nicholas J.
Atkinson, Jim
Willson, David L.
Farnham, Elizabeth R.
Womer, Zach
Matlage, Mark
Sollars, Ben
Zuercher, Jacob T.
Arnold, Brian C.S.
Beauvais, Kala
Davis, Eddie
DeKock, Aaron
Snell, Mark H.
DeWitt, Travis
Aber, Kyle S.
Colacecchi, Jane
Martens, Eric
Kickbush, Mark Allan
Erickson, Stephanie
Hayden, Andrew J.
McIntyre, Crystal
Beck, Tony
Lipinski, Daniel W.
Gatel, Maud
Grégoire, Olivia
Reed, Jeremy E.
Haddad, Benjamin
Legrain, Sarah
Burleigh, Jason P.
Utting, Frank J.
Bailey, Thomas R.
Ballou, John W.
Sullivan, Mary E.
Horton, Matthew R.
Grant, Wayne G.
Troester, David
Van Lancker, Eric
Greenwalt, Bill
George, Erin Land
Weiskircher, David E.
VanderLinden, Tibe
Riess, Quinn
Harris, Kamala
Neal Jr., Robert S.
Schneider, Kim
Sauer, Scott
Mather, Nathan
Stuart, R. Cullen
Thompson, Gene A.
Mallar, Robert L.
Martin, Arthur J.
Peterborough First,
Dodge, Kenneth A.
Chance, Clint M.
Cilley, Lonny R.
Barrera Torre, Diana
Verma, Petrie
Elder, Ernest I.
Bell, Catherine B.
Martin, Dale H.
Mahany, Carolyne T.
Howard, Philip E.
Gardner, David B.
Cyr, Bernard R.
Leib, Bryan E.
Doty, Hugh
Royals, Tom
Romanov (Catherine II), Sophia Augusta Fredericka
Rashid, Chauhdry Abdul
Massot, Marcel
Diet, Roger
Berrin, Maxime
Bruschini, Gaston
Reymond, Guy
Jourdan, Marc
Savornin, Henri
Philippe, Raymond
Domenech, Gabriel
Granat-Rutter, Alain
Rinaldi, Pierre
Lequette, Louis
Collombon, Jean-Marie
Froidevaux, Pascal
Chetaille, Jacqueline
Fenestraz, Martine
Bonnet, F.
Massot, François
Galizi, Francis
Pansiéri, Jules-Henri
Ducoffe, Robert
Lachamp, Jean-Jacques
Falque de Bezaure, Bernard
Paul, Gérard
Cambefort, Pierre-Alain
Legrand, Marguerite
Weyrich, Catherine
d'Ornano, Mireille
Bianco, Jean-Louis
Naegellen, Bernard
Bozec-Cirgue, Brigitte
Espic, Roger
Triolet, Jean
Roche, Claude
Signoret, Michelle
Escanez, José
Durey, Valérie
Scaramelli, Christophe
Goislard de Monsabert, Anne-Laure
Parian, Muriel
Tripelon, Olivier
Tonelli, Richard
Chauvin, Gaud
Delapierre, Gérard
Germain, Marcel
Tabet, Ouerdia
Jouzier-Berges, Mireille
Hernandez, Aurore
Vallon, Martine
Lafon, Venise
Daniel, Monique
Silvy, Jean-Claude
Lorenzelli, Marie-France
Panisse, Micheline
Alonso, Caroline
Jeanselme, Bernard
Piechota, Catherine
Milanovic, Jean
Sauvan, Gilbert
Aubert, Ghislaine
Pin, Jean-Louis
de Meester, Gérard
Ragolski, Daniel
Santiago, Frédéric
Cabassut, Hubert
Carle, Mireille
Evano, Ludivine
Girard, Christian
Suidani, Daniel
Wedmore, Adam
Koob, Brian
Hepperly, David
Klunder, Matt
Lapointe, Timothy L.
Watts, Chris
Ginapp, Lori M.
Ginapp, Carl
Williams, Daniel B.
Kasprzak, Susan
Chase, Peter D.
Landry, Sally
Stevens, Kathleen A.
Stanwood, Robert E.
Gillis, Barry G.
Sanborn, Laura J.
O'Neal, Gary
Sirois, Rosaire J.
Ahearne, Douglas J.
Joyce, Steven
Pendleton Jr., Robert E.
Winn, Julie
Jones, Kyle W.
Layton, James D.
Driscoll, Joseph D.
Lane, Priscilla
Paul, Norman R.
Oliver, James V.
Mesarović, Adrijana
O'Brien, Lillian LaFontaine
Heino, Charles H.
Marshall, John P.
Zukorlić, Usame
Libby, Jack L.
Poirier, Theodore M.
Popović, Nenad
Throumoulos, Peter P.
Macura, Tatjana
Johnson, Birger T.
Richardson, Fred L.
Reed, Gary W.
Dunn, Burchard A.
Hartnett, Robert R.
Mitchell, James
Benedikt, Edmund E.
Rice, Chester A.
Simoneau, Richard N.
Gates, Gordon P.
Birney, Brenda
Aikman, Rosalie H.
Dore, Susan E.
Heeschen, Conrad
Damren, Catharine L.
Pouliot, Roger M.
Ricker, George F.
Butler, Rosemarie Cote
Guerrette, William
Joseph, Ruth
Jacques, Paul F.
Chase, Gail M.
Tufts, Robert L.
Whitcomb, Walter E.
Stone, Richard I.
Lumbra, Lisa
Keane, Robert E.
Yackobitz, Robert E.
Carr, Ralph T.
Reed, William F.
Union of Francophones,
Rosebush, Jon M.
Robichaud, Julie-Marie
Relf, Matt
Gean, Donald H.
Caron Jr., Edward L.
Roy, Normand E.
Plourde, Charles C.
Dutremble, Lucien A.
Simonds, Stephen P.
Hoglund, Annette M.
United States of Europe,
Hillock, Gerald A.
Larrivee, Anne M.
Kutasi Jr., Leslie
Foss, Judith
Rydell, Charlene B.
Peace Land Dignity,
Pfeiffer, Sophia D.
Carroll, Donnell P.
Territorial Equity Movement,
Erwin, Phyllis R.
Pineau, Edward L.
Cote, Constance D.
Aliberti, John A.
Beam, Joline Landry
Freedom,
Brodeur, Alfred L.
Chonko, Lorraine N.
Coles, James Reed
Melendy, Rita B.
Nash, Lawrence F.
Paradis, Patrick E.
Farnsworth, Susan
Marsh, John F.
Norton, Omar P.
Ketterer, Andrew
Hussey Jr., Robert R.
Clement, Arthur Hanson
Gray, Glenith C.
Zirnkilton, Stephen M.
Farren, Frank H.
Walker, Ellen W.
Salisbury, Deale B.
Coffman, Ralph I.
Jalbert, John
Italian Animalist Party–Italexit,
Thompson, Calvin A.
MacBride, Mary H.
Young, Paul R.
Martin, Hilda C.
Sovereign Popular Democracy,
Pinette, Elizabeth
Sheltra, Carl F.
Waterman, Merton C.
Anthony, Cushman D.
Manning, Peter J.
Gurney, Christopher S.
Hastings, Peter G.
Powers, Basil L.
Byers, Bernard "Bj"
Boutilier, Bradford E.
Savage, Elmer N.
Parent, Paul
Hepburn, Michael F.
Merrill, Kathryn D.
Marsano, Francis C.
Guido, Kristopher "Kris"
Crowley Sr., Nathaniel J.
Richards, John H.
Lebowitz, Catharine Koch
Duffy, Thomas A.
Stevens, Patricia M.
Garland, Joseph A.
Tupper, Helen M.
Carroll, John H.
Duplessis, Susan Dubay
Tammaro, Antonio J.
Bowers, Rodney V.
Popular Alternative,
Pines, Susan J.
Bell, Wilfred J.
McHenry, Edward A.
Wysong, William "Bill"
Donald, Harvey C.
Curran, Philip E.
Strout, Barbara E.
Jackson, Philip C.
Walker, Joseph G.
Telow, John
Brewer Jr., Arnold
McCormick Jr., John S.
Burke, Christine F.
Hickey, Daniel B.
Dellert, Jean T.
Smith, Ian
Marston, Bertram
McAllister-Bell, Rob
Richard, Alexander
Sherburne, Weston R.
Pederson, Everett O.
Johnson, Douglas
Garcia, Raymond
Teodosijević, Dušan
Moholland, Fred W.
For a Green Belgrade,
Smith, Carl B.
Lisnik, John
Duncan, Keane
Cunliffe-Lister, Felicity
Foster, Kevin
Boelens Jr., James R.
Keltie, Rebecca
Haslam, Paul
Padden, Amy
Skaith, David
Manele, Jeremiah
Hopkins, Jr., Duncan T.
Tordoff, Keith
Herrick, John D.
Lallement, Joshua
Lipman, Sumner
Schiffman, Steven M.
Helgelien, Elizabeth
Johnson, Drew
Wallace, II, David D. "Dave"
Dimmock, Aaron
Davis, Wendy
Kenworthy, Jon
Whalen, Eric
Bucher, Grant
Jones, Sumner A.
O'Donnell, Sherry
Lucas, Cary
Independence Movement,
Hudson, Paul
Hudson, Anthony J.
Junge, Paul
Barrett, Tom
Valdostan Rally,
Kenilorea, Jr., Peter
Thaon di Revel, Paolo
Naegelen, Marcel-Edmond
Girardot, Pierre
Vial, Jean
Broussine, Georges
Curetti, Jean
Bouscarle, Paul
Mille, Henri
Dolias, Georges
Delorme, Claude
Schmittlein, Raymond
Brun, Jean-Louis
Collet, Claude
Cabane, Jean
Lieutaghi, Pierre
Zémor, Olivia
Schwartz, Pierre
Verdegen, Roger
Vecchioni, Jacqueline
de Guilhermier, Bernard
Alliaud, Georges
Bourboulon, Isabelle
Bellon, André
Ourcet, Jacques
Honde, Robert
Bressand, Raymond
Brun-Bourlier, Marie-Christine
Labeyrie, Antoine
Arrazau, Alfred
Manent, Georges
Carvou, Serge
Morucci, Alain
Spagnou, Daniel
Le Cardinal, Rémy
Philipponneau, Yannick
Pesce, Christian
Starek, Patricia
Laugier, Claude
Guieu, Gérard
Molina, Marie-Line
Bourcier, Catherine
Berthe, Christine
Illy, Max
Raud, Alain
Schmitt-Salice, Françoise
Martin, Dorothée
Delmar, Pierre
Castaner, Christophe
Cauvin, Jean-Claude
Garnon, Patrick
Denko, Karine
Ravera, Gilles
Douzou, Jeannine
Raphel, Véronique
Dejasmin, Xavier
Chassaing, Michèle
Senes, Claude
Diedrich, Jean-Claude
Carriol, Martine
Berthonnèche, Catherine
Verschueren, Isabelle
Guebli, Yamina
Morin, Bruno
Rovida, Jean-Michel
Picard, Brigitte
Belmonte, Cyril
Walter, Léo
Fontaine-Domeizel, Emmanuelle
Domeizel, Claude
Pasquini, Pierre
Barel, Virgile
Bosio, Raoul
Robaut, Joseph
Simon, Félix
Carbucci, Henri
Depetris, Joseph
Peyrat, Jacques
Toussaint, Jacques
Bounin, Jacques
Verdeil, Henri
Daugreilh, Jean-Pierre
Panetta, Roger
Pitti-Ferrandi, Robert
Joselet, Pierre
Ravetta, Jean-Marie
Accolla, Gilbert
Ricolfi, Paul
Guillot-Sestier, Thierry
Panizzoli, Marcel
Laure, Maurice
Ehrmann, Charles
Caressa, Charles
Combes, Paul
Bouttau, Claude
Martin, Pierre
Alata, Gisèle
Isoart, Francine
Delpont, Paulette
Gallo, Max
Campioni, Georges
Mazoutier, Michelle
Giolitti, Francis
Pogliano, Richard
Gost, Jean-Pierre
Randon, Jacques
Ciccolini, Joseph
Nicaise, Ghislain
Beaune, Michèle
Governatori, Jean-Marc
Cristofari, Joël
Anne, Benoit
Ducher, Pierre
Gautier, Yannick
Bortner, Mathis
Allemand, Patrick
Victor, Jacques
Rigolat, Joël
Guillon, Emmanuel
Schligler, Nicole
Cangémi, Anna
Vailly, Joëlle
Sacoman, Isabelle
Grinda, Yvon
Noble, Jean
Jourdan, Roland
Rivière, Jérôme
Argentieri, Pierre
Stellardo, Gilbert
Icart, Jean
Nguyen Van Gam, Patrick
François, Michel
Heim, Virginie
Huet, Roberte
Sillam, Olivier
Ricerchi, Christophe
Bouchard, Bernadette
Bellone, Raymond
Gilabert, Alain
Ciotti, Éric
Vardon, Philippe
Ferrière, Mounia
Lisbona, Danielle
Gomez, Ambre
Ullmann, Maryse
Fortuit, Loïc
Belhadi, Jean-Paul
Horsch-Filippi, Alix
Gastaud, Jean-Pierre
Librati, Yann
Ba, Moussa
Calvifiori, Thomas
Taam, Sophie
Boizet, Éric
Médus, Diane
Daggett, Beverly C.
Holyk, Isaac
Jones, David
Butcher, Mark
Cregan, Andrew
Thomas, Ben
Knight, Kim Sherrie
Sharp, Damon Lee
Black, Stephen
Webb, Chris
Coty, François
Fantauzzi, Fernando
Senese, Ricardo
Souza "Padre Kelmon", Kelmon
Datena , José Luiz
Rogers, Michael J. "Mike"
Walters, Will
Mansur, Pattie
Schloegel, Ben
Matthews, Mark K.
Azevedo, Gabriel
Barreto, Luísa
Alvarado, Charles
Siqueira , Ana Paula
Noman, Fuad
Flora, Deborah
Yu, Peter
Correia, Rogério
Tramonte, Mauro
Salabert, Duda
Engler, Bruno
Brant, Paulo
Gonçalves, Bella
McCall, Bethany
Viana, Carlos
Riggenbach, Carol
Almeida, Robinson
Martinez, Matthew
Roma, João
Rosa, Kleber
Isidóro Santana Junior "Pastor Sargento Isidório", Manoel
Luck, Stephanie
Alves Ferreira Júnior, Geraldo
Green, Kathryn
Santana, Olívia
Stewart, Katie
Craig, Clark
Pimentel, Eduardo
Roeber, J. Mark
Ducci, Luciano
Dartora, Carol
Brand "Goura Nataraj", Jorge
Waller, Caleb
Goulart, Luizão
Martins, Paulo
Richardson, Christopher A.
Leprevost, Ney
Navetta, Alessandra A.
Dallagnol, Deltan
Soper, Matt
Weinberg, Ron
McKeen, Sarah
Young, Mary
Gonzalez, Ryan
Syptak-Ramnath, Stephanie
Dressel, Abigail L.
Holtsnider, James
Tocco, Christophe A.
Jacobsen, Amanda S.
Gadêlha, Túlio
Waterman, David C.
Krause, Priscila
Gannon, Matthew L.
Portela, Dani
Gavito, Jennifer D.
Machado Neto, Gilson
Paulo, João
Cidade, Roberto
Barreto, Wilker
Ramos, Marcelo
Seffair, Maria do Carmo
Workers Party of Britain,
de Menezes Junior "Colonel Menezes", Alfredo Alexandre
Cavalcante Neto "Capitão Alberto Neto", Alberto
Moura, Anne
Mandel, Amom
do Rosário Nunes, Maria
Brizola, Juliana
Duarte, Thiago
Anflor, Nadine
Ortiz, Any
Araújo, Claudia
Camozzatto, Felipe
Sanguiné, Fabiana
de Mattos, Samuel
Graeml, Cristina
Caldas, Andrea
Towey, Jr., Frank W.
Costa, Eduardo
Lehlbach, Frederick R.
Lehlbach, Paul Friedrich
Lehlbach, Herman
Shah, Amit
Lehlbach, Friedrich August
Mitchell, James Fitz-Allen "Son"
Lee, Opal
Jones, Clarence B.
Shepard, Judy
Mercelina, Luc
Donahue, Phil
Clyburn, James E. "Jim"
Gore, Al
Lautenberg, Frank
Pelosi, Nancy
Evers, Medgar
Bloomberg, Michael R. "Mike"
Boyle, Greg
Driscoll, Jamie
Renner-Thompson, Guy
Donaghy, Paul
Romero, Teresa
Ochoa, Ellen
Rigby, Jane
Aichi, Kazuo
Thorpe, Jim
Ledecky, Katie
Yeoh, Michelle
Ivy, Dan