"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
-259200
RACE RESULTS
Solomon Islands Prime Minister - 4/17/2024
0 of 0 precincts (NAN%)
Matthew Wale 0 (NAN%) Manasseh Sogavare(I) 0 (NAN%) Peter Kenilorea Jr. 0 (NAN%) Rick Houenipwela 0 (NAN%) Gordon Darcy Lilo 0 (NAN%) Daniel Suidani 0 (NAN%) Martin Housanau 0 (NAN%)
Solomon Islands National Parliament - Party Standings - 4/17/2024
0 of 0 precincts (NAN%)
Solomon Islands Democratic Party 0 (NAN%) Solomon Islands United Party 0 (NAN%) Kadere Party 0 (NAN%) Democratic Alliance Party 0 (NAN%) People's Alliance Party 0 (NAN%) People First Party 0 (NAN%) Solomon Islands Party for Rural Advancement 0 (NAN%) Green Party Solomon Islands 0 (NAN%) Ownership, Unity and Responsibility Party 0 (NAN%) Independent 0 (NAN%) Umi for Change Party 0 (NAN%) People's Liberal Democratic Party 0 (NAN%)
Solomon Islands National Parliament - Popular Vote - 4/17/2024
0 of 0 precincts (NAN%)
Solomon Islands Democratic Party 0 (NAN%) Solomon Islands United Party 0 (NAN%) Kadere Party 0 (NAN%) People's Alliance Party 0 (NAN%) Umi for Change Party 0 (NAN%) Green Party Solomon Islands 0 (NAN%) Solomon Islands Party for Rural Advancement 0 (NAN%) People First Party 0 (NAN%) Democratic Alliance Party 0 (NAN%) National Transformation Party 0 (NAN%) People's Liberal Democratic Party 0 (NAN%) Solomon Islands Progressive Action Party 0 (NAN%)
CANDIDATES
Crockett, Laverne
Underwood, Bill
Meredith, Christopher
McQuain, Sandra
Carraway, Bruce H.
Morrill, Justin Smith
Abdullah, Melina
Noveletsky, Hollie
Prescott, Russell E.
Soboleski, Michael
Theriault, Austin L.
Taylor, Chris
Taylor, Chris
Flemming, Bill
Schesventer, II, C. Conrad
Reid, Robert
Taylor-Young, Rhoda
Williams, Shanise
Mansharamani, Vikram
Hensel, Bentley Foster
Kennedy, David R.
Aryan, Dennis
Rusznak, Csaba
Jobbik - Conservatives,
Williams, Lily Tang
Kilbane, Mark
Boudreaux, Mike
People's Party Movement,
Schofield, Kim
Scott, Sandra G.
Douglas, Demetrius
Bennett, Karen L.
Stone, Evan
Larsen, Flemming
O’Donnell, Marty
Nadell, Brian
London, Steven
Frazey, Bruce
Association for the Future of the Mountains,
Colored Erzsébetváros Association,
Downtown is Yours,
Grant, Sam
Robertson, Coach Bill
Davis, Teresa
Austin, Kathy
Briley, Beverly
Briley Jr., Clifton Beverly
Goldwater, Barry M.
Haffey, Leo
Rousis, Makis
Pittokopitis, Charalambos
Kelley, Cliff
Williams, Connie
Shipley, Ken
Watson, Ricky Lee
King, Teddy
Walker, Michael
Walker, Mike
Jones, Susan
Arwood, Bob
Blazer, Bill
Karousos, Yiannis
Adams, Curtis
Crilly, Paul
Ktoridis, Andros
Woodson, Jamie
Johnson, Alan
Mynatt, Ulyes
Ortiz, Janie
Koitazos, Giannakis
Campbell, Chad
Parker, Richard
Fox, Joe
Reed, Cinda
Pyrillis, Theodoros
Schermerhorn, Duane E.
Cowden, Frank
Tofini Tsandila, Maria
Pennington, Constance
Mathis, F. Murray
Brabston, Bonn V.
Constantinou, Kostakis
El Aissami, Tareck
Patsalidis, Christos
Patterson, Bill
Walk, Calvin
Capps, Randy
Davila, Danny
Sulcer, Ricky
Gore, Al
Scheer, Robert
Monjauvis, Lucien
Capron, Jacques
Fatosme, Charles
Verdier, Robert
Assiotis, Andreas
Debû-Bridel, Jacques
Baume, Philippe
Vinatre, Guy
Enjalbert, Henri
Pierrini, Dominique
Capitant, René
Griffon, Paul
Hatjicharalambous, Angelos
Glasnović, Željko
Day, Walter "Sunny"
Raffin, Jacques
Menuet, Pierre-Émile
Schmelz, Georges
Gordon, Tracey
MacKenzie, Ryan
Evaggelidis, Evangelos
Ray, Gary Lynn
Bonnet, Robert
Gérard, Édith
Dimitriadis, Vassilis
Springer, Kenneth N. "Pete"
Malberg, Henri
Brimo, Albert
Hervé, Christian
Tsouloftas, Yiannis
Bidault, Georges
Baruch, Simon
Santos, Mary Ann
Coville, Jean
Springer, Janice M.
Bombarda, Bruno
Soyer de Bosmelet, Pierre
Tselepos, Marios
Mahey, Jean-Claude
Curtis, Rodney S.
Hethcote, Steve
Lashlee, Brett W.
Smith, Jerry V.
Tisné, Monique
Guidoni, Pierre
Elleinstein, Jean
DeBerry, Rod
Leduc, Victor
Renault, Alain
Azaïs, Christian
Ioannou, Yianni
Ioannou, Yianni
Weber, Henri
DeBerry-Bradshaw, Doris
de Spirt, Yvonne
Marnel, Jean
Van Alder Weireldt, François
DeBerry Sr., John J.
Pierra, Françoise
Larcena, Danièle
Donley, Judy
Nicq, Françoise
Vecten, Blandine
Robert, Jacques
Verny, Bernard
Perrin-Jassy, Jean-Louis
Bontemps, Nicole
Gordon, Brigitte
Rondanina, Alain
Pietreschi, Godefroy
Parton, Ralph
Omdahl, Lloyd B.
Bas, Pierre
Lacan, Gilles
Le Pen, Marie-Caroline
Maréchal-Le Pen, Yann
Lemaitre, Franca
Nouvion, Simone
Pelisson, Pascal
Dodson, George
Moore, Scott
Roussin, Michel
Morell, Alain
Le Hénand, Loïc
Boyer, Laurent
Dutheil de la Rochère, Bertrand
Esmenard, Monique
Mann, Laurent
Goldstein, Jean-Isidore
Papillon, François
Fontaine, Gérard
Couturier, Philippe
Kalck, Anne
Church, Chase
Hubin, Jean-Philippe
Salvador, Luc-Laurent
Mansoux, Noëlle
Bright, Luke L.
Pictet, Raymond
Church, Kelly
Howard, Bryant
Longuet, Sylvie
Pettyjohn, Gerald G.
Doligez, Stéphanie
Bernard, Françoise
Prévoteau, Florence
Perier, Bernard
Petres, Geneviève
Grosset, Emmanuel
Régnier, Christiane
Mahy, Daniel
Prodeau, Laurent
Deslandes, Michel
Bishop, Donald R.
Evans, David R.
McAfee, Rick
Choffé, Frédéric
Church, Monica C.
Thoirain, René
Carter, Laura B.
Gulon, Bernard
Heurgon, Marc
Letonturier, Louis-Paul
de Roys de Lédignan Saint-Michel, Roland
Chastain, Robert "Bobby"
Lane, David
Fougeyrollas, Pierre
Gardner, Patrick
Corbier, Auguste
Cameron, Chris
Nichols, W. Max
Osborne, Dereck L.
Henry, Stephen C.
North, Mark
Kenig, Eddy
Benassayag, Maurice
Saad Sr., Ellis Joseph
Browning, David T.
Till, James Edward
Waychoff, Tom
Goënvic, Simonne
Mezzarobba, Argante
Moscovitch, Alex
Beausire, Henri-Philippe
Weill, David
Griffith, Ike
Zilberg, France
Mitchell, Ray
Bacon, Aaron Thomas
Darmanin, Gérald
The Left in the European Parliament – GUE/NGL,
European People's Party,
Albert-Sorel, Jean
Flornoy, Bertrand
Winkler Trujillo, Cindy
Perlican, Charles
Giraudoux, Jean-Pierre
Royer de Véricourt, Étienne
Salles, Michel
Flores Bustamante, Juan Ángel
Georges-Picot, Yvonne
Hautant, Marcel
Riveron, Charles
Lavigne, Gérard
Mathieu, Jacques
Pado, Dominique
Limón Rivera, Vinicio
Lazard, Francette
Lautman, M.
Benoit, M.
Tesson, Philippe
Bénet, Gabriel
Sanchez, Henri
Michaud, Claude
Goldet, Cécile
Coumian, Pierre
Estèbe, Paul
Dauba, Alain
Durand, Pierre
Label, Jacques
Delattre, Charles
Khaznadar, Chérif
Saint-Marc, Philippe
Barrau, Alain
Jalée, Pierre
Paris, Marie-Madeleine
Duclos, Philippe
Mouilleseaux, Patrice
Stadelhauffer, Robert
Taillandier, Serge
Fleury, Jean
Vignal, Monique
Castillón Medina, Carlos Manuel
Baeckeroot, Christian
Pirot, Marie-Françoise
Glomot, Marc
Baeckeroot, Myriam
Porras Bylón, Any Marilú
Kaspereit, Gabriel
Golman, Vincent
Biaggi, Jean-Baptiste
Vuillermoz, Jean
Szigeti, Christian
Mercante, Maurice
García Castillón, Daniel Alejandro
Bravo, Jacques
Dumont, Éliane
Butel, Michel
Boulinier, Laurence
Rangel Huerta, Laura Inés
Daguenet, Jacques
Naim, Élisabeth
Ninaca, Monique
Cohen, Joseph
Dorchies, Guy
González Alcántara Cáceres, Javier
Finkelsztajn, Joseph
Bensussan, Franck
Deriaz, Danielle
Briffault "Chatriot", Jean-Claude
Niño de Rivera Vela, Homero Ricardo
Faure, Frédéric
N'Guyen Van Ho, Malick
Droin, Olivia
Mathieu, Alain
Boyvineau, Françoise
Gros, Christian
El Jiries, Samir
Ouannou, Pierre-Emmanuel
Giorgi, François
Castañeda Alavez, Jesús Alberto
Prouet, Emmanuelle
Peyronel, Jean-Bernard
Chicard, Pascal
Rémy, Daniel
Cohen-Séat, Patrice
Devillers, Muriel
Leconte, Marianne
Le Vert, Géraldine
Jambrin de Keralun, Alain
Binn, Muriel
Ollivier, Bernard
Hodbert, Pierre
Garrigues, Dominique
Aillaud, Jean
Leal Montoy, Luz Giovanna
Larquié, André
Blair, Paxton
Rosett, Leo J.
Bouchain, Patrick
Dore, Edward S.
Hervé, Alain
Greenberg, Henry Clay
Le Bitoux, Jean
Guillou, André
Sabatier, Guy
Treviño Cantú, Marla Azucena
Botteau, Pierre
Murray, Henri
Gillet, Roland
Roullet, René
Head, Christopher T. "Chris"
Mer, Jacques
Lafon, Monique
Dillemann, René
Couve de Murville, Maurice
Mercier, Jean-Claude
Marquis, Jacques
Delest, M.
Barbu, Marcel
Suetterlein, David R.
Caldaguès, Michel
Motte, Bertrand
Lozano Caballero, Raúl
Macaigne, Louis
Marlialy, Médélia
Bazoche, Claude
Carpentier, Jean-Jacques
Lhomet, Jacques
Desnos, Thérèse
Finizio, Albert
Corbin, Michel
Lemaire, Christophe
Nepveu, Bertrand
Depas, Martine
Münch, Maurice
Godfrain, Jacques
Corblet, Gérard
Voituriez, Agnès
Brun, Monique
Radiguet, Marie-Annick
Pastre, Geneviève
de Damas, Étienne
Teisseire, Jean-Marc
Peschaud, Henri
Bouchet-Petersen, Sophie
Bloc, Emil
Gauchon, Pascal
Lepage, Corinne
Jouve, Louis
Băltărețu, Viorel
Marcus, Claude-Gérard
Achimaș-Cadariu, Patriciu
Martinet, Gilles
Varanne, Jean-Claude
Lhostis, Alain
Le Douguet, Valéry
Bellami, Christiane
Pascaud, Christine
Roussel, Michel
Monestier, Françoise
Ferreira, Evelyn
Cauquil, Chantal
Manaranche, Alexis
Naim, Albert
Faure, Anne-Marie
Rubin, Maurice
Segaud, Mauricette
Schor, Emmanuel
Ravier, Jean-Pierre
Emese, Oláh
Coliban, Allen
Dreyfus, Tony
Léonard, Dominique
Dubarry, Véronique
Quesson, Bernard
Maldonado, Jean-Marc
Barbey, Dorine
Payoux, Michel
Larrouturou, Pierre
Veştea, Adrian Ioan
Mariner, Hélène
Picco, Pascal
Hamade, Khaldoun
Chauvin, Christine
Hautbois, Arnaud
Boussac, Dominique
Schemla, Patrick
Pătrașcu, Lucian
Vincent, Thierry
Scripcaru, George
Le Ber, Antoinette
Fritz, Dominic
Sabaté-Loiseau, Odette
Bugnet, Roger-Paul
Robu, Nicolae
Săndesc, Dorel
Aïdara Diaby, Madioula
Aït, Eddie
Agon, Christian
Aksas, Abdellah
Alézard, Lysiane
Albignac, Gautier
Ali, Amré Abou
Amalric, Valérian
Amar, Yassine
Andrieu, Françoise
Androuët, Mathilde
Ansel, Maxence
Aqua, Jean-Noël
Arrouche, Djamel
Arthaud, Nathalie
Artinian, Grégoire
Atlani, Alexis
Augy, Thierry
Azrgui, Najib
Cruz Jiménez, Francisco Javier
Bakary, Alban
Baron, Monique
Bartolone, Claude
Batihe, Albert
Battini, Jean-Luc
González González, Ana Isabel
Baverel, Loïc
Bazenet, Flavien
Beaucourt, Nicole
Becker, Emmanuelle
Beletreche, Nadhéra
Belhacene, Aïcha
Fasci Zuazua, Aldo
Berger, Yorick
Bocher, Aurélie
Boissière, Nadège
Bons, Léa
Borowski, Mike
Bouchard, Violaine
Bouktit, Sofiane
Boulkroun, Sheerazed
Bouquin, Manon
Bourse-Provence, Dominique
Bouzidi, Leïla
Broch, Élodie
Brunie, Jan-Edouard
Bruyelle, Rudy
Bullier, Thibert
Cabral, Camille
Calvez, Erwann
Camara, Haissata
Camonin, Jean
Campion, Claire-Lise
Candidate, Socialist Party
Castellani, Orazio
Chabbi, Radhouane
Challal, Madjid
Chambrun, Jean
Champoux, Marie-Claire
Charlier, Joëlle
Charni, Montasser
Chedhomme, Morgane
Chekini, Bachir
Claudio, Louis
Coeffier, Guylaine
Coniglio, Stéfanie
Cossé, Stéphane
Coudray, Christiane
Croissant, Maëlle
Cusa, Miron
Darcos, Laure
Chéreil de La Rivière, Cendrine
de Lambilly, Gaëtan
de Panafieu, Françoise
de Villepin, Quitterie
Quiroga Treviño, Luis Orlando
Delors, Jacques
Deniau, Floriane
Dos Santos, Maxime
Doucet, Blanche
Durox, Aymeric
El-Bouzaidi Cheikhi, Azedine
Esquieu, Laure
Et-Triref, Menana
Evangelista, Ornella
Alanís Mijares, Minerva Jizzele Jazmín
Excellent, Dieunor
Fanouni, Mistafa
Faux, Juliane
Ferrat, Seid
Ferret, Marion
Fillon, Guillaume
Fornel-Chaze, Alexiane
Foullon, Laure
Garcia, François
Geffroy, Ghislaine
Girard, Laurence
Glémain, Laure
Grandgambe, Sandrine
Grimal, Jean
Russell, Conrad
Kolb, Reuben F.
Randolph, Lucille E.
Guibert, Audrey
Guiga, Wafa
Guilleminot, Eliane
Gustave, Steeve
Hadbi, Malika
Hadbi, Youcef
Halbin, Hélène
Halem, Taoufik
Hamard, Renaud
Rodríguez López, Julio César
Hebert, Clémence
Heck, Marie-Isabelle
Hernandez, Sylvie
Hervé, Nicole
Hervieux, Edwige
Ikuesan, Ayodélé
Izard, Alexis
Jabri, Yassine
Jego, Henriane
Jochaud, Aurélie
Kazi, Rudy
Keiser, Christel
Keltoumi, Salah
Khalfi, Isia
Knittel, Gautier
Lacombe, Maxime
Lafont, Jean
Laglasse, Maxime
Lambert, Mireille
Lévis, Mathurin
Hernández Ramírez, José Efigenio
Le Néouannic, Pascale
Lechesne, Mariz
Lecoq, Gildas
Lefebvre, Régine
Legrand, Aurélien
Lemaanni, El-Mehdi
Lenne, Alexis
Leost, Thiphaine
Lopes-Venot, Joëlle
M'Bala M'Bala, Dieudonné
Mahbouli, Fadhel
Majda, Jacky
Malapa, Benny
Mallet, Maïalen
Mangano, Milvia
Mariette, Dominique
Aguilar Hernández, David Enrique
Nicolás García, Neftalí
Hernández Clemente, José Alberto
López Ramírez, Flor María
Valencia García, Dulce María
Martinez, Chaïb
Maubert, Marie-José
Mayhead, Ioanna
Mazaheri, Micha
Mehal, Fadila
Mekidiche, Fatna
Meziane, Abdelali
Miserey, Luc
Moatti-Gornet, Danièle
Moghir, Naïma
Mohammedi, Hacen
Mourre, Odile
Moutongo-Black, Alvine
Muller, Maxime
Naturel, Adélaïde
Nguembock, Deza
Niakaté, Aminata
Nije, Abou
Nouaille, Michel
Ouadah, Billel
Oumari, Salma
Oumer, Nawel
Pacros, Christiane
Pedanou, Régis
Pernin, Gisèle
Petit, Laurence
Pinna, Joëlle
Prévot, Morvan
Pretot, Francis
Qnouch, Raphaël
Quinternet, Bérangère
Rambaud, Philippine
Raymond, Jean-Luc
Rezeg, Hamida
Roëder-Gryson, Laurence
Roy, Blandine
Royez, Michèle
Rubinelli, Amandine
Saadi, Mourad
Sackho, Kourtoum
Salvator, Jacques
Savatier, Bénédicte
Schoumaker, Aurélien
Sidhoum, Samira
Soudais, Ersilia
Spicher-Bernier, Laurence
Spiri, Jean
Sylla, Anta
Teboul-Roques, Line
Thévenet, Audric
Toor, Efatt
Torres, Josefa
Touhami, Majid
Tourte, Dominique
Traoré, Lassina
Traoré, Adama
Valente, Palmerido
Venot, Joëlle
Verborg, Maêva
Viguié, Laurence
Villedey, Florence
Villepelet, Alexis
Vinayagamoorthy, Meenuka
Yaffa, Mams
Zalcman, Michèle
Zhu, Julie
Zsoter, Ilona
Féron, Jacques
Laure, René
Cussey, Charles
Bénard, Jean
Thévenin, Raymond
Dumont, Georges
Séjournet, Robert
Moulart, Marcel
Perreau, Robert
Daniels, Françoise
Dupérier, Bernard
Petit, Émile
Senard, Jean
Bousquet, Raymond
Alexandre-Debray, Janine
Ceccaldi, M.
Tollu, Philippe
Ribis, François
André, Philippe
Jouault, Henri
Bismuth, Maurice
Bourgine, Raymond
Arnoux, Marie-Jeanne
Jacobée, Madeleine
Zaoui, Elyette
Plasait, Bernard
Lesage, Jean-Pierre
de Boisrouvray, Albina
Saintier, Yvette
Jannès, Henri
Bayvet, Michel
Ferrer, Jean-François
Brunaud, Jacques-Sylvain
Hallard, Raymond
Laufer, Jeanine
Baume, Ève
de Saint Affrique, Lorrain
Erulin, Dominique
Huglo, Christian
Cassagne, Marc Henri
Ifrah, Albert
Sarre, Georges
Violet, Paul
Brissaud, Jean-Marc
Schwartzbard, Christiane
Jeannes, Jean-Pierre
Brochart, Jean-Claude
Garcia, Jeannine
Autexier, Jean-Yves
Cuillé, Anne
Simonnet, Dominique
Delpature, Aline
Arthaud, Jacquesline
Galland, Françoise
Chaudy, Jean-Paul
Julien, Bertrand
Diquet, Jean-Claude
Goisier-Clémenceau, Brigitte
Ducret, Anne
Dantes, Max
Charneau, Michel
Bongiardino, Jeanne
Darracq, Laurent
Merme, Henri
Fontaine, André
George, Évelyne
Rosel, François
Ducq, Alain
Foucault, Sylvie
de Chastenay, Jacques-Marie
Bourcier de Carbon, Luc
Zighera, Jacques
Brière, Jacques
Gennesseaux, Guy
Buttin, Maurice
Braquy, Arlette
Gegout, Catherine
Tissot, Claude-Annick
Manolić, Josip
LaHaye, Tim
Trump, Donald J.
Grilk, Gloria F.
Cusack, Gregory D.
Larson, Eugene
Kirkenslager, Larry
Peebler, Donna R.
Le Page, Laurence
Gontier, Jean-Yves
Gaudeau, Laurent
Seillé, Alain
Bourdeau, Gaël
Prickett, Phillip E.
Belin, Marie-France
Jossic, Donatienne
Boutry, Olivier
Hogan, Patrick J.
Clark, John H.
Millen, Fred H.
Larsen, Sonja L.
Novotny, Nicholas A.
Everybody's Hungary People's Party,
Melcher, John K.
Gettings, Don E.
Davison, Jerone
Hutchinson, Asa
DeYoung, Ruth Crouse
Romans, Paul Anthony
Lewallen, Leslie
Socialist Labour Party of Croatia,
Gross, L.W. Joe
Bingle, Jonathan
Nolte, Tom
Pellett, Wendell C.
Majure, Bill
Solomon Islands Democratic Party,
Solomon Islands Party for Rural Advancement,
Hewitt, Don
Sheth, Nirav
Friesen, Dale W.
Fratt, Jay
Hertha BSC,
Arminia Bielefeld,
FC Schalke 04,
Galle, Gary
Walter, Marcia K.
SpVgg Greuther Fürth,
Funaro, Sara
Virtue Party,
Schmidt, Eike
Motherland Party,
Del Re, Cecilia
Democrat Party,
Saccardi , Stefania
Republican Nation Party,
Palagi, Dmitrij
Turkish Villagers' Party,
Democratic Labour Party,
De Giuli, Alessandro
Asciuti, Andrea
Zini, Francesco
Liberty Party,
Homeland Party,
Craig, Christie
Republican Villagers Nation Party,
Workers' Party of Turkey,
Nation Party,
Reeves, Bryce
Unity Party,
Jackson, Paul C.
Priebe, Berl E.
Populist Party,
Anderson, Ted
Bradara, Lidija
Pekarsky, Stella
Democratic Alliance Party,
Kadere Party,
People's Alliance Party,
Ownership, Unity and Responsibility Party,
Green Party Solomon Islands,
Towns, Wanda Lea
Umi for Change Party,
Kirchner, Néstor Carlos
Simpson, Larry E.
Titcomb Lewis, Bonnie
Solomon Islands United Party,
Franks, Karen
Murphy, Larry
Choate, Peter
Carr, Robert M. "Bob"
Holden, Edgar H.
Knapper, Walter L.
Garriott, Sarah Trone
Zaun, Brad
Boulton, Nate
Winckler, Cindy L.
Konfrst, Jennifer
Windschitl, Matt
Mohr, Gary M.
Kurth, Monica
Harriman, Philip E.
Stephens, Brad
Mills, Janet T.
Blackmore, Dana
McKenna, Jim
Gill, Jim
King, Mark Alan
Fellows, Amber
McArdle, Angela E.
Brown, Nicole
Brown, Nicole
Allen-Richardson, Lois
Morgan, Anthony
Allen, Donovan
Bridges, Tyrone
Sugden, Ryan
Kalpin, Raheli
Chartier, Aurelien
Jones, Mark
Siler, Danielle
Hanna, Mary Diane McCord
Coffey, Tony W.
Cruden, Jeff
Ivers, Anna
Scott, Kim Gourrier
Marsigll, Jeffrey A.
Searcy, Ryan
Dobson, Jeff
Nieman, Jeff
Knight, Stuart
Watson, Tim
Stibbs, Luke
Downie, Trevor
Shanley, Ashlie
Phillips, Tricia
Cortés Gómez, Guadalupe
Stockton, Breauna
Hartsfield, Denise S.
Page, Travis
Weeks, Jeremey
Morris, Lloyd
Ojalehto, Maya
Hickman, Shawn
Boatright (Davis), Whitney
Manna, Dylan
Harrison, Cynthia
Watson, Chris
Edwin, Ayesha Ghazi
Akmon, Dharma
Cornell, Jean
Hoard, Jonathan
Danton, Peter W.
Batts, Sharifa
Serrano, Richard
Singh, Vas
Collins, Jan M.
Taylor Jr., Russell F.
Mier Bañuelos, Carlos Ignacio
Morrow, Darrell
Hall, Stephen E.
Gali López, José Antonio
Vargas Morán, María del Pilar
Aguilar Coronado, Marco Humberto
Fleming, John
Merino Escamilla, Nora Yéssica
Landry, Nancy
Dukakis, Michael S.
Popócatl Gutiérrez, María Leonor Apolonia
Calderón Ruanova, Arturo
Astudillo Suárez, Ricardo
Íñiguez Vargas, Elba Carolina
Fernández Fuentes, Luis Humberto
Marmolejo Rojas, Beatriz Guadalupe
Flores Terrazas, Layla Lorena
González Beltrán, Aridai
Rodríguez Rodríguez, Martha Margarita
Paulson, Truls
Rose, A.J.
Burtness, A.C.
Lee, Odell
Maloney, Art
Wolfrom, Joseph J.
Peters, Hans
Potvin, Allen
Cleveland, Cleo
Genereux, James
Underwood, J.M.
Foreman, William
Carley, James A.
Keating, James
Ryan, P.H.
Esala, Dave
Doyle, Irvin "Jim"
Dokken, Muriel
McCarthy, John
Glaser, Jim
Finn, Harold R. "Skip"
Howard, Simon "Si"
Carter, Darrell
Maland, Martin A.
Allen, Clarence D.
Mills, J.C.
Phillips, James H.
Dunn, John T.
Padelford, Earl C.
Christianson, Christian B.
Ruland, Alfred C.
Smith, Walter J.
Retrum, O.S.
Gordy, Winfred A.
Renken, Oliver J.
Geraghty, John "Mike"
Enright, Robert J.
Pearsall, J. Edward
Matonich, E.J.
Sandstrom, Will A.
Brzoznowski, Julian W.
Daniels, Jim
Corsini, Giuseppe
Gentile, Giuseppe
Gelli, Corrado
Toni, Francesco
Bardelli, Renzo
Chiti, Vannino
Pallini, Luciano
Bucci, Marcello
Scarpetti, Lido
Forleo, Maurizio Aldo
Bardelli, Egidio Luigi
Frosetti, Floriano
Tesi, Fabrizio
Livi, Giuliano
Gai, Vezio
Giannini, Fabrizio
Semplici, Umberto
Bonafede, Eugenio
Lorenzi, Franco
Montalti, Beppino
Vannucci, Iole
Bertinelli, Matteo
Cannata, Samantha
Berti, Renzo
Capecchi, Alessandro
Capecchi, Giovanni
Bonacchi, Paolo
Cipriani, Luca
Paoli, Sabrina
Bertinelli, Samuele
Celesti, Anna Maria Ida
Del Bino, Giacomo
Bartolomei, Alessio
Guastini, Enrico
Simionato, Daniela
Capecchi, Mario
Tomasi, Alessandro
Bartoli, Roberto
Maglione, Nicola
Lombardi, Ginevra
Sabella, Alessandro
Barontini, Francesca
Berti, Lorenzo
Cioni, Alessio
Versace, Richard "Dick"
People's Liberal Democratic Party,
Solomon Islands Progressive Action Party,
Carter, Bradley
Young Peck, Barbara
Stone, Todd
Hinkle, Mark
Hamon, JoBeth
Nice, Nikki
Kenilorea Jr., Peter
Suidani, Daniel
Lilo, Gordon Darcy
Baldwin, Tammy
Houenipwela, Rick
Wale, Matthew
Sogavare, Manasseh
Housanau, Martin
Wissel, Kneil
Hansen, Steve
Phillips, Jesse
Sorensen, Dave
Paradis, Judy
Willoughby, Julie
Freeman, J. Gregory
Dickinson, Harold B.
Barnum, J .Jeffrey
White, Diana
Evans, Gabe
Matveyuk, Sergei
Govan, Thomas
Eubank, Ann C.
Mooney, Kelly
Bachuss, Doug
Long, Allen
Mann, Oscar S.
Perry, David W.
Jones, Stewart O.
LaPierre, Michael
Jack, Brian
Garzón Spota, Carla Lorena
Fernández Martínez, José Luis
Camacho Araujo, María Teresa
Melton, Ryan
López Martínez, Luis Enrique
Valladares Eichelmann, Juan Carlos
Castillo Medina, Nubia Iris
Hernández Anastacio, Mayra
Domínguez Nava, Graciela
Aguilar Lugo, Wilber Adayr
González López, Alfonso
Ibarra Ramos, Jesús Alfonso
Pujol Irastorza, Jesús Antonio
Devoe, Sr., Marion
Helmer, Daniel
Baiocco, Davide
Kaul, Krystle
Nembhard, Travis S.
Pokharel, Adrian A.
Nasar, Ahsan M.
Mehta, Leslie
Cotter Smasal, Missy
Ferdinandi, Vittoria
Denton IV, Jeremiah A. "Jake"
Riley, Paul A.
Witt, Gloria Tinsley
Terry, Gary L.
Bailey, Andrea O.
Scoccia, Margherita
Franklin, Margaret Angela
Heinzer, Cliff
Vindman, Eugene S.
Mitchell, Ken
Baker, Karen
Mondale, Walter F.
Monni, Massimo
Lopez-Walker, Jessica
Larson, Wendy Lou
Meyer, Ann
Stone, Henry
Williams, Sarah
Schlaerth, Christian "He-Man"
Best, Brian
Rich, Jeff
Barnett, Jr., Hulan
Durbin, Dustin
Carlson, Ken
Obringer, Carlyn
Garza, Roxanne Carrillo
Birsan, Ed
Sitzmann, Travis
Barbanica, Mike
Scales-Preston, Shanelle
Killings, Jelani
Gonzalez, Hector
Wieseler, Noah
Rodriguez, Rosario
Bossman, Jacob
Schauer, Benjamin
Sieck, David
Pechenuk, Gerald
Foley-Finchem, Candella
Moore, Tom
Siegrist, Brent
Petersen, Roger
Emord, Jonathan
Garcia, Edward C. "Eddie"
Parkinson, Scott
Smith, Jr., C. L. "Chuck"
Todd, Terris E.
Hamilton, Cameron
Myers, Jon
Anantatmula, Manga A.
Paradis Jr., Rosaire "Ross"
National Transformation Party,
Day, Burtwin L.
Paradis, Samantha Phyllis
Grimmer, Derrick P.
Randall, Edwin C.
Paradis, Eugene J.
Herzberg, Peter
Xiong, Mai
Graham, Bob
Theriault, Raynold
Vose, Harry L.
Collins, Donald F.
Ludwig, Margaret G.
Pearson, Michael D.
Pray, Charles Patrick
Clark, Nancy Randall
Webster, Charles M.
Mills Jr., S. Peter
Mills, S. Peter
Mills, Jeffery N.
Devine, Jr., John J.
Michaud, Mike
Murphy, Alana M.
Baldacci, Joseph M.
Baldacci, Robert
Emerson, Jerome A.
Perkins, Carol J.
Bost, Stephen M.
Martin, Francis J.
Butler, William E.
Foster, Ruth S.
Laliberty, Rene
Akon,