"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
-259200
CALLED RACE RESULTS
North Macedonia President - 4/24/2024
3474 of 3508 precincts (99.03%)
Gordana Siljanovska-Davkova 362,523 (41.2%)
Stevo Pendarovski(I) 180,182 (20.48%)
Bujar Osmani 120,768 (13.72%)
Maksim Dimitrievski 83,761 (9.52%)
Arben Taravari 83,276 (9.46%)
Biljana Vankovska 41,165 (4.67%)
Stevčo Jakimovski 8,095 (0.92%)
MAP LOCATIONS
OH State Senate 20
OH State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
CANDIDATES
Socialist Party,
Nationalist Task Party,
Reformist Democracy Party,
Greens and Left Alliance,
Basilicata Casa Commune,
Basilicata Unita,
La Vera Basilicata,
Kemp, Hunter
Kirkpatrick, Gregg
Lucanian Pride,
Hines, Latonia
O’Donoghue, Joe "Tokyo Joe"
Ruffu, Michael
Famularo, Joanne
Lazarchick, Susan
Joseph, Michael
Plotkin, David "Dave"
Burrell, Tyler
Duff, Jonathan
Pawlyzyn, Nick
Irwin, Kyle
Druckenbrōd, Susan
Custis, Elton
Barry, Danielle M.
Rebel Jr., Norman C.
Smith, Donald
Laskin, Lee B.
Neily, Clark M.
Russell, Richard Dean
Tobey, Edmund G.
Panagakos, Petros W.
LeFebvre, Albert P. C.
Kent, Charlene
Boucher, J. Alfred
Dulac, Marshall Duke
Barlow, Shirley R.
Holloway, Muriel D.
Neilan, Sive
Turner, John C.
Therriault, Roger R.
Allen, Jason B.
James, D'Jaris
Nelson, Merle
Albert, Bryan J.
Evans, Karen A.
Domínguez Domínguez, Nemesio
Bouthilette, David E.
Cummings, Robert C.
Green, Mark
Hawkes, Allerton H.
Howard, Ralph D.
Richards, Franklin J.
Goodwin, Catherine R.
Baker, Harlan
Eddy, Daniel B.
Manning, Peter J.
Noyes, Pauline T.
Rosendo Pelayo, Manuel
Marcello, Edward J.
Soriano Sánchez, Rosa Elva
Gibała, Łukasz
Bodnar, Izabela
Garmendia Puértolas, Francisco
Canevaro Valega, José Francisco
Canevaro, Giuseppe
Seminario y Váscones, Augusto
Bresani, Federico
Sosa, Belisario
Echenique, Miguel
de la Torre González, Agustín
Rodríguez Ramírez, Antonio
Gibson, Carlos
Ganoza y Ganoza, Eduardo
Bolognesi Bolognesi, Federico
Vargas Prada, Pedro
Polar Ugarteche, Mario
García y García, Carlos
Paredes Canto, César
Waisman, David
Mendoza del Solar, Lourdes
Cáceres Lehnhoff, Eduardo
Villagrán Kramer, Francisco
Mendoza Azurdia, Óscar
Ponce Monroy, Ramiro
Lobos Zamora, Rodolfo
Carpio Nicolle, Roberto
Carpio de la Cerda, Roberto
Espina, Gustavo
Herbruger, Arturo
Flores Asturias, Luis
Reyes, Juan Francisco
Stein, Eduardo
Baldetti, Roxana
Fuentes Soria, Alfonso
Alexander, George A.
Harrison, Latosha
Power, Patrick
Tobin, John
Shannon, S.
Rivers, Dennisha
Moore, Stan
Hall, Mary K.
McDowell, Sr., Demetrius M.
Almon, William Johnston
Johnson, Dino
Dahmer, Joseph "Jody"
Tobin, Stephen
Crowder, Joshua Alexander
Clark, Carol
Holm, Kate Dittmeier
Lyninger, J. P.
McGovern-U'Sellis, Taylor
Robb, G.
Joseph, Jonathan "JJ"
Thompson, Ryan
Brown, Jennifer Fox
Richey, Matthew Henry
Robertson, Neal A.
Lockhart, Autumn
Bast, Crystal
Barajas, Crystal Ann
Golden, Matthew
Daly, Malachy Bowes
Jung, Bonnie
Willis, Marita A.
Abrams, Brian
Fuller, H.H.
Stairs, John Fitzwilliam
Mulvey-Woolridge, Ginny
Vittitow, Ryan
Thomas-Walker, Tyra
Kenny, Thomas Edward
Farrell, Edward
Russell, Benjamin
Keefe, Michael Edwin
Roche, William
Wallace, William B.
Carney, Michael
O'Mullin, John C.
Crosby, Adam Brown
Maclean, Alexander Kenneth
Blackadder, Edward
Brown, De'Lonn
Martin, Peter Francis
McInnes, Hector
Doyle, James Wilfred
Hawkins, Arthur Charles
Wallace, Joe
Clair, Diane
Finn, Robert Emmett
Power, John Joseph
O'Connell, James Joseph
Redmond, George Alfred
Quinn, Felix Patrick
Marshall, Gordon Ross
Murphy, John
Jack, Peter R.
Cragg, Edward Joseph
Isnor, Gordon Benjamin
Guilford, Robert D.
Gastonguay, Louis A.
Furlong, John
Macdonald, William Chisholm
Juventus F.C.,
Donahoe, Richard
Smith, Charles B.
Borgford, Helgi I.S.
Hellas Verona F.C.,
MacKeen, Henry P.
Dwyer, Gerald
McDonough, Alexa
Shaw, Lloyd R.
Rooney, R. Leo
Murray, R. Charles
Regan, O.R.
Dickey, John
MacIntosh, Hyacinth Lawrence
McDonald, Alex A.
Toulouse FC,
Connolly, Joseph Patrick
Bissett, Frederick William
RC Strasbourg Alsace,
Balcom, Samuel Rosborough
Allen, Lloyd
Nicholson, J.W.A.
Stade Rennais F.C. (Rennes),
Morris, Edmund L.
Wilson, Lloyd Carman
OGC Nice,
Kitz, Leonard
Ronayne, Perry
Kuglin, Robert J.
Macdonald, Finlay
Olympique de Marseille,
O'Brien, Allan
Olympique Lyonnais,
Lille OSC,
Massey, Doreen
Burg, Jim
Atkins, George
Gardner, Trixie
Murphy, Austin J.
Wingert, George D.
Hordern, Peter M.
Stelson, Janelle
O'Brien, Mike
Wilson, Frederica S.
Gonzalez, Patricia
Lynch, Blake
Broadhurst, John
Coplen, Rick
Daniels, Shamaine
Esty Jr., Donald E.
Foster, Ruth S.
McCormick, Dale
Rich, Donald L.
Hudson, Natalie
Chutich, Margaret
Moore III, Gordon L.
McKeig, Anne
Procaccini, Karl C.
Gaïtas , Theodora
Hennesy, Sarah
Conley Jr., Gerard P.
Cahill, Mary F.
Paradis, Judy
O'Dea, John J.
Luther, M. Ida
Cianchette, Alton E.
Marden, Harold D.
Hanley, Dana C.
Begley, Charles M.
Butland, Jeffrey H.
Amero, Jane A.
Harriman, Philip E.
Benoit, John W.
Abromson, I. Joel
Cassidy, Vinton E.
Ferguson Jr., Norman K.
Hathaway, W. John
Pendexter, Joan M.
Ruhlin, Richard P.
Stevens Jr., Albert G.
Murray Jr., Robert E.
O'Gara, William B.
MacKinnon, Bruce W.
Rabaté, Maria
de La Malène, Christian
Stefanaggi, Jean
Bossin, André
Carrière, Michel
Carbon, Lucien
Griotteray, Alain
Albert, Pierre
Stefanaggi, Dominique
Mangenot, Marc
Landes, René
Granouillac, André
Maillot, Jacques
Bedossa, Adrien
Delatour, Olivier
Aknin, Gérard
Lussan, Jean-Pierre
Cazaux, Gilbert
Boillot, Joël
Franchi, Reine
Morère, Léoncie
Godde, Monique
Lacire, Yves
Tardy, Louis
Bouré, Nicole
Lubrina, Jean-Jacques
Duverne, Sylvain
Carton, Yves
Lépinay, Jean
Rubio, Francis
Tondriaux, Marc
Coulais, Didier
Rouquette, Roger
Béguet, René
Pons, Bernard
Jeanneret, Serge
Espinosa, Danielle
Orliac, François
Scemama, Jean
Malier, Catherine
Franquenouille, Dominique
Jolivet, Françoise
Bayle, François
Souillot, Jacques
Mesa, Chantal
Rémond, Pierre
Larrieu, Élisabeth
Lançon, Danièle
Varaut, Alexandre
Auber, Martine
Jollet, Geneviève
Charnoz, Gérard
Demangeot, Pascal
Durel, Pascale
Delacour, Antoine
Monod-Broca, Marie-Armelle
Bleunven, Éric
Martin, Valérie
Oehlhaffen, Nelly
Borie, Vincent
Combe, Jocelyne
Têtu, Emmanuel
Séverin, Olivier
Boyer, Bernard
Bauer, Germaine
Havard, Lise
Mouliets, Catherine
Olivier, Jeanne
Cariot, Louis
Cousin, Jacqueline
Lafond de Marsac, Olivier
Malaquin, David
Holenka, Jean-Christophe
Guillotin, Jacqueline
Druon, Marianne
Guiraud, Mehdi
Peugeot, Christiane
Jallamion, Michel
Sale, Claudia
Lert, Dan
Onghena, Anne-Constance
Holland, Danièle
Sebban, Simone
Charitat, Pierre
Mahalaine, Lyasid
Boussebsi, Mériam
Bah, Kadie
Khaznawi, Yasmina
Cohen, Alexandre
Barro, Somalia
Risso, Alexandre
Mbella, Francis
Callegari, Vittorio
Debanne, Emmanuel
Descoutures, Anne
Bacha, Yanis
Toubiana, Marie
Monsauret, Nathalie
Desgrange, Caroline
Coupel, Sébastien
El-Marbati, Nordine
Higgins, H. Craig
Fournier, Laurent
Gough, Miriam J.
Khelfa, Hakima
Marchika, Ivan
Pratt Jr., Alexander T.
Arous, Jihane
Carrier, J. Robert
Boothby, C. Russell
Hillock, Gerald A.
Marbœuf-Régnault, Auguste
Brown, Ada K.
Calvès, André
Laverty, Edwin J.
Cooper, Gary C.
Keef, George A.
Dillenback, Robert G.
Bonney, Allan L.
Ainsworth, Edward
Lunt, William B.
Mitchell, James
Béchieau, François
Rydell, Charlene B.
Decorte, Roxane
McLaughlin, Dale L.
Moore, Robert E.
Baylot, Jean
Demeure, Georges
Barberot, Roger
Spire, Fred
Simpson, P. Kelley
Tanet, Guy
Watelet, André
Duhamel, Georges
Marette, Jacques
Jumel, Georges
Rocher, Bernard
Freschard, Maurice
Galvaire, Jean-François
Bailly-Maistre, Michel
Naville, Pierre
Mounet, Jean
Péchenart, Jean-Pierre
Joseph, Bernard
Pichard du Page, Roger
Furdygiel, Jacqueline
Bac, Évremond
Hennet, Bernard
Salama, Pierre
de Vincenti, Jean-Charles
Cibard, Marc-Gérald
Carlier, Christine
Dar, Simone
Herbin, Gabriel
Rolland du Roscoät, Bénédicte
Le Scornec, Christian
Poncet, Odette
Firetto, Frédéric
Rémy, Sylvie
Piquet, Andrée
Peuch, Hubert
Davant, Yvette
Faure, Jean-Louis
Dumon, Anne-Marie
Boudet, Jean-François
Soprani, Jean-Louis
Reveau, Jean-Pierre
Knowles, Xavier
Dambreville, Dominique
Largier-Giraud, Paulette
Nuel, Jean-Louis
Juillard, Michèle
Lamotte, Christian
Rizzi, Michel
Douai, Jacques
Bériot, Louis
Fellous, Daniel
Chatelain, Chantal
Manent, Léonor
Bensoussan, André
Bouraba, Omar
Trinquet, Jacqueline
Cabuzel, Aurore
Alnajem-Azzam, Adnan
Macrez, Valérie
Laulan, Yves
Augier de Crémiers, Christelle
Levron, Jérôme
Mermoz, Mélanie
Fouache, Laurence
Marty, Annick
Duval, Sabine
Rincourt, Maxime
Thiele, Céline
Recher, Pierre
Degans, Claire
Caire, Bruno
Brissard, Claudine
Frouard, Alain
Abitbol, William
Robert-Kerbrat, Marie-Anne
Dubois, Maxime
Pamphile, Catherine
Lavaud, Bertrand
Branki, Abdelhak-Salih
Le Roux, Gaëlle
Dege, Denis
Brossel, Colombe
de Rozières, Élisabeth "Babette"
Markovic, Douchka
Yaffa, Mohamedy
Aubert, Catherine
Desfachelle, Chloé
Rozenkranc, Jade
Bruhière, Stéphanie
Valdenaire, Philippe
Elsody, Arhella
Mellinger, Christian
Mellas, Fetta
Chabanet, Bernadette
Osmin, Mireille
Loiseau, Pierre
Pearson, Lester B. "Mike"
Jernigan, Jr., George
Riviere, Paul
Yáñez Moreno, Julio César
de Hauteclocque, Nicole
Debray, Jean-Robert
Cayeux, Jean
Rigaud, Amédée
Tissier, Émile
Travert, Paul
Tournié, Albert
Thomasa, Amparo
Savary, Alain
Tardif, Robert
Foulquier, Jacques
Augias, Paul-Louis
Quesnel, Louis
Raffenel, Francis
Peskine, Jacques
Marqueste, Gilberte
Zeller, Bernard
Bovet, François
Moll, [FNU]
Sausse, Alain
Jacquard, Jean-Claude
Echter, Madeleine
Mollet, Bernard
Bloch-Michel, Catherine
Fenu, Claude
Bordier, Jacques
Lesimon, Georges
Carmona, Carmen
Laussac, Rémi
Petit, Martine
Le Nestour, Hervé
Delanoë, Bertrand
Drevet, Marie-Claude
Régis, Olivier
Thévenot, Odile
Emondson, Sylvie
Tabuteau, Maurice
Benito, Jean-Marie
Engelibert, Isabelle
Abadie, Pierre
Skrzypczak, Barbara
Vuillard, Patrice
Vuillard, Élisabeth
Atmouni, Yamina
Mayer, Isabelle
Le Strat, Anne
Chauvierre, Bruno
Folch, Arnaud
Boulmier, Christian
Osganian, Patricia
Poli, Stéphane
Uztarroz, Richard
Abassi, Naima
Helie, Roland
Elie, Clothilde
Pousse, Jérôme
Thomine-Desmazures, François
Lecavelier, Gilbert
Grellety, Jean-Christophe
Roger, Jean
Fuléro, Guy
Wlos, Jean
Bradford-Gray, Keir
Boyle, Kevin J.
Belhamiti, Mounir
Kerbrat, Andy
Amiot, Ségolène
Laernoes, Julie
El Haïry, Sarah
Josso, Sandrine
Tavel, Matthias
Haury, Yannick
Latombe, Philippe
Bellamy, Béatrice
Buchou, Stéphane
Besse, Véronique
Henriet, Pierre
Greenlaw, Ernest C.
LaPierre, Clifford K.
Lawrence, William F.
Wilfong, Gary Cris
Mills, Jeffery N.
Roderick, Rogert N.
Walker, Joseph G.
Adams, Richard M.
Bell, Susan J.
Perry, Francis J.
Armstrong, Richard W.
Gallant, Susan L.
Delpech, Julie
Grelier, Jean-Carles
Mudge, John E.
Roberts, Gwilym R.
Breton, Xavier
Daubié, Romain
Givernet, Olga
Buisson, Jérôme
Abad, Damien
McCollister, Richard E.
Monnet, Yannick
Bovet, Jorys
Ray, Nicolas
Brown, Darryl N.
Langelier, Raymond L.
Callahan, Daniel J.
Saulignac, Hervé
Dussopt, Olivier
Brun, Fabrice
Brodeur, Alfred L.
Descœur, Vincent
Bony, Jean-Yves
White, Ralph
Higgins, Larry W.
Clapot, Mireille
Pollet, Lisette
Pochon, Marie
de Lavergne, Célia
Anthoine, Emmanuelle
Valentin, Isabelle
Riotton, Véronique
Armand, Antoine
Petex-Levet, Christelle
Duby-Müller, Virginie
Violland, Anne-Cécile
Roseren, Xavier
Véran, Olivier
Chatelain, Cyrielle
Martin, Élisa
Battistel, Marie-Noëlle
Iordanoff, Jérémie
Jolly, Alexis
Neuder, Yannick
Abadie, Caroline
Jacquier-Laforge, Élodie
Meynier-Millefert, Marjolaine
Bataillon, Quentin
Taurinya, Andrée
Cinieri, Dino
Vermorel-Marques, Antoine
Taite, Jean-Pierre
Lingemann, Delphine
Chassaigne, André
Rudigoz, Thomas
Julien-Laferrière, Hubert
Garin, Marie-Charlotte
Brugnera, Anne
Vincendet, Alexandre
Fugit, Jean-Luc
Isaac-Sibille, Cyrille
Tanzilli, Sarah
Boumertit, Idir
Ferrari, Marina
Rolland, Vincent
Bonnivard, Émilie
Coulomme, Jean-François
Croatian Party of Rights — Dr. Ante Starčević,
New Dalmatian Action,
Colby, Elbridge
Sherlock, Steven E.
Telow, John
Cambell, Luther
Aliberti, John A.
Boutilier, Bradford
Nadeau, Gregory G.
Hayden, Martin S.
Jalbert, John
Roy, Gerard L.
Ellison, Bruce
Chonko, Lorraine N.
Holt, Maria Glen
Filler, Stephen A.
Rose, David L.
Stetson Jr., Rufus E.
Begley, Jeanne F.
French, Susannah A.
Larsen, Peter A.
Mayo, Joseph
Lane, Emily B.
Scarpino, Guy C.
Ellis, Jeffrey K.
Melendy, Rita B.
Kelly, Earl K.
Taylor, Priscilla G.
Allen, Carol
Lee, Frank A.
Parent, Paul
Perkins, Robert J.
Carter, Donald V.
Bragg, Harland W.
Burke, Christine F.
Brooks, Byron
Houchen, Ben
Sproul, Donald F.
Sproul, Stanley E.
Hickey, Daniel B.
Damratowski, Mercadies
Kajtor, Gábor
Mauk, Bill
Mansfeld, George J.
Broden, Stephen
(Harald V), Harald
Serrano, Gerardo
Andrews, Jeannette
Monhollen, Brandon Russell
Van Dam, Rich
Rogers, Harold "Hal"
Combe, Pierre
Anding, Jean-Jacques
Sylla, Fodé
Leclerc, Anne
Jouis, Olivier
Maillard, Stéphane
Duval, Philippe
Lecesne, Jean-Pierre
Berrue, Michaël
Koskas, René
Dupuis, Clément
Nazarian, Bruno
Gille, Séverine
Fouquet, Raymond
Vattier, Gérard
Bouvier, Jean-Pierre
Guthrie, Brett
Watts, E. Lee
Feher, Brent
Garel, Sylvain
Briant, Gérald
Loiseau, Danielle
Petiau, Nicole
Comer, James R.
Ducret, Jacques
Auvray, Christian
Bres, Bernard
Lassauce, Ludovic
Dahmani, Arezki
Foschia, Pascal
Ariech, Amel
Chebib, Lucien
Massie, Thomas
Frilay, Gilles
Vermis, Maryse
Peyre, Gustave
Vannier, Paul
De Haas, Caroline
Perret, Sylvain
Beppo, Félix
Barr, Andy
Averiyanova, Alena
Tondeux, Pierre
Brunebarbe, Gilles
Villemur, Jean-Baptiste
Vassor, Mathilde
Nanfah, Constantine
Viviant, Arnaud
Pohyer, Michèle
Tall, Fatou
Ambroselli, Arnaud
Duval, Marie
Herlange, Franck
Hulot, Yves
Alix, Camille
Perimony, Sébastien
Liscoët, Catherine
Arenas, Carla
Khan, Laurel Wheat
Harman, Patrick D.
Roux, Claude
Clostermann, Pierre
Menuet, René
Gidel, Louis
Chauvin, Jean
Pivert, Édith
Gazier, Albert
Bloch, Jean
Le Petit, Jean-François
Legros, Claude
Kelly, Mike
Ruaux, Robert
Grenet, Yves
Merkel, Al
Viet, Nadeyda
Nelson, Christian
Jarry, Roger
Reignier, Jean-François
Rollet, Christian
Jo, Roland
Onaca, Dorel-Constantin
Rocque, André-Marie
Destrem, Alain
Halimi, Gisèle
Amiot, Jean-Paul
Desvaux, Hélène
Boutin, Jacqueline
Cario, René
Bernard, Martine
Benton, Brad
Imbert, Paul
Parion, François
Relandeau, Marie
Jenouvrie, Claude
Jugie, L.
Pierre-Bloch, Jean-Pierre
Henderson, Jim
Baillot, Louis
Escutia, Manuel
Boukris, Sauveur
Jouvin, Pascal
Germa, Philippe
Marchioni, Mireille
Malvoisin, André
Sourcis, Bruno
Patout, Jean-Claude
André, Louis
Pierre-Bloch, Anne-Marie
Léonard-Deligny, Bernadette
Martin-Ferrari, Dominique
Crétet, Philippe
Marquis, José-Philippe
Turoman, Michel
Blet, Jean-François
Maire, Patrick
Pictet, Gabriel
Baruk, Sarah
Delord, Raymond
Mémin, Agnès
Libouban, Christiane
Stein, Stéphanie
Schidlower, Marie-Claude
Dieuaide, Pierre-Yann
Piller, Alain
Telphon, Thierry
Taieb-Haddad, Corinne
Marcovitch, Daniel
Sergent, Claude
Berlaimont, Danielle
Gaudu, François
Berdah, Patrick
Brossat, Bernadette
Vauzelle, Alain
Gazal, Ihab
Mayaud, Bernard
Artaz, Christina
Ovion, Nathalie
Bâ, Nouhoume
Coffin, Jean-Michel
Gerbaudi, David
Raynal, Olivier
Germain-Robin, Françoise
Mendy, Jacques
Pierre-Bloch, David
Marty, Didier
Delaporte, François
Bennadache, Nadia
Montane, Jean
Ait Ouarab, Aldjia
Moroni, André
Dannenmuller, Jean
Harris, Kamala
Lavezzi, Claude
Kergoat, Jacques
Bullock, Steve
Derrien, Henri
Sestak, Joseph A.
de Blignières, Patrice
Brennan, Joseph E.
Reeves, Polly R.
Shaw, Stanley F.
Plestina, John S.
Malloy, William R.
Weymouth, Norman E.
Davis Jr., Leland C.
O'Donnell, Kathryne
Daggett, John P.
Dow, Mark B.
Conary, Lionel H.
Lacroix, Elaine
Lyford, Peter G.
Léglise, Sandrine
Bomer, Articia M.
Hepburn, Michael F.
Washburn, Robert A.
Ross, Robert S.
McGowan, Patrick K.
Ham, F. Fay
Richard, Alexander
Mihovan, Norene
Rotondi, Dorothy A.
Hall, Donald M.
Lander, Duane Richard
Masterman, John E.
Ross, Robert E.
Orbán, Viktor
Law, Stephen J.
Hillicker, Darrell D.
Sherburne, Weston R.
Reeves, James W.
Habib-Deloncle, Michel
Isorni, Jacques
de Léotard, Pierre
Antall, József
Ouzoulias, Albert
Richard, Maurice
Roumeguère, Jacques
Morand, Maurice
Dobrouchkess, Henri
Drault, Jean
Berthelin, René
Carver, George Washington
Abdesselam, Robert
Casey, Alexis M.
Audry, Colette
André, Roger
Launay, Odette
de Lacoste-Lareymondie, Alain
de Lacoste-Lareymondie, Jean-Marc
Stevenson, Dana P.
Alis, Antonin
de Longeaux, Daniel
Soubrane, Paule
Géraud, Claude
Piteau-Mennerat, Simone
Gogoleff, Michel
Coste, Louis
Frézal, Jean
Pigement, Claude
Lhermitte, Michelle
Blaisse, Jacques
de La Seiglière, Isabelle
Galy, Philippe
Rouyer, Bernard
Stallworth, Robert F.
Duplan, Jean-Claude
Lautrou, Michel
Bresteau, Bernard
de Maréschal de Luciane, François
Arnaud, Guillaume
Laguerre, François
Tartakowsky, Danielle
Gaucher, Roland
Drinkwater, Lloyd G.
Laurent, Paul
Guerin, Jean-Pierre
Rowe Sr., Ralph B.
Bonin, Dominique
Voute, Xavier
Crowley Sr., Nathaniel J.
Durlach, Martine
Dumontet, Jean
Mott, D. Gordon
Grandin, Martine
Willey, Ralph M.
Berthault, Pascale
Jacquemin, Laurent
Wolfsohn, Jean-Hugues
Giles, Otis
Chauvenet, Isabelle
Lebowitz, Catharine Koch
Dabeedin, Étienne
Ragot, Denise
Enselme, Daniel
TISZA – Respect and Freedom Party,
Duffy, Thomas A.
Wiseman, Charleen G.
Garros, Catherine
Lacroix, Daniel
Dieudonné, Manuel
Krouckmont, Bernard
Sandrossian, Valérie
Bardon, Laurent
Dalmasso, Christine
Thireau, Philippe
Puaux, Jacques
Guérard, Jean-Luc
Lagaisse, Antoine
Épron, André
Mattei, Jean-Pierre
Ferry, Françoise
Bonneau, Béatrice
Le Floch, Stéphane
Hecquet-Bonot, Annik
de Loubens, Mireille
Luyckx, Nathalie
Navarro, Muriel
Piolle, Dominique
Sedakoff, Hélène
Joly, Marie-Nancy
Chotkowski, David
DePasquale, Eugene A.
Stevens, Patricia
Coumian, France
Lobre, Christian
Appourchaux, Arnaud
Hubert, Jean-Claude
Dinahet, Gabrielle
Beranger, Luc
Leenhardt, Stéphane
Person, Christian
Coffey, David H.
Diamond, John N.
Garland, Joseph A.
Baker, Alan L.
Kimball, Theodore W.
Swazey, Dana S.
Taittinger, Pierre-Christian
Rice, Sally
Gross, Arnold J.
Karcher, Henri
Abelson, Robert M.
Cumings, Ruth G.
Bureller, Robert
de Bailliencourt, Albert
Salsbury Jr., Roland S.
Elmore, James D.
Rebelo de Sousa, Marcelo
Conners, Maynard G.
Lepeu, Bernard
Boutbien, Léon
Villard, Caroline
Martin-Dupont, Henri
Stehlin, Marc
Stehlin, Paul
Blum, Michel
Trorial, Jacques
Chaput, Daniel
Bruneau de La Salle, José
Marnet-Cornus, Odile
Nupin, Charles
Lempereur, Maurice
Chastaing, Luc
Le Men, Henri
Schneider, Bertrand
Olszer, Nadine
Pécastaing, Pierre
Malaud, Chantal
Bazille, Patrice
Galinier, Claude
Lironcourt, Michel
Pagnoux, Dominique
Hendry, René
Le Barbier de Blignières, Hervé
Charzat, Michel
Bariani, Didier
Fraisse, Raymond
Costa, Monique
Lesourt, Robert
Marange, Valérie
Nicole, Nadine
Bensaïd, Daniel
Ventalon, Alain
Caze, Jean
Hassouni, Touria
Piemontese, Marc
Carrion-Bastok, Véronique
Mansat, Pierre
Bernard, Daniel
Jeantelot, François
Delacquis, Anne
Dauce, Dorothée
Mallié, Brice
Guattari, Stephen
Lamaison, Roland
Bernard, Nicole
Barat, Jean-Claude
Watanabe, Mitsuru
Raphose, Jean-Édouard
Leticée, Éloi
Uchlinger, Véronique
Arajol, Jean-Louis
Lebrun, Catherine
Gaillard, Jacques
Votier, Virginie
Chambon, Jeannine
Soulias, Emmanuel
Pépin, Marie-José
Redon, Claudine
Hanna, Hany
Almosnino, Barbara
Maatouk, Moïse
Perbost, Jean-Marie
Carrale, Patrick
Bouvier, Robert
Sicé, Stanislas
Dreyfus, Nicole
Bezbakh, Pierre
Ferri, Pierre
Boizat, Joseph
Dutourd, Jean
Suret-Canale, Jean
Ménard, Juliette
Adams, Joseph W.
Sanglier, Jacques
Sauge, Georges
Fost, Robert
Raffin, Charles
Devraigne, Pierre
Lafay, Bernard
Sloan, Jean-Pierre
Boyer de Latour, Pierre
Labat, Guy-Victor
Nachtigal, Jackie
Barets, Jean
Boudre, Jean-Robert
Trégouët, Anne
Laurent, Jean-Pierre
Ménard, Yves
Gaubert, Annie
Cannie, Claude
Gallet, Dominique
Druon, Maurice
Estingoy, Henri
Lapouméroulie, Jacqueline
Guillemain, José
Bois, Jean-Paul
Lo Méo, Pierre-Dominique
Chaponnais, Patrick
Guéral, Catherine
Étienvre, Marise
Goldring, Maurice
Jakimovski, Stevčo
Breton, André-Yves
Vaschetti, Guy
Hemmerdinger, Robert
de Préaumont, Jean
Faber, Paul
Rouzet, Bernard
Garson, Paul
Sullerot, Évelyne
Rodary, Jean-François
de Lastelle, Georges
Guillaud, Gilles
Leblay, Richard
Marchal, Jack
Vasseur, Robert
Parreaux, G.
Perez, Chantal
Destombes, Philippe
Forest, Marie-Reine
Martin, Francis
Lecat, Christian
Herscovici, Henri
Zéboulon, Hélyette
Benoist, Jean-Marie
Durand, Pierre
Angot, Lucien
Pécoup, Jean
Missoffe, François
Larché, Jacques
Toutain, Georges
Arrighi, Pascal
Blais, Georges
Trémollières, Robert
Miffre, René
Guyomard, Bernard
Nardin, Pierre
Ferrand, Ferdinand
Roulland, André
Heuchon, Gérard
Genest, Jean
Guilhaum, Philippe
Gehan, Jacques
Dufour, Paule
Juillard, Jean-Louis
Thomas, Marie-Noëlle
Bastide, Jean
Samary, [FNU]
Darthy, Jean-Claude
Missoffe, Hélène
Kahn, Colette
Simonnet, Patrick
Sémelin, Jacques
Balassi, Serge
Brangeon, Pierre
Duran, Michel
Courtinel, Philippe
Barthélemy, Serge
Macahie, André
Pomeranz, Jacques
Tarride, Étienne
Leroy, Ani
Chossart, Jean-Louis
Bellenger, [FNU]
Norgé, Christian
Cottereau, Annick
Treins, Léon
Weill, Maurice
Régulier, Louis
Haming, Phil
Lefevre, Marni
Whetstone, Will
Roggenbuck, Heidi
Green, Rulon
Leany, Gary
Bedore, Bob
Morris, Sterling
Shelton, Kent L.
Earl, Scott
Semnani, Taymour B.
Alfandre, James
Gale, Jenn
McKell, Matt
Muhlestein, Crystal
Killpack, Chris
Garrett, Gary
Christensen, Craig
Jensen, Stan
Bogdin, Becky
Lewis, David
Tucker, Sharon
Chambers, Michelle
Crandall, Stephanie
Galindo, Palermo
Knox, Austin
Fernandez, Jorge
Arp, Jason
Crammer, Jesse
Ribel, Eddie
Toth, Tracy
Avery, Mary
Blount, Robin
McClendon, Gregory
Diny, Doug
Bogdala, David F.
Elijah, Koerri
Meyer, Andreas
Morgan, Mary
Garcia, Elizabeth
MacKay, Kelly
Bennett, Jr., Gregory
Garcia, Tony
Yenger, Sue
Van Gilst, Bass
Roorda, Norman
Lura, Mick
Walter, Marvin J.
Kinley, George R.
Heller, Michael B.
Gentleman, Julia B.
Mann, Jr., Thomas
Phillips, Sr., Robert M.
Hayes, James
Rodgers, Norman
Briles, James
Kuster, John M.
Sonntag, Donald J.
Hester, Jack W.
Broadus, Calvin "Snoop Dogg"
Strickland, Marilyn
Archuleta, Valdamar
Trump, Donald J.
Matveyuk, Sergei
Dyer, Frederick James "Jim"
Dyer, Edward James "Jim"
Evans, Derrick
Ochoa Ávalos, María Candelaria
Daley, Richard M.
Wallace, George C.
Chávez Ocegueda, Juan
Diehl, Fred P.
Manwarren, Terry
Fritzsche, Greg
Mertes, Kenneth
Council, Hasani
Roe, Steve
Council, Patrick
McCloud, Shennell
Payne III, Donald M.
Slaughter, Ronald
van der Linden, John E.
Udall, Morris K. "Mo"
Jackson, Henry M. "Scoop"
Breheny, Patrick J.
Humphrey, Jr., Hubert H.
Craft, Rolf V.
Walsh, John M.
Roosevelt, Franklin D.
Kerrey, Bob
Ballenger, Jeff
Richards, Michael L.
Newell, Rich
Stoneman, Maurice
Jorgensen, Jerry E.
Field, Frank
Makwarela, Murunwa
Marquand, David
Ro Jai-bong,
Dragon, Nicolas
Dive, Julien
Bricout, Jean-Louis
Beaurain, José
Dessigny, Jocelyn
Quatennens, Adrien
Bernalicis, Ugo
Saint-Huile, Benjamin
Liso, Brigitte
Catteau, Victor
Parmentier-Lecocq, Charlotte
Darmanin, Gérald
Vicot, Roger
Taverne, Michaël
Decodts, Christine
Christophe, Paul
Berteloot, Pierrick
Marchio, Matthieu
François, Thibaut
Bricout, Guy
Chenu, Sébastien
Roussel, Fabien
Descamps, Béatrice
Habert-Dassault, Victor
Ballard, Philippe
Sabatou, Alexandre
Woerth, Éric
Vatin, Pierre
Guiniot, Michel
Minot, Maxime
Blairy, Emmanuel
Maquet, Jacqueline
Tellier, Jean-Marc
Fait, Philippe
Pont, Jean-Pierre
Engrand, Christine
Dumont, Pierre-Henri
Petit, Bertrand
Parmentier, Caroline
Frappé, Thierry
Bilde, Bruno
Riffe, Vern
Ruffin, François
Pompili, Barbara
Maquet, Emmanuel
Tanguy, Jean-Philippe
Ménache, Yaël
Youssouffa, Estelle
Kamardine, Mansour
Letchimy, Serge
Bello, Huguette
Lebon, Karine
Naillet, Philippe
Brotherson, Moetai
Le Gayic, Tematai
Chailloux, Steve
Imhoff, Robert
Just, James O.
Alvstad, Gary
Haug, Steve
Columbus, Ohio, USA,
Orlando, Florida, USA,
Reno, Nevada, USA,
Hineline, Marion A.
Buchanan, Thomas I.
Grand Rapids, Michigan, USA,
Paradis, Eugene J.
Franke, Robert H.
Rule, Amy
Spruyt, Christopher H.
Bost, Stephen M.
Clifford, Ralph E.
Lindsay, Jonathan W.
Cashman, John A.
Dudley, James T.
Harper, Betty J.
Libby, R. Eugene
Lakeman Jr., Willis L.
Randall, Edwin C.
Trenholm, Beverly V.
Vose, Harry L.
Moir, Tim
Van Sickle, Doris
Heisterkamp, Howard
DeCenzo, Anthony P.
Tammaro, Antonio J.
Moholland, Fred W.
Sherrard, Chester P.
Dreeszen, Elvie
Andersen, Leonard C.
Rogers, John O.
Smith, Carl B.
Ingraham, Gennette M.
Swales, William B.
MacBride, Mary H.
Tweedie Sr., James H.
Lisnik, John
Raymond, Linwood E.
Opperman, George
Marks, Robert J.
Mahany, Carolyne T.
Smith, Carl W.
Pines, Susan J.
Matthews, Kenneth L.
Crouse, Steven E.
Peterson, Philip F.
Adamson, Diana R.
Martin, Hilda C.
McHenry, Edward A.
Sanborn, John Newell
Blankenship, G.T.
Eastin, Delaine
Milani, Nancy
Ferriter, Joanne E.
Murphy, Eleanor M.
Dickson, Rosa M.
Dickson, Floyd S.
Miller, John F.
Flynn, Kevin
Sullivan, Charles
Beattie, Charles A.
Chamberlin, Carlton
Sheltra, Carl F.
Leeman, Linda F.
Harper, Hill
Beydoun, Nasser
Boone, James P.
Boone, Jacqueline R.
Deering, Diane B.
Hoffman, Robert F.
Tucker, Timothy W.
Shaw, Elizabeth S.
Anton, Christo
Barr, Callie
Saul, Josh
Wilson, JD
Lynch, Michael
Al-Shatel, Salim Mohammed
Hudson, Paul
Muir, Brendan
Alfonso, Joseph
Swartz, Jessica
Urban, Libbi
Joyce, Christine A.
Anthony, Cushman D.
Johnson, Harold J.
Smiley, Heather
Hudson, Anthony J.
Snyder, Nikki
Collier, Matthew
Beaulieu, Edith S.
McClay, Ronald M.
St. Mosley, Clinton
Giles, Everett L.
Coombs, Glenn A.
Young, Diane
Ghanim, Ahmed
Lerman, Harriet Arlene
Somberg, Nick
Frangie, Charles
Tlaib, Rashida H.
Gurney, Christopher
Thurston, Edwin B.
Hawkins, Shakira Lynn
Robinson, Cris
Pécastaing, Jean
Parpais, Paul
Dechartre, Philippe
Jouvent, Georges
Ourcival, Christian
Sy, Michel
Denis, Camille
Wapler, Dominique
Nédelec, Urbain
Feo, Jean-Claude
Vallon, Louis
de la Rochette, Jean-Jacques
Billaudot, Bernard
Veneau, Michel
Chinaud, Roger
Lesprit, Jacques
Plagne, Geneviève
Holeindre, Roger
Lequenne, Michel
Goret, Jacqueline
Luppi, Antoine
Pastaud, Pierre
Véron, Élisabeth
Duplessy, Jean
Delay, Jean-Claude
Mattera, Jacques
Czalczynski, Danièle
Roussel, Lucien
Candide, Bernard
Rénahy, Jean-Hugues
Secouet, Alain
Chan, Nicole
Chaboche, Dominique
Revault d'Allonnes, Jean-Gabriel
Sénécot, Josette
Thomas, René
Guillieu, Marguerite
Gajer, Jean
Lefrère, Andrée
Andriamanjato, Richard
Abbott, Sammie A.
Brennan, Jr., William J.
Brown Jackson, Ketanji
Stiles, Ray C.
Palmer, William D.
Cozad, Gary E.
Allen, Tex
Dunham, Charles V.
Tucker, Tom
Johnson, Mary
Caston, III, Ralph L.
Payne, Jr., Donald M.
Gustafson, R. W.
Schwengels, Forrest V.
Bellamy, James
Schweers, Dave
Griffin, Jim
Slater, Tom
Cox, James R.
Simpson, Marvin