"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
Saturday, Apr 20, 3:49 PM
-259200
CALLED RACE RESULTS
MN Supreme Court - Associate Justice 1 - Appointment - 4/22/2024
1 of 1 precincts (100%)
Theodora Gaïtas 1 (100%)
MN Supreme Court - Associate Justice 2 - Appointment - 4/22/2024
1 of 1 precincts (100%)
Sarah Hennesy 1 (100%)
Basilicata President - 4/22/2024
682 of 682 precincts (100%)
Vito Bardi 153,088 (56.62%)
Piero Marrese 113,979 (42.16%)
Eustachio Follia 3,269 (1.2%)
Basilicata Regional Council - Popular Vote - 4/22/2024
682 of 682 precincts (100%)
Brothers of Italy 45,458 (17.38%)
Democratic Party 36,254 (13.86%)
Forza Italia 34,018 (13.01%)
Basilicata Casa Commune 29,228 (11.17%)
Lega 20,430 (7.81%)
Five Star Movement 20,026 (7.65%)
Action 19,646 (7.51%)
Lucanian Pride 18,371 (7.02%)
Greens and Left Alliance 15,144 (5.79%)
Basilicata Unita 7,483 (2.86%)
Union of the Centre 6,636 (2.53%)
La Vera Basilicata 5,822 (2.22%)
Volt Europa 2,947 (1.12%)
Regional Council of Basilicata - Party Standings - 4/22/2024
19 of 19 precincts (100%)
Centre-Right Coalition 12 (63.15%)
Centre-Left Coalition 7 (36.84%)
Volt Europa 0 (0%)
MAP LOCATIONS
OH State Senate 20
OH State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 26
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 24
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 23
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 22
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 21
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 20
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 19
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 18
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 17
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 16
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 15
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 14
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 13
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 12
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 11
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 10
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 09
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 08
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 07
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 06
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 05
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 04
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 03
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 02
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 01
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 25
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 28
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 29
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
UT Senate District 27
UT State Senate Districts 2003-2013
Jan 1, 2003-Jan 1, 2013
RBH
Bizkaia
País Vasco Provinces
-
IndyGeorgia
Araba/Álava
País Vasco Provinces
-
IndyGeorgia
ME State House 001
ME State House Districts 2004-2014
Dec 1, 2004-Dec 3, 2014
RBH
PA State House 172
PA State House Districts 2002-2014
Dec 1, 2002-Dec 1, 2014
RBH
CANDIDATES
González Urrutia, Edmundo
Mohammad, Ghulam
Kirkilas, Gediminas
Jourd'hui, Bernard
Allione, Louis
Géronimi, Charles
Graulle, Benjamin
Meigret, Jean
Craipeau, Yvan
Bourgin, Maurice
Cabal, Camille
Corbin, André
Germain, Hubert
de Kémoularia, Claude
Bourdet, Claude
Derdevet, Michel
Martini, Raymond
Giraud, Pierre
Joseph, Thierry
Turco, Jean
Thollon-Pommerol, Vincent
Barrucand, Pierre
Biquard, Pascale
Le Bail, Serge
Lacoste, Michel
Sanguinetti, Alexandre
Herzog, Philippe
Dubail, René
Lalis, Claude
André, Bernard
Besse, Jean-Claude
Guikovaty, Fred
Casanova, Gilles
Bloseville, [FNU]
Ferrus, François
Delbos, Andrée
Laskar, Roland
Lauron, Paule
Tremblay, Emmanuel
Mesmin, Georges
Herold, Monique
Lafay, Jacques
Dreyfus, Nicole
Benitah, Georges
Eveillard, Marguerite
Brunswick, Philippe
Regnier, Margareth
Muraz, Roland
Hily, Hélène
Lathourakis, Georges
Clermont, Guy
Hubert, Jean-Paul
Junot, Marie-Thérèse
Nieto, Philippe
Garnier, Denise
Rémy, Ronald
Deltour, François
Waechter, Isabelle
Clément, Jean
Pauly-Laubry, Marie-Laure
Sulzer, Jean-Richard
Mondolini, Jeanne
Flesselles, Guy
Haddad, Richard
Bravo, Morgane
Ayela, Christophe
Bergeras, Thierry
Ankri, Francine
Toulet, Alexis
Podvin, Olivier
Pipard, Martine
Beaupoil, Stéphane
Bouche, Maryse-Paule
Agostini, Michèle
Conversat, Nathalie
Landry, Stéphane
Benaim, Frédéric
Gayou, Odette
Guyot-Reveilleau, Sonia
Calmeil, Anne-Marie
Smahi, Farid
De Dieuleveult, Geoffroy
Jullien, Bertrand
Loth, Jean-Paul
Monod, Stephen
Bedrines, Marion
Droguere, Christophe
Wasserfal, Michel
Tilloy, Marie-Claude
Rosendale, Sandra
Montane, Isabelle
Goasguen, Armelle
Lafont, Ghislain
Weill, Pierre-Alain
Mouton, Alexandra
de Bourguesdon, Diane
Lété, Rémy
Louy, Xavier
Wagner, Vanessa
Caillaud, Sophie
Gobillon, Michel
Madelin, Flore
Dernani, Laura
Ley, Marlène
Stephant, Kenza
Harchaoui, Sarah
Haddad, Benjamin
Maury, Julie
Pilard, Sébastien
de la Brélie, Anne
Dordoigne, Serge
Kratz, Catherine
Bourdy, Marie
Achour, Wendy
Voguet, André
Réau, André
de Maréschal de Luciane, Cyrille
Tardieu, Julien
Bannwarth, Georges
Francotte, Robert
Mercier, Jacques
Graziani, Pierre
Prangey, Hubert
Raimondeau, Paul
de Grailly, Michel
VLEN Coalition,
Fabre, Pierre
Baudouin, Denis
Chapuis, Robert
Lebas, Édouard
Lepage, Louis
Derlon, Jacques
Le Borgne, Christian
Claudius-Petit, Eugène
Parmantier, Bernard
Rousseau, [FNU]
Chavardès, Marc
Pelège, Michel
Lavergne, Jean-Daniel
Ruel, Simone
Doumat, Marie-Thérèse
Debliqui, Régis
du Puytison, Hubert
Vallée, Pierre
Malézieux, Marcel
de Poulpiquet, Patrick
Lebreton, Georges
Bonnet, Dominique
Thibau, Jacques
Arnol, Jacques
Mignot, Jean
Parran, Alain
European Front Coalition,
Campion, Nicole
Brocard, Patrick
Pourtaud, Danièle
Gombert, Élisabeth
Diment, Bernard
Sherrer, Michèle
Malka, Christiane
Molina, Maurice
Bleriot, Jacqueline
Zannotti, Michel
Cloud, François
Khiari, Bariza
Formey de Saint-Louvent, Patrick
Mounicq, Jean-Christophe
Girard, Pascale
Baudoin, Isabelle
Bouvet, Cathy
Picot, Bernard
Vérove, Gaëlle
Pagava, Ethéry
Risler, Nicolas
Fellure, Lowell J. "Jack"
Fornasier, Sylvie
Melet, Patricia
Gaboriau, Pierre
Vandeville, Thomas
Brin, Claudine
Dubois, Agnès
Hennequin, Laurent
Cabrol, Christian
Jacouty, Anne-Sophie
Moustardier, Alexandre
Galardini, Stéphane
Laroche, Jacqueline
Souleau-Joffre, Marie
Tabarly, Claire
Tollénaère, Éric
Torche, Fabrice
Stehlin, Marc
Buchy, Armand
Senailles, Jean-André
L'Huillier, Pascal
Nenner, Charlotte
Tirat, Olivier
Cleveland, Scott
Boulassel, Laura
Normand, Arlette
Moulin-Garidou, Jeanne-Marie
Bredèche, Jacqueline
Arias Lemos, Ricardo
Norton, Sophie
Nimsgern, Christiane
Potier, Frank-Olivier
Lombardia, Lila
Pau-Langevin, George
Périfan, Atanase
Versini, Christophe
Baudrier, Jacques
Lasfar, Dalila
Testud, Hélène
Chabaillé, Didier
Renau, Jean-Philippe
Cohen, Olivier
Masnyou, Hervé
Anglada, Colette
Fihri, Hicham Fassi
Abdoulhamidi, Nina
Touaimia-Kabbouch, Adil
Dreyfus, Ariane
Castillon, Florence
Boisseau, Albert
Catala, Jean-Michel
Buchet, Pascal
Crémieux, Francis
Kerry, John M.
McNally, Robert J.
Nadeau, Charles A.
Daigle, Audrey S.
Ziegler, Steven H.
Bickford, Gary L.
Wilcox, Elmer
Cox, John H.
Maybury, Mary-Ellen
Sinema, Kyrsten
Estimé, Dumarsais
Henry I,
Dougherty, John
Riché, Jean-Baptiste
Théodore, Davilmar
Roy, Eugène
Pierre-Louis, Joseph Nemours
Dougherty, John J. "Johnny Doc"
Dougherty, Sr., John
Foradora, John Henry
Woodruff, Dwayne
Stevens, Correale F.
Guzmán Lagunes, Noemí Zoila
Ahamada, Saïd
Boudouaya, Selma
Boyer, Pascale
Boyer, Valérie
Brun, Odile
Carvou, Betty
Cermolacce, Marie-José
Charroux, Gaby
Chenevard, Yannick
Chennouf, Ferielle
Chevassu, Armelle
Chuisano, Noël
Thomas de Maleville, Marie
Deflesselles, Bernard
Etoundi, Zita
Fillebeen, Dominique
Focachon, Isidore
Gandon, Lydie
Gaziello, Emmanuelle
Gomez-Bassac, Valérie
Guerel, Émilie
Hébrard, Joris
Jomat, Élodie
Kergomard, Jean
Le Léap, Alain
Levraud, Catherine
Levy, Geneviève
Marti, Jeanne
Matras, Fabien
Mauborgne, Sereine
Miffred, Laurine
Morel, Pascale
Navarranne, Amaury
Oueslati, Laroussi
Rambaud, Stéphane
Rodinson, Claudine
Roig, Marie-Josée
Sirerols, Magali
Della Sudda, Bruno
Tian, Dominique
Trastour-Isnart, Laurence
Vendrely, Vianney
Madec-Vercnocke, Edwige
Vichnievsky, Laurence
Zulesi, Jean-Marc
Abel, Lester N.
Adney, Isaac S.
Adolph, Kiley
Ajabu, Mmoja
Akers, C. Lynn
Ali, Na' Ilah
Altman, Kathy
Anderson, Wayne S.
Andorfer, Cecil J.
Aron, Sylvia
Asberry, Dusty C.
Audetat-Doll, Robin
Aughinbaugh, Hugh
Badili, Obi
Bailey, Kevin Sue
Bales, Asa
Bamesberger, Leslie Nuss
Barbier, Jean
Bardon, Jeb
Bayhinger, Culla J.
Beeson, Ora E.
Bergeron, Dion
Benson, K.D.
Bigley, Lynn
Bloch, Ethyle R.
Bowman, Estil F.
Radojičić, Zoran
Vuletić, Zoran
Haimbe, Mulambo
Lunkoto, Macleod M.
Chomba, Bright
Siame, Changala
Kamwenshe, Kaela
Singogo, Kasote
Mzyece, Engiwe
Nebati, Nureddin
Danielsson, Johan
Sätherberg, Anna-Caren
Nkabane, Nobuhle
Mabogwana, MoAfrika
Adams, Fadiel
Theunissen, Grandi
Makwarela, Murunwa
Sauls, Ashley
Madlanga, Mbuyiseli
Boshielo, Frans
Goryachev, Oleg
Nowak, Piotr
Guillén, Avelino
Chal, Kelly
MacLachlan, Renton
Pynzar, Sergey
Fauzi, Abdul Rahman
Dabbashi, Ibrahim
Akshaim, Abdulhakeem
Asukata, Ichio
Nishimura, Eiichi
Azzaretto, Natale
Galimberti, Davide
McCarthy, Cathal
Downey, Garbhán
Ólafsson, Gísli Rafn
Tiihonen, Ossi
Plevris, Thanos
Michalik, Věslav
Garoyian, Marios
Theopemptou, Charalampos
Sizopoulos, Marinos
Galán, Juan Manuel
Uriana, Arelis
Gerdzhikov, Anastas
Panov, Lozan
Coulibaly, Courtney B.
Percentie, Arrie
Sherman, Pachino
Adderley, Shakeil
Sands, Yorick
Forbes, Stephon
Farquharson, Carnille P.
Petty, Sylvanus
Johnson, Shakantala K.
Hartnell, Michael
Ruiz Vargas, Carlos Francisco
Daniel, Benedito
Ziane, Ben Attou
Pannu, Preet
Macgillivray, Moraig
Clamp, Corey
Clark, Braedon
Hadad, Sura
Hussey, Robbie
Mombourquette, Bryden
LeBlanc, Ronnie
DeMolitor, Nargis
Nicoll, Lorelei
Poultney, D'Arcy
Ross, Merydie
Moir, Caet
Kierwiński, Marcin
Edwards, Erin
Patton, Robert L.
Munroe, Evans
Perkins, Thomas R.
Lowell, David B.
Turner, Thacher E.
Weymouth, Norman E.
Dow, Charles G.
Thompson, Peter G.
Damon, Barbara A.
Fowlie, Gary W.
Glass, Bradley M.
Skelton, James M.
Moffat, Everett
Brown, Jr., John H.
Lawrence, Randi
Cosentino, Jerry
Engling, Max
Chinthala, Raju
Shepherd, Nina T.
Malayter, Patrick
Hurt, Mark
Powell, Lonnie D.
Hand, Chuck
Nixon, Michael
Bennett, Jim
Massey, Michael
Gutmann, Andrew
Franzese, Dan
Fugate, Demetrius "DB"
Weinroth, Robert S.
Swaffar, Darlene
Ortiz, Rafael "RAO"
Thelusca, Joe
Eddy, Chris
Leib, Bryan E.
Young, Rubin
Wasserman Schultz, Debbie
Ellison, Keith M.
Michaud, Marc E.
Euskal Herria Bildu,
Slater, Bob
Maxfield, Morgan
McGinness, Logan
Rochford, Rocky
Joarder, Ehsan
Waddell, Janet
Trimble, Lillie
Swaney, Hal
Quiñones, John "Q"
Dumas, R. M. "Dick"
Reeves, David
Outersky, Rick
Ridgeway, Luann
Holton, Jim
Moody, Edward "Gomer"
Castillo, Jose A.
Chalifoux, Jr., Thomas E.
Brown, Sr., Edmund G. "Pat"
Speir, Eddie
Anderson, Terry
Povich, Edward J.
Perkins, Royce W.
Volenik, Paul
Pinkham, William D.
Bagley, Martha A.
Morrison, John R.
Curtin, Andrew G.
Duncan, Richard H.
Desmond, Mabel J.
Belanger, Irvin G.
Small, Mary E.
Goldthwait, Jill M.
A.C. Monza,
Sheffield United F.C.,
Stade Brestois 29,
Le Havre AC,
RC Lens,
FC Lorient,
FC Metz,
AS Monaco FC,
Montpellier HSC,
FC Nantes,
Stade de Reims,
Paris Saint-Germain F.C.,
Willis, Fani
Pheko, Motsoko
Waltz, Kevin
Kodock, Augustin Frédéric
Keutcha, Jean
Daoudou, Sadou
Keutcha, Julienne
Fonlon, Bernard
Clermont Foot,
FC Bayern Munich,
Ahanda, Vincent de Paul
Tchoungui, Simon Pierre
1. FC Heidenheim,
1. FC Köln,
Foncha, John Ngu
1. FC Union Berlin,
Jua, Augustine Ngom
1. FSV Mainz 05,
Muna, Salomon Tandeng
Bayer 04 Leverkusen,
Borussia Dortmund,
Borussia Mönchengladbach,
Kavindele, Enoch
Mumba, Nevers
Eintracht Frankfurt,
Kaunda, Tilyenji
FC Augsburg,
Tembo, Vera
Kaunda, Betty
RB Leipzig,
Korošec, Anton
Živković, Petar
SC Freiburg,
Marinković, Vojislav
Srškić, Milan
Šubašić, Ivan
Planinc, Milka
Tôn Đức Thắng,
SV Darmstadt 98,
Tạ Quang Bửu,
SV Werder Bremen,
Đoàn Khuê,
Phạm Văn Trà,
Phùng Quang Thanh,
Thanh Trà, Phạm Thị
TSG 1899 Hoffenheim,
Ngô Xuân Lịch,
VfB Stuttgart,
VfL Bochum,
Navarro, Alfredo
Charlone, César
VfL Wolfsburg,
Batlle Berres, Luis
Brum, Alfeo
FC Schalke 04,
de Brum da Silveira, José Francisco
Hertha BSC,
Arminia Bielefeld,
Sapelli, Jorge
Tarigo, Enrique
SpVgg Greuther Fürth,
Aguirre Ramírez, Gonzalo
Batalla, Hugo
Fernández Faingold, Hugo
Nin Novoa, Rodolfo
Kazibwe, Specioza
Bukenya, Gilbert
LaFlam, James E.
Ssekandi, Edward
Ökmen, Mümtaz
Barutçu, Faik Ahmet
Yeager, Ted
Ağaoğlu, Samet
Berk, Medeni
İleri, Ahmet Tevfik
Inter Milan,
Kızıloğlu, Muharrem İhsan
S.S. Lazio,
Eyidoğan, Ali Akif
Feyzioğlu, Turhan
Dinçer, Hasan
Alican, Ekrem
Hennessey, William J.
Satır, Kemal
Karaosmanoğlu, Atilla
Koçaş, Sadi
Erez, Ali Mesut
Erkmen, Nizamettin
Allen, Joe
Titcomb Lewis, Bonnie
Baykara, Zeyyat
Eyüboğlu, Orhan
Emerson, Lisa J.
Sükan, Mehmet Faruk
Erdem, Kaya
Pakdemirli, Ekrem
Pakdemirli, Bekir
Cevheri, Necmettin
Menteşe, Nahit
Sezgin, İsmet
Uluğbay, Hikmet
Özkan, Hüsamettin
Ersümer, Cumhur
Şener, Abdüllatif
Şahin, Mehmet Ali
Yalçınbayır, Ertuğrul
Çiçek, Cemil
Yazıcı, Hayati
Ekren, Nazım
Arınç, Bülent
Atalay, Beşir
İşler, Emrullah
Kurtulmuş, Numan
Akdoğan, Yalçın
Türkeş, Tuğrul
Elvan, Lütfi
Canikli, Nurettin
Kaynak, Veysi
Çavuşoğlu, Hakan
Işık, Fikri
Juma, Omar Ali
Faki, Ramadhani Haji
Nahodha, Shamsi Vuai
Ketterer, Claude
Conzett, Hans
Schmid, Arthur
Schmitt, Henri
Kurmann, Franz Josef
Reichel, Alexander
Steck, Albert
Wullschleger, Eugen
Fürholz, Wilhelm
Zgraggen, Karl
Brandt, Paul
Lang, Otto
Albisser, Josef
Reimann, Gottfried
Näher, Johann
Studer, Fritz
Klöti, Emil
Gschwend, Jakob
Müller, Gustav
Reinhard, Ernst
Oprecht, Hans
Bringolf, Walther
Grütter, Fritz
Hubacher, Helmut
Bodenmann, Peter
Koch, Ursula
Brunner, Christiane
Fehr, Hans-Jürg
Levrat, Christian
al-Azhari, Ismail
Kotelawala, John
Wijeratne, Ranjan
Herath, Harold
Fernando, Tyronne
Bogollagama, Rohitha
Karunanayake, Ravi
Ali "Salmin", Salim Rubai
Fa'afisi, Le'aupepe Toleafoa
Melliza, Raymundo
Nabong, Norberto
Javier, Emilio
Aglipay, Pilar
Aglipay, Gregorio
Yabut, Pedro
Salvador, Sr., Lou
Briones, Manuel
Francisco, Vicente
Laurel, Jr., José
Araneta, Vicente
Tañada III, Lorenzo "Erin"
Tañada, Lorenzo
Tañada, Wigberto
Fresto, Restituto
Pelaez, Emmanuel
Osmeña, Jr., Sergio "Serging"
Puyat, Gil
Lopez, Fernando
Roxas, Gerardo
Manahan, Manuel
Magsaysay, Genaro
Magsaysay, Exequiel S.
Magsaysay, Milagros "Mitos"
Laurel, Salvador "Doy"
Fernan, Marcelo B. "Celing"
Osmeña, Jr., Emilio "Lito"
Osmeña, Emilio Veloso
Pimentel, Jr., Aquilino "Nene"
Pimentel III, Aquilino "Koko"
Magsaysay, Vicente
Kalaw, Eva Estrada
Angara, Edgardo
Angara, Edgardo "Sonny" M.
Orbos, Oscar "Ka Oca"
Osmeña III, Sergio "Serge"
Tatad, Francisco "Kit"
Sueno, Ismael "Mike"
Santiago, Irene
Sabio, Camilo
Pacheco, Reynaldo
La Puerta, Luis
Canevaro, César
Alzamora, Isaac
Alarco, Lino
Leguía, Roberto
Leguía y Haro, Nicanor
Leguía y Salcedo, Augusto B.
Bentín, Antonio
Bentín Sánchez, Ricardo
Montagne Markholz, Ernesto
Larco Herrera, Rafael
Gálvez Barrenechea, José
Boza, Héctor
Gallo Porras, Luis
Lindley López, Nicolás
Yoshiyama, Jaime
Márquez Flores, Ricardo
Tudela, Francisco
Tudela y Barreda, Felipe
Diez Canseco Terry, Raúl
Giampietri, Luis
Espinoza, Marisol
Adeola, Fola
Ekwueme, Alex
Awolowo, Obafemi "Awo"
Kano, Aminu
Abacha, Sani
Bijukchhe, Narayan Man
Borg Olivier, George
Latheef, Hussain Mohamed
Hoveida, Amir Abbas
Lamport Kelsall, Pedro Miguel
Cabrera Franco, Jafet Ernesto
Barquín, Edgar
Gramajo Maldonado, Carlos Valentín
Castillo, Guillermo
Guerra, Romeo Estuardo
Herrera, Karin Larissa
Grisolia, Édgar
García, Jorge Mario
Méndez Montenegro, Julio César
de Graft-Johnson, Joseph William Swain
Amissah-Arthur, Kwesi Bekoe
Nsiah Nketiah, Gabby
Jallow, Muhammad B. S.
Jawara, Dawda
Union Nationale,
Bruce, Louis R.
Román, Elmer
Rivera Marín, Luis
McClintock Hernández, Kenneth
Socialist Party,
Nationalist Task Party,
Reformist Democracy Party,
Greens and Left Alliance,
Basilicata Casa Commune,
Basilicata Unita,
La Vera Basilicata,
Kemp, Hunter
Kirkpatrick, Gregg
Lucanian Pride,
Hines, Latonia
O’Donoghue, Joe "Tokyo Joe"
Ruffu, Michael
Famularo, Joanne
Lazarchick, Susan
Joseph, Michael
Plotkin, David "Dave"
Burrell, Tyler
Duff, Jonathan
Pawlyzyn, Nick
Irwin, Kyle
Druckenbrōd, Susan
Custis, Elton
Barry, Danielle M.
Rebel Jr., Norman C.
Smith, Donald
Laskin, Lee B.
Neily, Clark M.
Russell, Richard Dean
Tobey, Edmund G.
Panagakos, Petros W.
LeFebvre, Albert P. C.
Kent, Charlene
Boucher, J. Alfred
Dulac, Marshall Duke
Barlow, Shirley R.
Holloway, Muriel D.
Neilan, Sive
Turner, John C.
Therriault, Roger R.
Allen, Jason B.
James, D'Jaris
Nelson, Merle
Albert, Bryan J.
Evans, Karen A.
Domínguez Domínguez, Nemesio
Bouthilette, David E.
Cummings, Robert C.
Green, Mark
Hawkes, Allerton H.
Howard, Ralph D.
Richards, Franklin J.
Goodwin, Catherine R.
Baker, Harlan
Eddy, Daniel B.
Manning, Peter J.
Noyes, Pauline T.
Rosendo Pelayo, Manuel
Marcello, Edward J.
Dyer, Edward James "Jim"
Soriano Sánchez, Rosa Elva
Gibała, Łukasz
Bodnar, Izabela
Garmendia Puértolas, Francisco
Canevaro Valega, José Francisco
Canevaro, Giuseppe
Seminario y Váscones, Augusto
Bresani, Federico
Sosa, Belisario
Echenique, Miguel
de la Torre González, Agustín
Rodríguez Ramírez, Antonio
Gibson, Carlos
Ganoza y Ganoza, Eduardo
Bolognesi Bolognesi, Federico
Vargas Prada, Pedro
Polar Ugarteche, Mario
García y García, Carlos
Paredes Canto, César
Waisman, David
Mendoza del Solar, Lourdes
Cáceres Lehnhoff, Eduardo
Villagrán Kramer, Francisco
Mendoza Azurdia, Óscar
Ponce Monroy, Ramiro
Lobos Zamora, Rodolfo
Carpio Nicolle, Roberto
Carpio de la Cerda, Roberto
Espina, Gustavo
Herbruger, Arturo
Flores Asturias, Luis
Reyes, Juan Francisco
Stein, Eduardo
Baldetti, Roxana
Fuentes Soria, Alfonso
Alexander, George A.
Harrison, Latosha
Power, Patrick
Tobin, John
Shannon, S.
Rivers, Dennisha
Moore, Stan
Hall, Mary K.
McDowell, Sr., Demetrius M.
Almon, William Johnston
Johnson, Dino
Dahmer, Joseph "Jody"
Tobin, Stephen
Crowder, Joshua Alexander
Clark, Carol
Holm, Kate Dittmeier
Lyninger, J. P.
McGovern-U'Sellis, Taylor
Robb, G.
Joseph, Jonathan "JJ"
Thompson, Ryan
Brown, Jennifer Fox
Richey, Matthew Henry
Robertson, Neal A.
Lockhart, Autumn
Bast, Crystal
Barajas, Crystal Ann
Golden, Matthew
Daly, Malachy Bowes
Jung, Bonnie
Willis, Marita A.
Abrams, Brian
Fuller, H.H.
Stairs, John Fitzwilliam
Mulvey-Woolridge, Ginny
Vittitow, Ryan
Thomas-Walker, Tyra
Kenny, Thomas Edward
Farrell, Edward
Russell, Benjamin
Keefe, Michael Edwin
Roche, William
Wallace, William B.
Carney, Michael
O'Mullin, John C.
Crosby, Adam Brown
Maclean, Alexander Kenneth
Blackadder, Edward
Brown, De'Lonn
Martin, Peter Francis
McInnes, Hector
Doyle, James Wilfred
Hawkins, Arthur Charles
Wallace, Joe
Clair, Diane
Recycle,
Finn, Robert Emmett
Power, John Joseph
O'Connell, James Joseph
Redmond, George Alfred
Quinn, Felix Patrick
Marshall, Gordon Ross
Murphy, John
Jack, Peter R.
Cragg, Edward Joseph
Isnor, Gordon Benjamin
Guilford, Robert D.
Gastonguay, Louis A.
Furlong, John
Macdonald, William Chisholm
Juventus F.C.,
Donahoe, Richard
Smith, Charles B.
Borgford, Helgi I.S.
Hellas Verona F.C.,
MacKeen, Henry P.
Dwyer, Gerald
McDonough, Alexa
Shaw, Lloyd R.
Rooney, R. Leo
Murray, R. Charles
Regan, O.R.
Dickey, John
MacIntosh, Hyacinth Lawrence
McDonald, Alex A.
Toulouse FC,
Connolly, Joseph Patrick
Bissett, Frederick William
RC Strasbourg Alsace,
Balcom, Samuel Rosborough
Allen, Lloyd
Nicholson, J.W.A.
Stade Rennais F.C. (Rennes),
Morris, Edmund L.
Wilson, Lloyd Carman
OGC Nice,
Kitz, Leonard
Ronayne, Perry
Kuglin, Robert J.
Macdonald, Finlay
Olympique de Marseille,
O'Brien, Allan
Olympique Lyonnais,
Lille OSC,
Massey, Doreen
Burg, Jim
Atkins, George
Gardner, Trixie
Murphy, Austin J.
Wingert, George D.
Hordern, Peter M.
Stelson, Janelle
O'Brien, Mike
Wilson, Frederica S.
Gonzalez, Patricia
Lynch, Blake
Broadhurst, John
Coplen, Rick
Daniels, Shamaine
Esty Jr., Donald E.
Foster, Ruth S.
McCormick, Dale
Rich, Donald L.
Hudson, Natalie
Chutich, Margaret
Moore III, Gordon L.
McKeig, Anne
Procaccini, Karl C.
Gaïtas , Theodora
Hennesy, Sarah
Conley Jr., Gerard P.
Cahill, Mary F.
Paradis, Judy
O'Dea, John J.
Luther, M. Ida
Cianchette, Alton E.
Marden, Harold D.
Hanley, Dana C.
Begley, Charles M.
Butland, Jeffrey H.
Amero, Jane A.
Harriman, Philip E.
Benoit, John W.
Abromson, I. Joel
Cassidy, Vinton E.
Ferguson Jr., Norman K.
Hathaway, W. John
Pendexter, Joan M.
Ruhlin, Richard P.
Stevens Jr., Albert G.
Murray Jr., Robert E.
O'Gara, William B.
MacKinnon, Bruce W.
Rabaté, Maria
de La Malène, Christian
Stefanaggi, Jean
Bossin, André
Carrière, Michel
Carbon, Lucien
Griotteray, Alain
Albert, Pierre
Stefanaggi, Dominique
Mangenot, Marc
Landes, René
Granouillac, André
Maillot, Jacques
Bedossa, Adrien
Delatour, Olivier
Aknin, Gérard
Lussan, Jean-Pierre
Cazaux, Gilbert
Boillot, Joël
Franchi, Reine
Morère, Léoncie
Godde, Monique
Lacire, Yves
Tardy, Louis
Bouré, Nicole
Lubrina, Jean-Jacques
Duverne, Sylvain
Carton, Yves
Lépinay, Jean
Rubio, Francis
Tondriaux, Marc
Coulais, Didier
Rouquette, Roger
Béguet, René
Pons, Bernard
Jeanneret, Serge
Espinosa, Danielle
Orliac, François
Scemama, Jean
Malier, Catherine
Franquenouille, Dominique
Jolivet, Françoise
Bayle, François
Souillot, Jacques
Mesa, Chantal
Rémond, Pierre
Larrieu, Élisabeth
Lançon, Danièle
Varaut, Alexandre
Auber, Martine
Jollet, Geneviève
Charnoz, Gérard
Demangeot, Pascal
Durel, Pascale
Delacour, Antoine
Monod-Broca, Marie-Armelle
Bleunven, Éric
Martin, Valérie
Oehlhaffen, Nelly
Borie, Vincent
Combe, Jocelyne
Têtu, Emmanuel
Séverin, Olivier
Boyer, Bernard
Bauer, Germaine
Havard, Lise
Mouliets, Catherine
Olivier, Jeanne
Cariot, Louis
Cousin, Jacqueline
Lafond de Marsac, Olivier
Malaquin, David
Recycle,
Holenka, Jean-Christophe
Guillotin, Jacqueline
Druon, Marianne
Guiraud, Mehdi
Peugeot, Christiane
Jallamion, Michel
Sale, Claudia
Lert, Dan
Onghena, Anne-Constance
Holland, Danièle
Sebban, Simone
Charitat, Pierre
Mahalaine, Lyasid
Boussebsi, Mériam
Bah, Kadie
Khaznawi, Yasmina
Cohen, Alexandre
Barro, Somalia
Risso, Alexandre
Mbella, Francis
Callegari, Vittorio
Debanne, Emmanuel
Descoutures, Anne
Bacha, Yanis
Toubiana, Marie
Monsauret, Nathalie
Desgrange, Caroline
Coupel, Sébastien
El-Marbati, Nordine
Higgins, H. Craig
Fournier, Laurent
Gough, Miriam J.
Khelfa, Hakima
Marchika, Ivan
Pratt Jr., Alexander T.
Arous, Jihane
Carrier, J. Robert
Boothby, C. Russell
Hillock, Gerald A.
Marbœuf-Régnault, Auguste
Brown, Ada K.
Calvès, André
Laverty, Edwin J.
Cooper, Gary C.
Keef, George A.
Dillenback, Robert G.
Bonney, Allan L.
Ainsworth, Edward
Lunt, William B.
Mitchell, James
Béchieau, François
Recycle,
Rydell, Charlene B.
Decorte, Roxane
McLaughlin, Dale L.
Moore, Robert E.
Baylot, Jean
Demeure, Georges
Barberot, Roger
Spire, Fred
Simpson, P. Kelley
Tanet, Guy
Watelet, André
Duhamel, Georges
Marette, Jacques
Jumel, Georges
Rocher, Bernard
Freschard, Maurice
Galvaire, Jean-François
Bailly-Maistre, Michel
Naville, Pierre
Mounet, Jean
Péchenart, Jean-Pierre
Joseph, Bernard
Pichard du Page, Roger
Furdygiel, Jacqueline
Bac, Évremond
Hennet, Bernard
Salama, Pierre
de Vincenti, Jean-Charles
Cibard, Marc-Gérald
Carlier, Christine
Dar, Simone
Herbin, Gabriel
Rolland du Roscoät, Bénédicte
Le Scornec, Christian
Poncet, Odette
Firetto, Frédéric
Rémy, Sylvie
Piquet, Andrée
Peuch, Hubert
Davant, Yvette
Faure, Jean-Louis
Dumon, Anne-Marie
Boudet, Jean-François
Soprani, Jean-Louis
Reveau, Jean-Pierre
Knowles, Xavier
Dambreville, Dominique
Largier-Giraud, Paulette
Nuel, Jean-Louis
Juillard, Michèle
Lamotte, Christian
Rizzi, Michel
Douai, Jacques
Bériot, Louis
Fellous, Daniel
Chatelain, Chantal
Manent, Léonor
Bensoussan, André
Bouraba, Omar
Trinquet, Jacqueline
Cabuzel, Aurore
Alnajem-Azzam, Adnan
Macrez, Valérie
Laulan, Yves
Augier de Crémiers, Christelle
Levron, Jérôme
Mermoz, Mélanie
Fouache, Laurence
Marty, Annick
Duval, Sabine
Rincourt, Maxime
Thiele, Céline
Recher, Pierre
Degans, Claire
Caire, Bruno
Brissard, Claudine
Frouard, Alain
Abitbol, William
Robert-Kerbrat, Marie-Anne
Dubois, Maxime
Pamphile, Catherine
Lavaud, Bertrand
Branki, Abdelhak-Salih
Le Roux, Gaëlle
Dege, Denis
Brossel, Colombe
de Rozières, Élisabeth "Babette"
Markovic, Douchka
Yaffa, Mohamedy
Aubert, Catherine
Desfachelle, Chloé
Rozenkranc, Jade
Bruhière, Stéphanie
Valdenaire, Philippe
Elsody, Arhella
Mellinger, Christian
Mellas, Fetta
Chabanet, Bernadette
Osmin, Mireille
Loiseau, Pierre
Pearson, Lester B. "Mike"
Jernigan, Jr., George
Riviere, Paul
Yáñez Moreno, Julio César
de Hauteclocque, Nicole
Debray, Jean-Robert
Cayeux, Jean
Rigaud, Amédée
Tissier, Émile
Travert, Paul
Tournié, Albert
Thomasa, Amparo
Savary, Alain
Tardif, Robert
Foulquier, Jacques
Augias, Paul-Louis
Quesnel, Louis
Raffenel, Francis
Peskine, Jacques
Marqueste, Gilberte
Zeller, Bernard
Bovet, François
Moll, [FNU]
Sausse, Alain
Jacquard, Jean-Claude
Echter, Madeleine
Mollet, Bernard
Bloch-Michel, Catherine
Fenu, Claude
Bordier, Jacques
Lesimon, Georges
Carmona, Carmen
Laussac, Rémi
Petit, Martine
Le Nestour, Hervé
Delanoë, Bertrand
Drevet, Marie-Claude
Régis, Olivier
Thévenot, Odile
Emondson, Sylvie
Tabuteau, Maurice
Benito, Jean-Marie
Engelibert, Isabelle
Abadie, Pierre
Skrzypczak, Barbara
Vuillard, Patrice
Vuillard, Élisabeth
Atmouni, Yamina
Mayer, Isabelle
Le Strat, Anne
Chauvierre, Bruno
Folch, Arnaud
Boulmier, Christian
Osganian, Patricia
Poli, Stéphane
Uztarroz, Richard
Abassi, Naima
Helie, Roland
Elie, Clothilde
Pousse, Jérôme
Thomine-Desmazures, François
Lecavelier, Gilbert
Grellety, Jean-Christophe
Roger, Jean
Fuléro, Guy
Wlos, Jean
Bradford-Gray, Keir
DePasquale, Eugene A.
Boyle, Kevin J.
Belhamiti, Mounir
Kerbrat, Andy
Amiot, Ségolène
Laernoes, Julie
El Haïry, Sarah
Josso, Sandrine
Tavel, Matthias
Haury, Yannick
Latombe, Philippe
Bellamy, Béatrice
Buchou, Stéphane
Besse, Véronique
Henriet, Pierre
Greenlaw, Ernest C.
LaPierre, Clifford K.
Lawrence, William F.
Wilfong, Gary Cris
Mills, Jeffery N.
Roderick, Rogert N.
Walker, Joseph G.
Adams, Richard M.
Bell, Susan J.
Perry, Francis J.
Armstrong, Richard W.
Gallant, Susan L.
Delpech, Julie
Grelier, Jean-Carles
Mudge, John E.
Roberts, Gwilym R.
Breton, Xavier
Daubié, Romain
Givernet, Olga
Buisson, Jérôme
Abad, Damien
McCollister, Richard E.
Monnet, Yannick
Bovet, Jorys
Ray, Nicolas
Brown, Darryl N.
Langelier, Raymond L.
Callahan, Daniel J.
Saulignac, Hervé
Dussopt, Olivier
Brun, Fabrice
Brodeur, Alfred L.
Descœur, Vincent
Bony, Jean-Yves
White, Ralph
Higgins, Larry W.
Clapot, Mireille
Pollet, Lisette
Pochon, Marie
de Lavergne, Célia
Anthoine, Emmanuelle
Valentin, Isabelle
Riotton, Véronique
Armand, Antoine
Petex-Levet, Christelle
Duby-Müller, Virginie
Violland, Anne-Cécile
Roseren, Xavier
Véran, Olivier
Chatelain, Cyrielle
Martin, Élisa
Battistel, Marie-Noëlle
Iordanoff, Jérémie
Jolly, Alexis
Neuder, Yannick
Abadie, Caroline
Jacquier-Laforge, Élodie
Meynier-Millefert, Marjolaine
Bataillon, Quentin
Taurinya, Andrée
Cinieri, Dino
Vermorel-Marques, Antoine
Taite, Jean-Pierre
Lingemann, Delphine
Chassaigne, André
Rudigoz, Thomas
Julien-Laferrière, Hubert
Garin, Marie-Charlotte
Brugnera, Anne
Vincendet, Alexandre
Fugit, Jean-Luc
Isaac-Sibille, Cyrille
Tanzilli, Sarah
Boumertit, Idir
Ferrari, Marina
Rolland, Vincent
Bonnivard, Émilie
Coulomme, Jean-François
Croatian Party of Rights — Dr. Ante Starčević,
New Dalmatian Action,
Colby, Elbridge
Sherlock, Steven E.
Telow, John
Cambell, Luther
Aliberti, John A.
Boutilier, Bradford
Nadeau, Gregory G.
Hayden, Martin S.
Jalbert, John
Roy, Gerard L.
Ellison, Bruce
Chonko, Lorraine N.
Holt, Maria Glen
Filler, Stephen A.
Rose, David L.
Stetson Jr., Rufus E.
Begley, Jeanne F.
French, Susannah A.
Larsen, Peter A.
Mayo, Joseph
Lane, Emily B.
Scarpino, Guy C.
Ellis, Jeffrey K.
Melendy, Rita B.
Kelly, Earl K.
Taylor, Priscilla G.
Allen, Carol
Lee, Frank A.
Parent, Paul
Perkins, Robert J.
Carter, Donald V.
Bragg, Harland W.
Burke, Christine F.
Brooks, Byron
Houchen, Ben
Sproul, Donald F.
Sproul, Stanley E.
Hickey, Daniel B.
Damratowski, Mercadies
Kajtor, Gábor
Mauk, Bill
Mansfeld, George J.
Broden, Stephen
(Harald V), Harald
Serrano, Gerardo
Andrews, Jeannette
Monhollen, Brandon Russell
Van Dam, Rich
Rogers, Harold "Hal"
Combe, Pierre
Anding, Jean-Jacques
Sylla, Fodé
Leclerc, Anne
Jouis, Olivier
Maillard, Stéphane
Duval, Philippe
Lecesne, Jean-Pierre
Berrue, Michaël
Koskas, René
Dupuis, Clément
Nazarian, Bruno
Gille, Séverine
Fouquet, Raymond
Vattier, Gérard
Bouvier, Jean-Pierre
Guthrie, Brett
Watts, E. Lee
Feher, Brent
Garel, Sylvain
Briant, Gérald
Loiseau, Danielle
Petiau, Nicole
Comer, James R.
Ducret, Jacques
Auvray, Christian
Bres, Bernard
Lassauce, Ludovic
Dahmani, Arezki
Foschia, Pascal
Ariech, Amel
Chebib, Lucien
Massie, Thomas
Frilay, Gilles
Vermis, Maryse
Peyre, Gustave
Vannier, Paul
De Haas, Caroline
Perret, Sylvain
Beppo, Félix
Barr, Andy
Averiyanova, Alena
Tondeux, Pierre
Brunebarbe, Gilles
Villemur, Jean-Baptiste
Vassor, Mathilde
Nanfah, Constantine
Viviant, Arnaud
Pohyer, Michèle
Tall, Fatou
Ambroselli, Arnaud
Duval, Marie
Herlange, Franck
Hulot, Yves
Alix, Camille
Perimony, Sébastien
Liscoët, Catherine
Arenas, Carla
Khan, Laurel Wheat
Harman, Patrick D.
Roux, Claude
Moroni, André
Clostermann, Pierre
Dannenmuller, Jean
Menuet, René
Gidel, Louis
Chauvin, Jean
Pivert, Édith
Gazier, Albert
Bloch, Jean
Le Petit, Jean-François
Legros, Claude
Kelly, Mike
Lavezzi, Claude
Ruaux, Robert
Grenet, Yves
Kergoat, Jacques
Merkel, Al
Viet, Nadeyda
Nelson, Christian
Jarry, Roger
Derrien, Henri
Reignier, Jean-François
Rollet, Christian
Jo, Roland
Onaca, Dorel-Constantin
Rocque, André-Marie
Destrem, Alain
Halimi, Gisèle
Amiot, Jean-Paul
Desvaux, Hélène
Boutin, Jacqueline
Cario, René
Bernard, Martine
Benton, Brad
Imbert, Paul
Parion, François
Relandeau, Marie
Jenouvrie, Claude
Jugie, L.