"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
Tuesday, Jun 11, 10:07 AM
-259200
RACES
Timișoara Mayor - 6/9/2024
OH US Senate - 11/6/1928
Cluj-Napoca Mayor - 6/9/2024
ON Parliament - Toronto—St. Paul's - By-election - 6/24/2024
Bucharest General Council - Popular Vote - 6/9/2024
ID District 02 - R Primary - 5/21/2024
Bulgaria National Assembly - Party Standings - 6/9/2024
Odisha Chief Minister - 6/1/2024
WY State Senate 02 - 11/3/1992
Hamilton, VA Town Council - 5/7/1996
Hillsboro, VA Town Council - 5/7/1996
WY State Senate 04 - 11/3/1992
Hillsboro, VA Mayor - 5/7/1996
WY State Senate 06 - 11/3/1992
WY State Senate 08 - 11/3/1992
PA US President - G Primary - 3/4/2024
Leesburg, VA Mayor - 5/7/1996
WY State Senate 12 - 11/3/1992
WY State Senate 14 - 11/3/1992
WY State Senate 10 - 11/3/1992
IL US President - G Primary - 3/16/2024
Leesburg, VA Town Council - 5/7/1996
WY State Senate 18 - 11/3/1992
WY State Senate 24 - 11/3/1992
Lovettsville, VA Town Council - 5/7/1996
Lovettsville, VA Mayor - 5/7/1996
WY State Senate 26 - 11/3/1992
Middleburg, VA Mayor - 5/7/1996
WY State Senate 30 - 11/3/1992
WY State Senate 01 - 11/8/1994
WY State Senate 03 - 11/8/1994
AZ US President - G Primary - 3/19/2024
Middleburg, VA Town Council - 5/7/1996
Purcellville, VA Town Council - 5/7/1996
NY US President - G Primary - 3/23/2024
Purcellville, VA Mayor - 5/7/1996
WA US President - G Primary - 3/24/2024
WY State Senate 05 - 11/8/1994
WY State Senate 07 - 11/8/1994
WY State Senate 09 - 11/8/1994
WY State Senate 11 - 11/8/1994
WY State Senate 13 - 11/8/1994
WY State Senate 15 - 11/8/1994
TX US President - G Primary - 4/13/2024
WY State Senate 17 - 11/8/1994
WY State Senate 19 - 11/8/1994
WY State Senate 21 - 11/8/1994
WY State Senate 23 - 11/8/1994
WY State Senate 25 - 11/8/1994
TX Railroad Commissioner - 11/5/2024
WY State Senate 27 - 11/8/1994
TX Railroad Commissioner - R Primary - 3/5/2024
WY State Senate 29 - 11/8/1994
TX Railroad Commissioner - G Convention - 4/13/2024
TX State Board of Education 11 - R Primary - 3/5/2024
WY State Senate 28 - Special Election - 11/8/1994
Round Hill, VA Mayor - 5/7/1996
TX State Board of Education 11 - G Convention - 4/13/2024
WY State Senate 28 - 11/3/1992
Round Hill, VA Town Council - 5/7/1996
TX State Senate 27 - G Convention - 4/13/2024
WY State Senate 28 - Appointment - 12/31/1993
TX State Senate 27 - 11/5/2024
WY State Senate 02 - 11/5/1996
WY State Senate 04 - 11/5/1996
WY State Senate 06 - 11/5/1996
WY State Senate 08 - 11/5/1996
WY State Senate 10 - 11/5/1996
Hamilton, VA Town Council - 5/5/1998
WY State Senate 12 - 11/5/1996
Hamilton, VA Mayor - 5/5/1998
WI US President - G Primary - 4/22/2024
Hillsboro, VA Mayor - 5/5/1998
WI US Senate - D Primary - 8/13/2024
Hillsboro, VA Town Council - 5/5/1998
WI US Senate - G Convention - 4/22/2024
WI US Senate - 11/5/2024
Leesburg, VA Town Council - 5/5/1998
Leesburg, VA Mayor - 5/5/1998
Lovettsville, VA Mayor - 5/5/1998
Lovettsville, VA Town Council - 5/5/1998
WI District 01 - 11/5/2024
WI District 01 - G Convention - 4/22/2024
DC US President - G Primary - 6/4/2024
MT US President - G Primary - 6/4/2024
MT US President - G Primary - 6/4/2024
Middleburg, VA Town Council - 5/5/1998
Middleburg, VA Mayor - 5/5/1998
Purcellville, VA Mayor - 5/5/1998
Purcellville, VA Town Council - 5/5/1998
Round Hill, VA Town Council - 5/5/1998
Round Hill, VA Mayor - 5/5/1998
MD US President - G Primary - 5/3/2024
UT US President - G Primary - 5/10/2024
WV US President - G Primary - 5/14/2024
IN US President - G Primary - 5/30/2024
India Lok Sabha - Popular Vote - 6/1/2024
US President - G Primaries - 6/4/2024
NJ District 05 - 11/5/2024
US President - Popular Vote - 11/5/2024
MAP LOCATIONS
WY State House 60
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 59
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 58
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 57
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 56
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 55
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 54
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 53
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 52
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 51
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 50
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 49
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 48
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 47
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 46
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 45
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 44
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 43
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 42
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 41
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 40
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 39
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 38
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 37
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 35
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 34
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 33
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 32
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 31
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 30
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 29
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 28
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 27
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 26
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 25
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 24
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 23
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 22
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 21
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 20
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 19
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 17
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 16
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 15
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 14
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 13
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 12
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 11
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 10
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 09
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 08
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 01
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 03
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 04
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 05
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 06
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
WY State House 07
WY State House Districts 1993-2003
Jan 4, 1993-Jan 5, 2003
Mr. Matt
CANDIDATES
Olajos, Jani-Raul
Coraș, Daniel-Marius
Dogar, Nicolae-Florin
Bondar, Paul L.
Iacob, Dan-Mihai
Vamos, Sorin-Virgil
Naș, Sorin-Valeriu
Strugariu, Ramona-Victoria
Cozma, Călin-Valentin
Marszalek, Agnieszka
Majhi, Mohan Charan
Ingoe, Ronald K.
Parnell, Gail
Valdez, Cisco R.
Austin, Mark
Goodrich, Wells
Vance, Roger
Hacker, Patrick "Pat"
Larson, Richard
McDonald, Jr., Leonard W.
Zoldos, Robert J.
Guice, Terry L.
Hanify, Mike
Sanders, Peggy
Efthim, Richard H.
Sieren, Thomas J.
Keister, Mack
Peck, Leroy Ellsworth
Peck, Roy
Peck, Robert A.
New Popular Front,
Washington, Norman
Rogers, Michael W.
Norlin, Robert
Bovee, Harold
Lewis, Eura H.
Snyder, Mark T.
Butler, E.
Kropat, Loren M.
Mayer, Bosley
Freudenthal, Steve
Hirst, Byron
Travsky, Amber Long
Heil, Rod
Weston, Herb
Phillips, Gregory A.
Thomas, Steve
Espinoza, Eddie
MacGuire, Mary
Garland, Bruce Lee
Hastings, S. Mark
McCracken, Sarah B.
Williams, John F.
Thurston, Jerry
Sterling, Lori
Anderson, Susan C.
Vargas, Robin Lee
National Rally,
Narva, Jim
Huggins, Anne E.
Moon, Terry L.
Wilmoth, Gregory K.
Bryant, Doug
Costantino, Becky
Lafoon, Carl
Oudkirk, Sandra
Kingfisher, Jo'Nathan
Camanduras, Peter D.
Lloyd, Leslie D.
Meyer, Kenneth R.
Schonberger, Lawrence M.
Parks, Barry S.
Todd, Jr., Chester
Zoldos, II, Robert J.
Davis, Betsy Allen
Clarke, Richard W.
Eldridge, Paul T.
Bzdyk, Phil
Etro, Frank
Hill, Chris
Zavala, Jorge
Azad Adhikar Sena,
Chilima, Saulos
Paul, Ron
Paul, Carol
Onoroski, Joseph
Helveston (Fries), Margaret "Maggie"
Harper, Robin
Walter, David K.
Steiger, Sam
Nakajima, Akio
Flavin, Daniel T. "Dan"
Wulfranc, Hubert
Tessier, Salomée
Ossibi, Letycia
Chékhémani, Kader
Chabert, Patrick
Bourdet, Clémence
Gerday, Delphine
Vasseur, Tony
Le Manach, Pascal
El Atrassi, Ouarda
Huet de Barros, Nicolas
Bénard, Édouard
Pennelle, Guillaume
Dufour, Alma
Merabet, Djoudé
Sylla, Sira
Froger, Ève
Jezequel, Jennifer
Podguszer, Frédéric
Poret, Michael
Roussel, Olivier
Leseul, Gérard
Montier, Jean-Cyril
Delalandre, Jean
Lefaux, Eddy
Mazier, Frédéric
Guillotte, Alain
Sulkowski, Simon
Firmin-Le Bodo, Agnès
Duboc, Nancy
Delestre, Lucie
Forestier, Jacques
Deck, Alexis
Groussard, Frédéric
Lelièvre, Caroline
Canel-Depitre, Béatrice
Coufourier, Lauriane
Larue, Brigitte
Denis, Camille
Mouhanna, Marc
Prunier, Virginie
Lecoq, Jean-Paul
Echchenna, Wasil
Le Coz, Isabelle
Ducoeurjoly, Isabelle
Legendre, Joachim
Leprêtre-Pigeon, Tony
Cauchois, Magali
Goury, Nicolas
Poussier-Winsback, Marie-Agnès
Fouani, Stéphanie
Balier, Victor
Baron, Mickael
Kerbarh, Stéphanie
Bled, Jean-Marc
Fournier, Victor
Servais, Carole
Macé, Jean-Paul
Bucourt, Patrick
Bétemps Folain, Annabelle
Batut, Xavier
Thomas, Anaïs
Bérégovoy, Véronique
Kéradec-Dujardin, Pascale
Dumas, Nicolas
Huvey, Jérôme
Lercier, Marine
Crambes, Nicolas
Baudet, Véronique
Mesnier, Thomas
Pilato, René
Martinese, Anna
Dauré, Jean-François
Clergeau, Alice
de Lorgeril, Dominique
Berthelot, Corinne
Nicolas, Olivier
Benetreau, Florent
Cazenave, Samuel
Bondon, Serge
Souchaud, Dominique
Monroe, Matt
Marsaud, Sandra
Rapasse, Marceau
Chevalier, Chloé
Lelièvre, Jean-Hubert
Desbrosse, Jérôme
Goriaux, Daphné
Bataille, Carole
Black, Toni
Sauton, William
Caulliez, Quentin
Bessas, Françoise
Colombier, Caroline
Falorni, Olivier
Soubeste, Jean-Marc
Madelaine, Martine
Chauveau, Emma
Nédellec, Marie
François, Nicolas
Richez-Lerouge, Véronique
Chair, Agnès
Colin, Antoine
Tanguy, Nadine
Père, Philippe
Babault, Anne-Laure
Raymond, Nordine
Guérit, Richard
Labiche, David
Serrurier, Évelyne
Giraud, Corinne
Larcher, Adrien
Iseli, Claude
Castello, Frédéric
Auger, Thierry
Fornili, Marie
Tasker, Colin
Ardouin, Jean-Philippe
Collard, Nathalie
Dahan, Gérald
Barusseau, Fabrice
Giraud, Bertrand
Dietz, Pierre
Pineau, Maurice
Raïssac-Jarrard, Nathalie
Elmayan, Lorys
Bourhis, Lydia
Wong, Christian
Rahmani, Khamssa
Riché, Philippe
Miller, Alistair
O'Brien, Rory
Gérard, Raphaël
Lusardi, Joe
Markowsky, Pascal
Desselles, Danièle
de Roffignac, Françoise
Robin, Jean
Loth, Stéphane
Lerat, Cyril
Barraud, Valérie
Crochet, Sébastien
Mars, Patrick
Singh, Manu
Chassain, Annie
Tighe, Claire
Werbrouck, Séverine
Plassard, Christophe
Sola, Margarita
Quentin, Didier
Courtois, Florence
Dequatre, Romuald
Groch, Marie-Noëlle
Marichal, Vincent
Dathy, Grégory
Cassette, Danièle
Deveaud, Sandrine
Dubois, Francis
Greatrex-White, Sheila
Jerretie, Christophe
Pouget, Maitey
Taysse, Annick
Rebière, Amélie
Oguinena, Gilles
O'Hare, Helen
Dhersin, Patrick
Coinaud, Marie-Thérèse
Amiard, Yannick
Spry, Jeremy
Welsh, Michelle
Meunier, Frédérique
Herzhaft, Chloé
Brousse, Nicolas
Élophe, Valéry
Le Billan, Charles-Henri
Dos Santos De Oliveira, Camille
Quillot, Lise
Sauviniat, Céline
Ayrault, Marie
Bonnie, Olivier
Dumas, Thierry
Cojan, Patrick
Sicard, Sylvie
Couturier, Catherine
Gosling, Jodie
Moreau, Jean-Baptiste
Homer, John Robert
Auclair, Jean
Howard, Rob
Bilde, Sylvie
Defemme, Catherine
Giroix, Grégory
Hladky, James J.
Miran, Françoise
Durengue, Elisabeth
Dumon, Catherine
Josset, Hélène
Salaja, Joy Temitayo
Kennedy, Roubiali
Bonander, Rick
Cook, Al "Crash"
Beasley, Nicholas Holmes
Marchive, Bastien
Charron, François
Chiche, Guillaume
Champeau, Dorothée
Ganivet, Catherine
Masson, Geneviève
Brethenoux, Matylde
Vauzelle, Danielle
Beahm, Michael W.
Batho, Delphine
Helms, Jr., Donald Lee
Wall, Emma Lucy
Fiévet, Jean-Marie
Woillez, Juliette
Guibert, Olivier
Robin, Philippe
Faivre, Gérard
Barbot, Alexis
Vallée, Maryse
Davidick, Timothy John
Martin, Pascale
Supreme, Vermin
Chassaing, Philippe
Ambroise, Williams
Marty, Elisabeth
Vadillo, Floran
Léger, Pascale
Chrétien, Cécile
Reboul, Patrice
Jean, Emmanuelle
Leglu, Isabelle
Khelfaoui, Lise
Melo, Pierre
Muller, Serge
Delpon, Michel
Roux, Michèle
Cathus, Christophe
Delfour, Aurélien
Ballerand, Nathalie
Legros, Amandine
Prats, Hervé
Ulian, Cédric
Almosnino, Jonathan
Girardeau, Cyril
Cubertafon, Jean-Pierre
Joubert, Florence
Peyrouny, Martial
Gardillou, Guillaume
Thomasson, Myriam
Coutou, Antoine
Desmartin, Laurence
Laval, Céline
Jorand, Adélaide
Decoupy, Jacques
Peytavie, Sébastien
Dubois, Jacqueline
Le Berre, Ludivine
Teillac, Christian
Fanier, Basile
Maleyre, Anne-Laure
Roudier, Stéphane
Rouyard, Frédérique
Heslop, Damian
Trapy-Joinel, Laurence
Yildirim, Nécati
Steele, Graham
Garnier, Eric
Tysdal, Lauris L.
Cazenave, Thomas
Thierry, Nicolas
Prud'homme, Loïc
David, Alain
de Fournas, Grégoire
Poulliat, Éric
Anifowoshe, Aishat
Couillard, Bérangère
Bird, Stephen
Panonacle, Sophie
Mette, Sophie
Boudié, Florent
Diaz, Edwige
Karpazli, Ertan
Lavergne, Pascal
Maudet, Damien
Beaudouin-Hubière, Sophie
Gédoux, Christiane
Valière-Vialeix, Jean
Marquet, Fabienne
Faucon, Élisabeth
Crusch, Verna
Provost, David
Tambo, Stéphanie
Husen, Abdul
Hussain-Billa, Mohammed Yeseen
Delautrette, Stéphane
Minguet, Sabrina
Rochell, Mark
Zaiter, Shérazade
Bonnet, Jean-Luc
Bost, Jean-Marie
Carré, Gisèle
Gendarme, Daniel
Sabharwal, Jack
Roussie, Claudine
Cognéras, Cyril
Myers, Susan
Goodwin, Vickie
Meunier, Manon
Sardin, Geoffroy
Freychet, Albin
Toulza, Gilles
Léonie, Vincent
Ardant, Antoine
Brossard, Corinne
Saboune, Nazih
Mournetas, Daniel
Rassat, Nelly
Ali, Nizam
Blackwell, Kane
Evans, Jeff
Darrieussecq, Geneviève
Causse, Lionel
Faruk, Omar
Vallaud, Boris
Hedley, Steve
Vallaud-Belkacem, Najat
Khan, Halima
Lali, Fiona Itratia
Lauzzana, Michel
Delbosq, Sébastien
Combres, Maryse
Girardi, Bertrand
Bruyère, Marie-Line
Aurices, Benoit
Rambourg, Sophie
Little, Janey Salliann
Bigland, Emily
Laporte, Hélène
David, Georgie
Courrègelongue, Christophe
Freschi, Alexandre
Naqvi, Sophia
Calzavara, Martine
Henaff, Isabelle
Maurin, Patrick
Vendège, Michel
Ramsey, Holly
Redoulez, Laëtitia
Cousin, Annick
Czapla, Xavier
Damaisin, Olivier
Costes, Jean-Louis
Gary, Geoffroy
Soubiran, Pierre
Vialettes, Jacques
Bouffles, Mathias
de Boissezon, Thérèse
Fanchtein, Jean-Jacques
Gasc, Bernadette
Sider, Myriam
Peacock, Greg
Eynon, Chris
Poueyto, Josy
Mattei, Jean-Paul
Habib, David
Hooper, Shaun
Echaniz, Iñaki
Nelson, Georgia
Bru, Vincent
Thomas, Fred
Belluco, Lisa
Houlié, Sacha
Lecamp, Pascal
Turquois, Nicolas
Latus, Marion
Cartier, Flavien
Verdin, Alain
Villeret, Patrice
Guichard, Patrick
Pimot, Sylvie
Auger, Fabrice
Lieutet, Gérard
Panju, Naz
Philippos, Dino
Singh, Navdeep
Gillet, Yoann
Vollono, Fabio
Meizonnet, Nicolas
Bordes, Pascale
Meurin, Pierre
Steinbach, Fred
Bezer, Simon Mark
Sala, Michel
Copeland, Tara
Berta, Philippe
Croxall, Gloria
Johnson, Shanell
Lafferty, Charlotte
Kabir, Faisal
Chadwick, Phil
Kugan, Kamala
Owen, Ian Justin
Shirin, Audel
Browning, Jon
Dye, Andy
Hornsey, Cat
Frentheway, Charles "Chuck"
Wiggin, Bill
McDowell, Gary L.
Hunter, Andy
Mok, Stephen
Turner, Ange
Frye, Boyd L.
Speakman, Oliver
Jude, Ryan
Champlin, Sandra L.
Stanford, Michael
Young, Kay R.
Arnold, Sheila
Alfulaij, Nida
Folwell, Jenner Clarence Joseph
Kowalczyk, Zbigniew
Moafi, Amin
Mutimer, James
Robertson, Jamila
Shaikh, Aadil
Anderson, S. Clark
Kripchak, Michael L.
Hunzie, Susan
Rulli, Michael A.
De'Medici-Jaguar, Bastôn Anthony
Collier, Ian
Klok, Nadia
Rapatwar, Sushil
Gould, Georgia
Caliskan, Nesil
Burford-Connole, Georgina
Chubb, Francis Edward Vaudrey
Dampier, Ed
Edwards, Barry
Pridham, Tom Francesco
Smith, Daniel Edward
Taylor, Joe
Thomas, Jake
Burford-Connole, Felix
Hunter, Peter
McCarthy, Kieren
Roberts, Lee Jamie
Young, Suzanne
Benefiel, Keith
Alduk, Jas
Brooks, Ethan Kane Foster
Hussain, Tarik Ul Raza
Moore, Jared
Hansen, Robert
Dunham, Dave
Keahbone, Mike
Darling, Martin
Allen, David
Spencer, Dan
Pressley, Clint
Frank, Bruce
Jamus, Davinder Singh
Drummond, Nancy
Chase, Jane Costello
Price, Andrew
Trounson, Judith
Payne, Sarah Louise
Bird, Jo
Evans, Catherine
Stanley, Tony
Arshad, Imran
Ashfaq, Mohammed
Biden, Joe
Karnani, Sanjana
Lonergan, Martin
Edelstyn, Dan
Rawlins, Ruth Theresa
Rowlands, Rosalind Ayo
Kyrke-Smith, Laura Elizabeth
Lambert, Steven
Butler, Rob
Atkins, Julie Elizabeth
Gajdos, Jan
Taylor, Lesley Ann
Dawkins, Catherine
Wilding, Richard Lewis
Prentis, Victoria
Adams, Elizabeth
Joshi, Aarti
Baker, Arron John
Bellingham, Cassi
Nevile, Chris
Soper, Declan
McRobbie, Andrew
Topley, Paul Nicholas
Woodcock, Sean
Morrissey, Joy Inboden
Allen, Pippa
Caesar, Cole Derek Antony
Crabtree, Anna Victoria
Halsall, John Anthony Sydney
Harker, Catherine
Patterson, Matthew
Pegram, Dominick
Mullan, Kieran
Bayliss, Christine
Kent, Jonathan Christopher
Gribbin, Ian
Azad, Abdul
Jacklin, Nigel Adam
Jones, Becky
Long, Julia
McGowan, Jamie
Hussain, Adnan
Newnham, Jeff
Morgan, Denise
Sullivan, Colin Martin
Shah, Natasha
Funnell, Tim
Temperley, Tommy
Harrison, Rupert
Middleton, Ian
Devine, Alison
Miller, Calum
Lewis-Creser, Dylan
Oakeshott, Veronica
Obodo, Augustine
Allsop, Kevin
Birch, Carol Jane
Kurten, David
Kazmi, Syeda Misbah
Alli, Hanif
Daniells, Sandra Elizabeth
Warren, Adele
Griffiths, Ali
Partington, John
Jones, Henry
Bowker, Gemma-Jane
Walsh, Clare Louise
Khan, Jack
Kochitty, Philip
Pattison, Julie
Abraham Halliwell Prf, Don Proj Reis
Sunderland, James
Barreto, Olivio
Attenborough, Vicki
Brickell, Phil
Mansfield, Katie
Evans, Dylan Anthony
Reardon, Jason Peter
McGrath, Patrick Robert
McIntosh, Donald
Swallow, Peter
Torode, Emily Charlotte
Tullett, Malcolm
Vallis, Khobi Anne
Hawkton, Gavin
Hayton, Rachel
Lynestrider, Thomas Alexander Ben
Minns, Julie
Reed, Sean
Wernham, Brian
Manzoor, Tanya
Blackmon, Allen
Clawson, Helen
Guy, Emma
Mellor, Stella
Price-Harbach, Jack
Clarke, Danny
Moorcroft, Jason
Murphy, Paul Andrew
Rowe, Chris
Aldred, Michael Christopher
Boulton, Ruth Kathleen
Evans, Lee
Coveney, David
Houlston, Sean
Mills, Nancy
Murphy, Michael
Alderson, Nigel
Cartridge, Peter
Buckley, Craig Alan
Jones, Amelia
Woodward, George
Fletcher, Dickie
Iremonger, Amanda
Wellavize, Christopher John
Flemming, Arthur S.
Dalton, Edwina "Eddy"
Neilson, Violet
Leinenweber, Harry D.
Bohmrich, Louis G.
Sciacovelli, Nicola
Romito, Fabio Saverio
Roethe, Henry E.
Leccese, Vito
Laforgia, Michele
Ward, Chris
Stone, Stewart M.
Hills, Elaine
Gray, Valerie
Berry, Siân
Skwith, Citizen
Buckfield, Carl
Mangano, Marco Sabino
Gray, Tom
Mulvihill, Mark Francis
Ridley, Ashley Charlie Joe Scott
Steve, Al
Webster, Sarah Victoria
Stewart, Iain
Anderson, Callum
Brady, Ray
Cattell, Jordan
Dyer, Dominic
Onwuemene, Amanda
Miller, Victor
Hixenbaugh, Jenny
Nadeau, Justin
Tennant, Buddy
Collins, Patrick
Soragni, Paola
Aguzzoli, Fabrizio
Tarquini, Giovanni
Massari, Marco
Tasselli, Gianni
Reggio, Giuliana
Sabillón, Hasbi Vladimir
Meschiari, Marco
Costetti, Chiara
Giovanardi, Daniele
Tonelli, Claudio
Modena, Maria Grazia
Negrini, Luca
Mezetti, Massimo
Burney, Amir Yousuf
Gardner, Amanda
Moffitt, Lee
Welsh, Ruth Ann
Andrew, Wendy
Easterby-Smith, Sam
Garcia de Bustos, Sarah Louise
Greenwood, Lizzie
Williams, Kaine
Parsons, Barry Michael
Barden, Jacob
van Hijum, Yde Johan "Eddy"
Fish, Tom
Reza Khan, Fest
Saddique, Shanaz
Veldkamp, Caspar
Iqbal, Zaffar
Lovering, Horatio
Miah, Raja
Silbiger, David
Syed, Samsuzzaman
van Weel, David
Wilson, Tony
Bruins, Eppo
Heinen, Eelco
Fletcher, Victoria Ann
Brekelmans, Ruben
Hashmi, Syed
Steiner Castro, Patricia
Hinder, Jonathan
Beljaarts, Dirk
Johnson, Tony
Khan, Zulfikar Ali
Kristan, Lex
Thompson, Christopher
Wiersma, Femke
Denham-Smith, Susan Jane
Ivinson, Roy
Campbell-Savours, Markus
Johnston, Chris
Long, Shaun
Moody, Matthew
Jenkinson, Mark
Bhailok, Yousof
Brooks, David
Hart, Trevor
Killeen, Derek
Metcalf-Riener, Isabella
O'Meachair, Joseph
Ellis, Maya
Ajmi, Qasim Silman
Carroll, John Anthony
Montague, Caroline
Ali, Tayab
Bauld, Bob
Fitton, Rowan
MacNae, Andy
Matchett, Daniel
Abdullah, Mustafa
Lewthwaite, Stephen James
Scott, Hilary
Whalley, Keith
Bleasdale, Marcus
Chindam, Nagender
Dams, Kieran
James, Ralph Norgate
Greenhalph, Joe
Rear, Jayne Louise
Thomas, Daniel
Ellison, Emma Victoria
Peters, Raymond Michael
Price, Terence Stephen
Tasker, James Stephen
Chaudry, Khalila
Cornes, Mark
Faulkner, Charlotte
Smith, Greg
Al-Atroshi, Yasmin
Nicholls, Trevor
Smith, Greg
Wheeldon, Maddison
Da Costa, Wisdom Methodious
Evans, Simon
Houltram, Charlotte
Smith, Graham Michael
Griffiths, Carissma
Harwood, Stephanie
Schaefer, Anja
Surtees, David
Wilding, Yvonne
Wills, Chris
MacAlister, Josh
Johnson, Andrew
Duffield, Rosie
Harvey-Quirke, Louise
Timpson, Russ
Crombie-Fisher, Brian
Stanton, Henry
Cunliffe, Jan
Dawber, Andy
Porter, Bridget
Mitson, Henry
O'Bern, Maureen
Chan, Nicholas
Zok, The
Gamester, Nathan Andrew
Mallon, Thomas
Ferguson, Ken
Ogundemuren, Adedotun Adesola
Jenkinson, Gail
Johnson, Jenny
Osborne, Tristan
Patrick, Matthew
Tanner, Steve
Valentine, Matt
Barghouti, Nas
Winterbottom, Kim
Birtwistle, Craig
De Vincenzo, Jemma
Griffiths, Sally
Mitchell, Bradley
Moloney, Danny
Wheeler, Michael
Barstow, John
Beament, Sarah
Earp, Melanie
Salt, Hilary
Markuszower, Gideon "Gidi"
Goldschmidt, Neil
Shackerley-Bennett, Charles Stuart
Meinen, Kyle
Reitan, Emily
Hussain, Sadat
Lloyd, Shannon
Nawaz, Aftab
Stillman, Patrick Thomas
Leppington, Richard
Lowe, Anthony
McCarthy, Pat
Yakobi, Roh
Shipley, Chris
McKenna, Jo
Crocker, James Phillip
O'Neil, Neil
Perteghella, Manuela
Levieux, Pascal
Yelma, Jean-Luc
Taylor, Kevin John
Theye, Sylvie
Cazes, Aurore
Larré, Nadine
Davezac, Jean-Luc
Olivier-Gomolko, Maggy
Chareton, Jean-Louis
Del Castillo, Bernadette
Taupiac, David
Bourcier, Maëva
Dubos, Françoise
Cendré, Alice
Gabas, Michel
Monteil, Éric
Agier, Sylvie
Huseinbasic, Merima
Geiger, Franck
Goudenne, Angélique
Soccio, Christopher
Martin, Michèle
Fourcade Dutin, Frédéric
Eccles, Cat
Touati, Samira
Price, Stephen James
Ramzan, Mohammed
Clouet, Hadrien
Stambach-Terrenoir, Anne
Shaw, Richard John
Vignon, Corinne
Piquemal, François
Portarrieu, Jean-François
Iborra, Monique
Bex, Christophe
Aviragnet, Joël
Arrighi, Christine
Faure, Dominique
Moudenc, Jean-Luc
Ferrer, Sylvie
Sempastous, Jean-Bernard
Bansal, Gully
Beyrié, Maryse
Sorin, Marie-Christine
Giral, Romain
Claret, Pierre
Benton, Sally Jane
Bonnecarrère, Catherine
Guénichot, Ophélie
Saez, Maria
Dale, Gary Andrew
Villanueva, Alexis
Saleem, Shaz
Wood, Mike
Mournet, Benoit
Korn, Grégory
Dumanoir, Serge
Crampe, Jérôme
Dutrey, Véronique
Dabat, Jean-Marc
Alves Da Cunha, Claude
Castéra, Yves
Rigollet, Antoine
Barbe, Aline
Beaudry, Delphine
Brown, Malvin
Meunier, François
Brown, Jacqueline Anne
Harper-Wallis, Sam
Braine, Danni
Bramham, Alexander
Williams, Craig
Bailey, Michael
Gardner, Allison
Mehmood, Asif
Parrish, Carla Elizabeth
Wiseman, Peggy
Beresford, Karl
Boyapati, Jag
Harris, Josh
AliRom, AliRom
Colet, Julien
Mirallès, Patricia
Jamet, France
Depret, Florian
Polshaw, Andy
Médina, Florence
Chaveroche, Eric
Rivet-Martel, Vincent
Moxin, Michel
Alzingre, Victor
Cournet, Jean-Philippe
Boccadifuoco, Patrice
Lachiver, Morgane
Roussel, Eva
Trousselier, Sylvie
Leboon, Hugo
Poole, Dave
Oziol, Nathalie
Yague, Annie
Bellaredj, Fatima
Mangano, Flavia
Stead, Helen
Ressiguier, Muriel
Defretin, Sophie
Benali, Mahfoud
Brissaud, Anne
Briot, Valérie
Lechat, Philippe
Michel, Didier
Zbairi, Kadija
Roque, Manuel
Andras, Peter
Assié, Frédéric
Dalmau, Flavio
Olhasque, William
Anything, Titus
Ingham, Leigh
Cristol, Laurence
Morton, Craig
Mignacca, Julia
Maurel, Johana
Bergeon, Jean-Luc
Riley, Michael
Berthet, Alain
Lauron, Nicolas
Saurel, Philippe
Spencer, Scott
Boudaud-Anduaga, Alexis
Carabasse, Denis
Combet, Laurian
Gachon, Serge
Applegate, Victor
Bovill, Chris
Gomez, Chantal
Queyranne, Jean-Jack
Boudot, Christophe
Huchon, Jean-Paul
Dahmash, Yousef
Asselineau, François
Kedward, Devenne
Véron, Aurélien
Sachs, Valérie
Slinger, John Anthony
Bardella, Jordan
Swayamprakasam, Anand Prakash
Dufay, Marie-Guite
Townsend, Mark Anthony
Platret, Gilles
Thuriot, Denis
Faudot, Bastien
St. Clair, Linda
Allison, Julie Marie
Sauvadet, François
Hampton, H. A. "Herb"
Thiébaut, Maxime
Vermorel, Nathalie
Prudhomme, Cécile
Grudler, Christophe
Amin, Mohammed
Gonzalez, Julien
Bloore, Chris
Fieldsend-Roxborough, Andrew
Pennelle, Gilles
Cueff, Daniel
Le Drian, Jean-Yves
Perkins, Dorothy A.
Louail, René
Thain, David
Cingoranelli, Ed
Malgorn, Bernadette
Hascoët, Guy
de Rohan, Josselin
Burchett, Guy
Bonneau, François
Hopkins, Paul
Novelli, Hervé
Vinçon, Serge
Talamoni, Jean-Guy
Rossi, José
Philippot, Florian
Richert, Philippe
Masseret, Jean-Pierre
Bélier, Sandrine
Wilson, Alison Natasha
Trouillet, Jean-Georges
Wostyn, Julien
Wentzel, David
Rottner, Jean
Taylor, Rachel
Romani, Éliane
Filippetti, Aurélie
Fève, Louise
Delli, Karima
Pietraszewski, Laurent
Pecqueur, Éric
Évrard, José
Bastow, Sam
de Saintignon, Pierre
Flaxman, Andrew Allan
Blondel, Sylvain
Mascaro, Eric
Kalebe-Nyamongo, Chippie
Morin, Hervé
Boulanger, Mélanie
Bay, Nicolas
Mayer-Rossignol, Nicolas
Walker, Oliver
Soubien, Yanic
Calbrix, Nicolas
Loutre, Jean-Christophe
Lecoeur, Alexandra
Rousset, Alain
Florian, Nicolas
Kuhn, Wes
Giles, Sherwood "Woody"
Killean, Cathy
Alan, Sarah
Sedgley, Malcolm
Sheshabhatter, Shesh
Gray, Larry E.
De'Ath, Paul
Dearing, Alix
Harris, Jacqui
Price, Cat
Emmett, Joe
Powell, Joe
Weaden, Mark
Baddon, Chris
Morland, Joshua Dylan
Mellon, Alastair John
Patterson, Anne
Richmond, Stephen John
Syed, Mohammed Ali
Chilton, Chris
Foster, Julian David
McPherson Fulford, Justine Colette
Mercer, Tom
Jarvis, Laurence
Nelson, Holly-Mae
Reeves, Esther Mary
Richards, Elizabeth Mary
Williams, Gareth David
Bush, James
Collier, Jacob
Mir, Azmat
Murray, Sarah
Williams-Westwood, Anna
Walker, Michael Alan
Ashfield, Stephen
Cartwright, Mary
Howey, Joanne
Murphy, Lynn
Morris, Joe
Whaley, Chris
Liddle, Rod
Myer, Luke
Lasok, Frances
Muncaster, Ashton
Rahman, Habib
Ridley, Yvonne
Ghori, Muhammad Ali
Hanlon, Rosie
Malyn, Robert
Panton, Liz
Phillips, Emma-Jane
Richardson, Janice
Ridyard, Mark
Williams, Matt
Teare, King
Peters, Sarah
Evison, Martin
Francis, David Roger
Aibi, Jonathan
Holt, Stephen William
Robinson, Craig Ethan
Bradford, Samuel
Innes, Niall
McDermottroe, John Gerald
McDonald, Chris
Dancey, Joe
Boddy, Nigel
Zaroof, Mohammed
Toms, Anna-Maria
Matthews, Steve
Chhabra, Vivek
Elliott, Rosie
Greener, Christopher
Oliver Dougall, Kelly Jane
Rahman, Mustaque
Reilly, Chloe-Louise
Thewlis, Adam
Parsons, Shaun
McLafferty, Sharon Louise
Páez, José Antonio
Jones, Kathrine
Marshall, Steve
Baker, Anne
Iqbal, Yas
Whatley, Mike
Duggan, Edwin
Marbrow, Richard
John, Mark
Gorman, Brandon
Kim, Joshua
Thomas, Mark
Brandon, Beatrice
Skelley, Cadewyn
Williams, John Aaron
Latif, Irfan
Phillips, Malcolm
Rahman, Sharifah
Smith, Ellis
Barros-Curtis, Alex
Urquhart, John
Wesley, Sean
Cole, Nancy
Evans, David Mark
Al-Mawed, Taghrid
Ginsberg, Joan
Drinkwater, Karl
Stallard, Joanna
Day, Tomos
Jenkins, Phoebe
Thomas Price, Catrin
Watson, Carol
Hageman, Shannon M.
Weigner, Brent
Atherton, Mary Jo
Anderson, Nancy
Kellogg, Phil
Wheeler, Denice
Nunley, Cynthia
Broderick, Marlene
Bowron, Frank L.
Cook, Don R.
Bowron, Les
Cingoranelli, Anthony
Burkhardt, Linda
Rakestraw, Martha
Wakefield, Samuel
Ira Farn,
Unity of the People,
For Justice,
Thorson, Don
Marsh, Bill
Wolf, Loretta
Koldenhoven, Linda
Wisroth, Sharon
Thomas, Scott
Galloway, George
Peterson, Colleen A.
Call, Larry A.
Keegan, Gillian
Emerson, Andrew
Brown-Fuller, Jessica
Collinge, Tom
De Santis, Teresa
Flournoy, Jr., Robert
Young, Tim
Ali, Zack
Lamb, Peter
Dickson, Iain
Bamieh, Linda
Burnham, Robin
Charters, Tim
Gibbs, Lee Daniel
Weir, Dan
Johnson, Gareth
Marsh, Kyle Grenville Albert
Dickson, Jim
Edie, Laura
Stranders, Lee
Beatty, Steve
Casey-Rerhaye, Sam
Glover, Olly
Johnston, David Mervyn
Khan, Mocky
Pomlett, Kyn
Burrell, Nadia Laura
Coghlan, Chris
Heath, Marisa
Scott, Lisa Claire
Young, Craig Alexander
James, Stephen
Tapp, Mike
James, Penelope
Oliver, Christine Lilian
Lymer, Geoffrey
Payne, Ashley James
Tough, Chris
Cox, Howard
Clyde, Rozella
Laws, Steve
Petersen, Sylvia Jean
Kittelson, Craig
Keefe, Pat
Jorgensen, Pauline Alison
Hunter, Alastair
Maher, Tahir
Shacklady, Gary
Keller, Lyn
Yang, Yuan
Ansell, Caroline
Babarinde, Josh
Lummis, Doran A.
Ashdown, Mark
Romsa, Larry
Fox, Thomas Brian
Garbutt, Ian Charles
Munson, Mike
Richards, Paul
Peterson, Phil
Joynson, Samuel
Shearer, Daniel
Jarvis, Liz
Garcia, Roman
Fawcett, Claire Lorraine
McGee, Jonathan
Kitching, Russ
Parry, Ben David
Fraser, Mhairi
Maguire, Helen
Sutherland, Tom
McKenna, Stephen
Miller, Gine
Senthilnathan, Mayuran
Todd, Mark
Young, Damon
Demgar, Roger
Faber-van de Klashorst, Marjolein
Klever, Reinette
Agema, Marie-Fleur
Uitermark, Judith
Madlener, Barry
Marsh, Ed
Bittner, Brett
Demarest, David Pratt
Lopez, Sonia
Rummenie, Jean
Nobel, Jurgen
Szabó, Zsolt
van Marum, Eddie
Tuinman, Gijs
Idsinga, Folkert
Achahbar, Nora
Schmitt, Leonard F.
Maeijer, Vicky
Struycken, Teun H. D.
Stearns, Perry J.
Davenport, Rob
De Gregori, Lorenzo
Thomas, Gareth
Smith, Jade
Cole, Anthony
Finan, Edward J.
Marchant, Stewart
Andersen, Hanna
Siphika, Vusi
Meredith, Emma
Etheridge, George
Jones, Nick
Vosper, Kerry Ann
Taylor, Paul
Redpath, William
Robson, Jack
Walstead, Elliot N.
Robinson, Adam
James, Darren
Bell, Torsten
Sutcliffe, Tara-Jane
Brooke, Nikki
Dunning, Lee
Sluman, Steven
Shorticus, Sir Grumpus L.
Wood, Sam
Letsoha-Mathae, Maqueen
Hedebouw, Raoul
Magnette, Paul
Ndlovu, Mandla
Bouchez, Georges-Louis
Van Grieken, Tom
Prévot, Maxime
Mahdi, Sammy
Mokgosi, Kagiso
Ongena, Tom
Naji, Nadia
Maouane, Rajae
Alford, Matthew
Blackburn, Colin David
Rome, Sébastien
Bouquin, Manon
Eliaou, Jean-François
Pugens, Jean-Pierre
Arguel, Alexandre
Garcia, Michel
Francis, Joseph
Fleury, Jean-Noël
Cassarini, Stéphane
A.N.On,
Giai Gianetto, Sébastien
Ducamp, Roger
Bastide d'Izard, Pierre
Larue, Florence
Péréa, Julie
Le Romain, Pierre
Galzy, Stéphanie
Polard, Pierre
Huppé, Philippe
Manenc, Aurélien
Vinuesa, Richard
Marchand, Lewis
Rouanet, William
Salvaing, Charles
Marquet, Régine
Bedu, Marie
Viala, Céline
Chesnard, Véronique
Ménard, Emmanuelle
Cope, John
Gordon, Yoel
Ménard, Robert
Brunch, Barmy
Lopez-Liguori, Aurélien
Cannon, Edmund
Blasco, Gabriel
Harding, Monica
Euzet, Christophe
Michel, Yves
Garcin-Saudo, Julie
Hales, Nicholas
Cavaillé, Audrey
Sultani, Guillaume
MacDonnell, Paul
Gallerand, Georges
Richaud, Magali
Pilaudeau, Daniel
Gonzales, Jacqueline
Pawlik, Maciej
Gray, Alastair
Bateson, Richard
Braverman, Suella
Furnivall, Gemma
Chippindall-Higgin, Kevan
Dean, Edward
Hewitt, Bella
Carrière, Sylvain
Delapierre, Cédric
Audrin, Jean-François
Holliday, Robert John
Sylvestre, Franck
Andrieu, Olivier
Marie, Baz
Fefeuvre-Roumanos, Nathalie
Cline, Rita
Roger, Jean-Baptiste
Stafford, Gregory
Vignal, Patrick
Belaouni, Nadia
Bort, Frédéric
Bouisset, Maya
Bouscarain, Jean-François
Jerrard, Don
Baguet, Brigitte
Lotta, Matilda
Moukrim, Jamila
Garnier, Valérie
Chaynes, Maurice
Boniface, Merv
Just, Alex
Matthes, Claire Louise
Britto, Marie-France
Viallard, Colette
Cesari, Elsa
Thiry, Stanislas
Hall, Ged
Garnier, Thomas
Yousuf, Khalil
Pradié, Aurélien
Tiegna, Huguette
Descaves, Sandrine
Whately, Helen
Morel-À-L'Huissier, Pierre
Suau, Laurent
Saint-Léger, Patrice
Perkin, Hannah
Pardigon, Jean-François
Castan, Christophe
Pougnet, Nicolas
Palombi, Francis
Blayac, Dorian
Temple, Hannah
Souchon, Annie
Zidoun, Dja
Dawkins, Mel
Blanc, Sophie
Sabatini, Anaïs
Harrison, Maxwell
Dogor-Such, Sandrine
Martinez, Michèle
Rustem, Lawrence
Poujade, Gérard
Cabrolier, Frédéric
Roques-Étienne, Muriel
Capo-Ortega, Julie
Moulin, Étienne
Collins, Damian
Gilles, Roland
Pires, Rodolphe
Bardy, Stéphane
Ricci, Johann
Allen, David John
Andrieu, Patricia
Lapeyre, Philippe
Chavegrand, Éric
Brett, Marianne
Khanom, Momtaz Runa
Ngan, Larry
Erodi, Karen
Hamidi, Monica
Verdier-Jouclas, Marie-Christine
Thomas, Andy
Bacou, Julien
Darmani, Corinne
Wright, Colin
Boyer, Céline
Madesclair, Sandrine
Lada, Fabienne Marie
Ponnelle, Véronique
Voizard, Karl-Henri
Vaughan, Tony
Gimenez Sastre, Boris
Encontre, Joël
Cuny, Pascale
Wright, Bill
Lassalle, Julien
Terlier, Jean
Callejon, Virginie
Carayon, Guilhem
Cabanis, Christelle
Ponce, Laura
Daugé, Claire
Balestan, Ophélie
Laporte, Pierre
Tressens, Chantal
Rey, Sandra
Chishti, Rehman
Rabault, Valérie
Hamelet, Marine
Astruc, Christian
Pinel, Sylvia
Barber, Sarah
Manchado, Nathalie
Peacock, Roger James
Cases, Frédéric
Lynch, Amy
Jouglar, Jean-Yves
Ratsimba, Françoise
Mafi, Aaron
Levieux, Cédric
Aymes, Claire
Watson, Michael Gerard
Belmonte, Kate
Bourne, Stuart James
Cook, Peter James
Belhamiti, Mounir
Kerbrat, Andy
Khan, Naushabah
Amiot, Ségolène
Laernoes, Julie
Rawoof, Rizvi
El Haïry, Sarah
Wheeler, Peter Anthony
Raux, Jean-Claude
Esnault, Jordan
Bougot, Teddy
Guyot, François
Patwary, Sabi
Le Hécho, François-Xavier
Bureau, Sandra
Poulden, David Peter
Laillé, Catherine
Petit, Tony
Hunt, Jeremy
Catheline, Marie-Paule
Letellier, Karine
Flippot, Jacky
Drage, Graham Richard
Follows, Paul
Barfoot, Chris
Josso, Sandrine
Walsh, James
Tavel, Matthias
D'Cruze, Kevin
Haury, Yannick
Errante, Sophie
Estelle, Lorraine
Dinenage, Caroline
Liming, Andy
Gernigon, François
Whelan, Sean
Dupont, Stella
Batterbury, Edward
Davis, Andrew Courtney
Blin, Anne-Laure
Roudévitch, Véronique
Lahondès, Bernard
Holley, Simon
Bearder, Tim
Babinet, Charles
Robert, David
Baveret-André, Sylvie
Peillon, Patricia
Englefield, Lisa Grace
Mulliss, Matt
Sudworth, Tony
Saint-Paul, Laetitia
Rabault, Caroline
Morineau, Patrick
Catin, Régine
Jamin, Charles-Henri
Watson, Dave
Hervé, Gérard
Deveaux, Nicolas
Geret, Sylvie
Lequet, Christelle
Holloway, Adam
Bromley, Bob
Garrod, Richard
Sullivan, Lauren
Hussin, Kulsum
Obasi, Ukonu
Masséglia, Denis
Airaud, Christophe
Ligot, Jacquelin
de Campeau, Sigline
Debarre, Jean-Michel
Drake Hopkins, Rebecca
Gorioux, Valérie
Guyard, Frédéric
Testu, Didier
Fusil, Hervé
Moat, Matthew Herbert Fraser
Davies, Mims
Dubré-Chirat, Nicole
Amghar, Tassadit
Lecluse, Pie-Louis
Humeau, Bernadette
Coleman, Christina Nanna Mary
Gaillard, Geneviève
Durand, Marie
Ciofi, Bruno
Levy, Maureen
Crevenna, Lydie
Le Diagon, Yann
Cox, Ben Sebastian
Gaillard, Geneviève
Dempsey, Benedict
Fassett, Liz
Bolo, Philippe
Gibson, Ian
Jouanneau, Guillaume
Stamm, Debbie
Lahondès, Aurore
Levy, Ian
Highton, William Jeffrey
Mazières, Barbara
Guerbaa, Abderrazak
Trottier, Stéphane
Crespin, Régis
L'Huillier, Céline
Franklin, Zoe
Campion, Thom
Fletcher, Gordon
Foody, Emma
Gillinson, Sarah
L'Huillier, Anne
Krausz, Ferenc
Agostini, Pierre
Morris, John Hugh
Peters, Sam
Jones, Ian
Garot, Guillaume
Mottier, Béatrice
Richardson, Angela
Lee, Scott
Rocton, Sandra
Maillard, Alexandre
Schlienger, Hugues
Romier, Fabrice
Saunders, Dennis
Sicot, Cédric
Wilkinson, Mathew
Rives, Siegfried
Holmes, Paul J.
Bannier, Géraldine
Boisseau, Grégory
Langouët, Christophe
Bains, Prad
Cadenas, Jean-Michel
Dirson, Sophie
D'Herbais, Pierre
Bayle de Jessé, Jean
Placé, Jean-Luc
Gladwin, Caroline
Griffin, Binka
Favennec-Bécot, Yannick
Detais, Marion
Gould, Jenifer
Bell, Annie
de Grandmaison, Amélie
Chartier, Claudine
Jamshed, Mehmood
Needham, Kate
Amelin, Martine
Garnier, Sonia
Paul, Devina Marylyn
Delpech, Julie
Fontenel-Personne, Pascale
Davies, Brad
Hinds, Damian
Karamanli, Marietta
Makin, Jim
Furet, Angeline
Monet, Alexandra
Fothergill, Maxine
Le Forestier, François
Cabaret, Muriel
Jones, Edward John Charles
Beslier, Olivier
Zbirou, Marylin
Trochon, Éric
Still, Andrew
Hubert, Thomas
Kellermann, Mathhew
Jover, Serge
Picavez, Vincent
Williams, Laurent
Knight, Richard
Martin, Dominic
Pinçon, Bruno
Martineau, Éric
Leloup, Dominique
Latouche, Béatrice
Bright, John Hunter
Sims, Lucy Emma
Branchu, Laurent
Coudrain, Bernadette
Poisson, Jérôme
Smith, Sara
Brutout, Maryse
Casey, Graeme
Noël, Henri
James, Mark Bradley
Brewer, Alex
McCauley, Seamus
Hope, Alan "Howling Laud"
Leboucher, Élise
Owens, Ju
de Malherbe, Raymond
Jayawardena, Ranil
Le Floch-Imad, Joachim
Miah, Mohamed
Gezdari, Sara
Tolmont, Sylvie
Franco, Emmanuel
Morton, Paul
Barbet, Didier
Coryton, Laura
Buard, Sébastien
Boulay, Stéphane
Dalibert, David
Nouchy, Thierry
Hearn, Michael
Phillips, Bradley David
Stone, Duncan Philip
Grelier, Jean-Carles
Latombe, Philippe
Zychowski, Alex
Bellamy, Béatrice
Buchou, Stéphane
Besse, Véronique
French, Chris
Henriet, Pierre
Harrison, Richard
Lavalette, Laure
Rambaud, Stéphane
Lottiaux, Philippe
Lechanteux, Julie
Giletti, Frank
Schreck, Philippe
Boccaletti, Frédéric
Muschotti, Cécile
Bouchkara, Basma
Vincent, Romain
Iannessi, Charles
Reano, Bouchra
Koscielski, Laurile
Clanet, Régine
Perru, Marie-Eve
Monnier, Louis
Da Silva, Ricardo Candido
Bermudez, Magali
Auzanot, Bénédicte
de Lépinau, Hervé
Lorho, Marie-France
Lovisolo, Jean-François
Le Gayic, Tematai
Chailloux, Steve
Tuhamai, Tuterai
Terooatea, Sylviane
Hauata, Jules
Tautu, Gilles
Tefan, John
Heifara Teriitahi, Bernard
Twitchell, Thomas
Achilleos, Andrew
Birch, Colin
Reid Arbelot, Mereana
Hyde, Philip
Serva, Olivier
Qayum, Zhafaran
Deti, John
Tolassy, Rody
Louisy, Ferdy
Fulbright, Lauren
Chammougon Anno, Sylvie
Aigle, Marie-Laure
Lapin, Raphaël
Gunawardena, Charith Abeysinghe
Toribio, José
Quiaba, Hubert
Savan, Fauvert
Luce, Fabrice
Flémin, Félix Alain
Connor, Donna
Cabrion, Grégory
Esdras, Sidjie
Strand, Ann
Sukumaran, Eric
Vidol, Karl
Pierquin, Delphine
Ghormley, Patrick
Henry-Léo, Christian-Georges
Confiac, Paul Éric
Gama, Béatrice
Argis, René Claude
Mayengo, Prévert
Edinval, Gilbert
Boutall, Anthony
Nzekwue, Magdaline
Califer, Élie
Owen, Myles Ronald
Penchard, Marie-Luce
Sherwani, Waseem
Fox, Simon
Watson, Philip
Paisley, Yanetti
Ramassamy, Jean-Yves
Hussain, Jahir
Paran, Germain
Civis, Marguerite
Avril, Alain
Coudret, Jordan
Loupadière, Cédric
Zozio, Christian
Malhotra, Vinayak
Hulley, Jonathan
Houblon, Christine
Lutin, Lucile
Murray-Turner, Donna
Bruce, Tom
Patel, Ria
Kerr-Sheppard, Chantal Lyn
Ullah, Ahsan
Malik, Umair
Starling, Alex
Cummings, Jason James
Wheeler, Tim
Durney, Anne
Flack, Francesca
Godfrey, Kevin
Holland, Sam
Dewitt, John
Cook, Leon
Elliott, Pete
Harris, Donna
Spenser, Mike
Stevens, Gary Ernest
Irons, Natasha Dawn
Pelling, Andrew
Abbate, Ulysse
Courtneidge, John
Davis, Charlie
Gabriel, Sam
Hacking, Christian
Stewart, Sean Ellis
Adams, Reggie
Ahmed, Md Somon
Gill, Phoebe Julia
Mabbutt, Jon
Reaney, Oscar
Barry, Sarah
Chalmers, Pierce
Diamond, Diana
Sceats, Peter Howard
Mark, Richard
Holly, John N.
Shahed, Mohammed Abu
Thompson, Michael T.
Uddin, Sham
Brown, Ian Christopher
Choudhury, Aysha Siddika
Gudi, Reva
Kandelaki, Katharine
Tannous, George
Mann, Amritpal Singh
Staltari, Anthony J.
Read, Damian
Goldsamt, Bonnie A.
Sengupta, Dhruv
Singh, Prabhdeep
Tramboo, Abdul Majid
Schilling, Helen
Noonan, Kathleen
Davis, Thomas
Bakshi, Priyank
Pecoraro, John
Goff, Jonathan
Ndiaye, Abdoul Aziz
Raquib, Sheikh
Vignola, Paul
Smith, Stacy Elaine
Shinberg, Barry
Michie, Jerry
Henchy, Michael
Rich, Alan J.
Doyle, Eugene
Becker, Catherine
Garfield, James A.
Elan-Cane, Christie
Livingstone, Jonathan Louis
Russell, Lorna Jane
Williams, Don
Begum, Noor Jahan
Bonham, Jennie
Lakha, Sabira
Newsam, Seb
Siddiqi, Syed
Parwani, Sarajulhaq
Syduzzaman, Sayeed
Patel, Primesh
Tipu, Golam Maula
Yancey, Eula
Beavis, Michael John
Athwal, Jas
Dunsmoor, [FNU]
George, Rupert Nepal
Merali, Abbas
Patel, Bharatkumar Ishverbhai
Asser, James
Patel, Tiger
Karim, Rizwana
Thomas, Dylan
Riesland, Jeff
Thompson, Francoise
Gibson, Jane
Van-Dúnem, Fernando José de França Dias
Palekar, Imtiaz
Banks, Greg
Rend, Ben
Long, Sharon
Scherer, Kenneth
LeBrun, [FNU]
Pearl, Joshua Leon
Nevsimal, John
Morton, Max
Blumenthal, Laura
Kerr, David
Morton, Warren A.
Brar, Sunny
Malik, Nisar Ahmed
Rao, Zebunisa Jamshed
Summersgill, Freya Caroline
Palmer, Nick
Weber, Willard
Slough, Virgil
Belch, Mark
Anderson, Leonard
Holmes, Luke
Welbourne, Sarah Jane
Wilkes, Mark
Edgar, George
Donnithorne, Connor David
Brown, Louis
Hayes, Catherine
Hales, Katherine
McCraken, Trudy
Marrington, Thalia Simone
Hill, Georgina
Moon, Perran
Tarrant, Roger
Rosen, Jan
Symonds, Lance
O'Connor, Rowland
Smith, David
Younes, Natalie
Harris, Robyn
Farrell, Sarah Michelle
Baker, K. David
Nordman, Janna Frazier
Durrant, Mark
Farbey, David
Haddow, Hamish
Lauer, Kay
Tomlinson, Dan
Koch, Kirk
Maguire, Ben
Klein, Blair
Cowdry, Graham Andrew
Gelderd, Anna Preston
Roberts, Norman
Wadley, Paul Brian
Beal, Stephen Michael
Sell, Dan
Miller, Karen
Olaru-Holmes, Oana
Koester, Marilyn
Sandes, Caroline
Kenny, Joanna Nora
Latham, Jay
Law, Noah Charles
Burke, M. Joseph "Joe"
Rayner, Angie
Ali, Filson
Burke, Michael
Harris, John Richard
Laity, Dave
Mortimer, Giane
Nicholson, Paul
Saunders, Jason
Thibaudeau, Pat
Lawler, Donald J.
Rubidge, Steve
Lawrence, Peter
Gripper, Ruth
Arafat, Wael Mustapha
Conaghan, Dan
Dunnage, Claire
Cameron, Guy
Siddique, Farooq Ahmed
Stafford-Townsend, Ani
Lafont, Christopher
Sutcliffe, Tony
Sarcletti, Ray
Gilbertz, Larry
Ali, Asif
New, Anthony Michael
Smart, Dan
Trueman, Tommy
Gooch, Caroline Louise
O'Connor, Scarlett
Page, Mary
Gibbons, Alan Albert
Saunders, Laura
Smith, Ben
Breitnauer, Jai
Brennan, Liz
Applegate, James L.
Norton, Neil
Visick, Richard
Prevedel, Frank
Dorrance, Matthew
Chadwick, David
Kaur-Dhaliwal, Ammi
Hill, Adam
Eddins, Boyd L.
Hayes, Tom
Houlden, Martin
Penn, Miles
Salmon, Joe Angus
Wilson, Kieron
Rankine, John
Waller, Claire
Coates, Sam
Canning, Lee
Shepherd-Foster, Meg
Atauna, Youssef
Trent, Robert
Llewellyn, Simon
Touma-Suleiman, Aida
Hamblin, James Robert
Rigby, Manda
Ryan, Jess
Dixon, Jerry B.
Kinney, Lisa
Maldonado, Carl "Charley"
Lalonde, Robert F. "Bob"
O'Neil, Martha Angharad
Beckett, Nicholas Paul
Beasley, Will
Thomas, Aled
Barlow, Tomos
Gittins, Becky
Dauncey, Alec
Lavery, Lee
German, Gill
Hogg, Martyn James
Rowlinson, Paul John
Orange, Jamie
Murphy, Lucy
Jenkins, Marc
Banza, Franck
Passmore, Chris
Laurence, Karen
Robinson, Stan
Tufnell, Henry Carleton Richard
Purchase, James
Lewis, Owen
Windsor-Peplow, Max
Witherden, Steve
Preston, Glyn
Thorp, Jeremy David
Dowden, Jan
Richards, Dai
Buckler, Rachel
James, Lauren
Bartolotti, Pippa
Short, Tommy
Mathias, David
Karadog, Angela
Biddulph, Joseph
Bishop, Jonathan
Owen, Wayne
Glossop, Christine
Jones, Peger
Benham-Crosswell, Patrick
Bromhall, Gareth
Blagoev, Dimitar
Guevara, Ernesto "Che"
Wood, Fernando
Edmunds, Nathan John
Davies, Philip
Roberts, Brendan
Narayan, Kanishka
Mack, Lynden
Rhodes-Matthews, Toby
Ranger, Andrew Steven
Morgan, Tim
Dodman, Charles
Schwaller, Martin
Jenner, Emmett
Lucas, Edward
Farnsworth, Linsey Jayne
Stevenson, Alex
Smith, Kate
McGuinness, Matt
Cheshire, Peter Alan
Masters, Harry
Mullaney, Michael
Pawley, Rebecca
Wells, Cassie
Deakin, Tony
Martin, Robert
Smith, Tom
Flook, Ben
Lowe, Julie
Price, Dan
Stone, Kris
Barron, Lee
Blott, Karen
Forster, Lee
McDonald, Eddie
Prosser, Timothy
Sweeney, John Nicholas
Graves, Alan
Mulhall, Jamie
Tair, Zephyr
Ward, Sam
Boothroyd, Kelda
Elnough-Love, Rachel
Oakenfull, Edward
Wetherall, Helen
Whitby, John
Recycle,
La Follette, Robert M.
Salinger, Pierre
Casady, Virginia L.
Garcia, Leo
Wooldridge, Sherri
Morrow, Wayne E.
Shreve, Peg
Harrison, Ray
Bensel, Bill
Barker, Wende
Betts, Budd
Moore, Frank N.
Baty, Ace
Taylor, Pamela
Bumgardner, Charles
Guerry, Jason
Smith, Chris
LaBounty, JoAnne L.
Edgerton, Sarita
Kennedy, Carlisle
Sanders, Blake
Galyean, James
Marton, John P.
Selby, Joe
MacMillan, Patti L.
Reed, Joe
Stark, Glenda F.
Chamberlain, Doug
Sullivan, Don
Blackwell, Sam
Coenradie, Ingrid
Jansen, Chris
McGrew, Elwin
Wolfley, Clyde E.
Afitsinsky, Valery
Wyatt, James J.
Grigoriev, Yury
Wright, Virginia L.
Kochergina, Natalya
Korostelyov, Konstantin
Wallis, Earl Dick
Palshin, Vyacheslav
Podoynitsyna, Valentina
Shilin, Georgy
Shipitsyn, Maksim
Malthouse, Kit
Fitchet, Andy
Gregori, Luigi
Heath, Phil
Meacham, Andrew
West, Hina
Hart, Sally-Ann
Crosland, Paul Edward
Colley, Phil
Davies, Nicholas
Dollimore, Helena
Fernando, Lucian
Harris, Guy Gillan
Horn, Becca
Mak, Alan
Alemanno, Jennifer Nadia
Harvey, Stefanie
Perry, John
Sathyanath, Gayathri
Shepherd, Netty
Carpin, David
Akkouche, Farid
Neghza, Saida
Manley-Browne, Nanda
van Mierlo, Freddie
Newton, Caroline
Pomlett, Maryse
Robb, Jo
Shields, Peter
Gale, Roger